آئودی A1 جدید دینامیک‌تر از همیشه

آئودی هم‌اکنون مشغول توسعه نسل جدید A1 بوده و اگر اخبار منتشر شده صحیح باشند این خودرو نسبت به نسل فعلی بهبودهای چشمگیری خواهد داشت.

آئودی A1 جدید دینامیک‌تر از همیشه - اجاره خودرو - 0
آئودی A1 جدید دینامیک‌تر از همیشه – اجاره خودرو

منابع داخلی کمپانی در گفت‌وگو با اتوکار گفته‌اند که آئودی می‌خواهد A1 جدید در تمامی زمینه‌ها نسبت به نسل فعلی بهبود پیدا کند و کمپانی تلاش دارد با ارتقاهای گسترده‌ای به این هدف جامه عمل بپوشاند.

مهم‌ترین موضوع اینکه A1 جدید از پلتفرم جدیدی استفاده خواهد کرد که کنترل دامپینگ تطبیقی را پذیراست. گفته شده این تغییرات برای ارائه هندلینگ بهتر و راحتی بیشتر نسبت به نسل فعلی کافی بوده و نسل جدید موردعلاقه خریداران بیشتری خواهد بود.

آئودی A1 جدید دینامیک‌تر از همیشه - اجاره خودرو - 1
آئودی A1 جدید دینامیک‌تر از همیشه – اجاره خودرو

متأسفانه افرادی که ابعاد جمع‌وجور A1 را دوست دارند باید بدانند نسل جدید بزرگ‌تر خواهد بود و فاصله بین محوری آن ۹۴ میلی‌متر بیشتر خواهد شد. همچنین نسخه سه درب آن دیگر تولید نخواهد شد. ما می‌دانیم که طراحی ظاهری نسل جدید A1 در راستای جدیدترین زبان طراحی کمپانی که در سدان A8 دیده شده خواهد بود.

در بحث پیشرانه‌ها، یک نسخه ۳ سیلندر ۱ لیتری ۱۱۳ اسبی جایگزین پیشرانه ۴ سیلندر ۱٫۲ لیتری توربوی فعلی خواهد شد. همچنین یک پیشرانه ۴ سیلندر ۱٫۵ لیتری جدید جایگزین پیشرانه ۱٫۴ لیتری کنونی می‌شود و مدل S1 نیز بجای پیشرانه ۱٫۸ لیتری کنونی از واحد ۴ سیلندر ۲ لیتری با خروجی ۲۵۰ اسب بخار استفاده خواهد کرد.

انتظار می‌رود آئودی A1 جدید در نیمه اول سال ۲۰۱۸ معرفی شود.

آئودی E-Tron Imperator کانسپت، نماد تکنولوژی و راحتی

با خیزش سیستم‌های رانندگی خودکار و قوای محرکه الکتریکی، یک خودروی معمولی در سال‌های آینده بسیار متفاوت از زمان کنونی خواهد بود. شاید هم با خودرویی شبیه مرسدس F015 کانسپت روبرو شویم…

آئودی E-Tron Imperator کانسپت، نماد تکنولوژی و راحتی - اجاره خودرو - 0
آئودی E-Tron Imperator کانسپت، نماد تکنولوژی و راحتی – اجاره خودرو

با در نظر گرفتن چنین مواردی، هنرمندی به نام Frederic Le Sciellour رندرهایی از یک آئودی برای سال ۲۰۲۸ را ترسیم نموده و نام آن را e-Tron Imperator نهاده است. همچنین این خودرو برای گرامی داشت یک صدمین سالگرد تولید آئودی تایپ R Imperator خلق شده است.

آئودی E-Tron Imperator کانسپت، نماد تکنولوژی و راحتی - اجاره خودرو - 1
آئودی E-Tron Imperator کانسپت، نماد تکنولوژی و راحتی – اجاره خودرو

همانند مرسدس F015، این خودرو نیز دارای قوای محرکه الکتریکی بوده و بنابراین شاهد کابینی بزرگ هستیم.

آئودی E-Tron Imperator کانسپت، نماد تکنولوژی و راحتی - اجاره خودرو - 2
آئودی E-Tron Imperator کانسپت، نماد تکنولوژی و راحتی – اجاره خودرو

کابین این خودروی مفهومی دارای تکنولوژی‌های زیادی است که انتظار داریم در دهه‌های آینده آن‌ها را به‌صورت واقعیت در خودروها ببینیم. از جمله این تکنولوژی‌ها می‌توان به صفحه نمایش هولوگرافیک بزرگی در بخش عقب اشاره کرد که می‌تواند تصاویر سه‌بعدی را نشان دهد. در بخش جلویی شاهد داشبورد کاملاً دیجیتالی هستیم که همه‌چیز موردنیاز برای راننده و سرنشین جلو را می‌تواند نشان دهد.

یادی از آئودی A8 کوپه سال ۱۹۹۷

این فتوشاپ نیست، این ماشین واقعاً ساخته شده است

امروز ساخت نسخهٔ کوپهٔ آئودی A8 ایدهٔ جذابی است تا جایی که رندرهای زیادی هم از آن طراحی شده است اما شاید جالب باشد بدانید که دو دهه پیش، آئودی این ایده را عملی کرده است. این شرکت در سال ۱۹۹۷ نسخهٔ کوپهٔ سدان فول سایز و پرچم‌دار A8 خود را با همکاری شرکت IVM Automotive تولید نمود و برای اولین بار در نمایشگاه ژنو همان سال به نمایش درآورد.

یادی از آئودی A8 کوپه سال 1997 - اجاره خودرو - 0
یادی از آئودی A8 کوپه سال ۱۹۹۷ – اجاره خودرو

برای ساخت این خودرو، تغییراتی در A8 معمولی سدان ایجاد شده بود. A8 کوپه کمی کوتاه‌تر از نسخهٔ سدان بود، تقریباً تمامی پانل‌های بدنهٔ جدید آن از آلومینیوم ساخته شده بود و مجهز به چهار صندلی بود که از آئودی کابریولت گرفته شده بودند. فقدان ستون B نیز موجب شده بود که A8 کوپه به میزان قابل‌توجهی شیک‌تر از نسخهٔ سدان به نظر برسد درحالی‌که سقف شیب‌دار آن‌هم موجب ایجاد پروفیل جانبی زیبایی شده بود.

یادی از آئودی A8 کوپه سال 1997 - اجاره خودرو - 1
یادی از آئودی A8 کوپه سال ۱۹۹۷ – اجاره خودرو

بااین‌حال متأسفانه نهایتاً آئودی به دلیل نگرانی از عدم فروش مناسب تصمیم به لغو پروژهٔ تولید A8 کوپه گرفت. ارباب حلقه‌ها می‌ترسید که A8 کوپه هم به سرنوشت ب‌ام‌و سری ۸ دچار شود؛ یعنی خودرویی که آن‌هم یک کوپهٔ بزرگ لوکس بود که هرگز فروش مناسبی را تجربه نکرد هرچند که امروزه بسیار محبوب شده است. به همین دلیل از A8 کوپه تنها یک دستگاه ساخت شده و در حد همین یک پروتوتایپ باقی ماند. این در حالی است که از سرنوشت این خودرو هم اطلاعات دقیقی در دسترس نیست اما برخی میگویند از سال ۲۰۰۲ تاکنون این A8 کوپه دیده نشده و هم‌اکنون در شرکتی که ساخته شده بود یعنی IVM Automotive نگهداری می‌شود.

یادی از آئودی A8 کوپه سال 1997 - اجاره خودرو - 2
یادی از آئودی A8 کوپه سال ۱۹۹۷ – اجاره خودرو

اما درحالی‌که تاکنون هیچ‌گاه نسخهٔ کوپهٔ A8 به‌صورت رسمی و تولیدی ساخته نشده است، اوضاع می‌تواند در نسل جدید A8 که به‌تازگی معرفی شده تغییر کند. مدت‌ها است شایعاتی در رابطه با ساخت نسخهٔ کوپهٔ این سدان لوکس با نام A9 دست‌به‌دست می‌شوند که حتی این شایعات در اواخر سال ۲۰۱۴ توسط آئودی با معرفی کانسپت پرولوگ تقویت شدند؛ اما بااین‌وجود هنوز مشخص نشده است که این لوکس‌ساز آلمانی برای ساخت A8 کوپه یا همان A9 چه تصمیمی دارد. آیا آئودی برای رقابت مستقیم با مرسدس بنز S کلاس و نسل جدید ب‌ام‌و سری ۸ که به‌زودی پس از چندین سال غیبت مجدداً بازخواهد گشت، نهایتاً تصمیم به تولید A9 خواهد گرفت یا نه؟ فعلاً معلوم نیست.

یادی از آئودی A8 کوپه سال 1997 - اجاره خودرو - 3
یادی از آئودی A8 کوپه سال ۱۹۹۷ – اجاره خودرو

 

منبع: Motor1

تیونینگ آئودی R8 توسط هنسی

هنسی، تیونر ناآرام آمریکایی، به‌تازگی جدیدترین دست‌پروردهٔ خود را معرفی کرده است؛ اما این شرکت که بیشتر به تقویت ماسل کارها و سوپراسپرت‌های آمریکایی می‌پردازد، این بار به سراغ یک سوپراسپرت اروپایی یعنی آئودی R8 رفته است. هنسی در وهلهٔ اول این خودرو را برای پاسخی به Underground Racing ارائه کرده است که پیش‌ازاین با ساخت یک R8 توئین توربو، قدرت آن‌را به ۲۲۰۰ اسب بخار رسانده بود؛ بنابراین هنسی هم که هیچ‌گاه با ساخت هیولاهایی با قدرت ویرانگر غریبه نبوده و بارها با مدل ونوم GT خودش را ثابت کرده است، تصمیم گرفته برای رقابت با Underground Racing، به تیونینگ آئودی R8 بپردازد.

تیونینگ آئودی R8 توسط هنسی - اجاره خودرو - 0
تیونینگ آئودی R8 توسط هنسی – اجاره خودرو

هنسی نیز برای این کار، پیشرانهٔ ۱۰ سیلندر تنفس طبیعی R8 را به دو توربوشارژ مجهز کرده است اما هنوز اعلام نکرده که به چه میزان قدرت این سوپراسپرت آلمانی افزایش پیدا کرده است. هنسی در مورد این R8 گفته است:

«ما به خاطر ارتقاء پیشرانهٔ آئودی R8 از طریق تجهیز به توئین توربو هیجان‌زده هستیم. این خودروی زیبایی است و پلت‌فرمی عالی دارد که می‌تواند بسیار سریع‌تر باشد. پروسهٔ تقویت و تیونینگ این سوپراسپرت آلمانی در حال انجام است اما پیش از پایان کار، چند تصویر از آن منتشر کرده‌ایم تا زیبایی آن‌را نشان دهیم».

تیونینگ آئودی R8 توسط هنسی - اجاره خودرو - 1
تیونینگ آئودی R8 توسط هنسی – اجاره خودرو

قوی‌ترین نسخهٔ استاندارد نسل دوم آئودی R8 که می‌توان به‌طور مستقیم از کارخانه خریداری کرد، مدل V10 Plus است که از پیشرانهٔ ۵٫۲ لیتری V10 تنفس طبیعی مشترک با لامبورگینی اوراکان استفاده می‌کند. این موتور ۶۱۰ اسب بخار قدرت و ۵۶۰ نیوتن متر گشتاور دارد و R8 با استفاده از آن می‌تواند ظرف ۳٫۲ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت رسیده و نهایتاً به حداکثر سرعت ۳۳۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند؛ اما مطمئناً R8 هنسی بسیار قدرتمندتر از این مدل خواهد بود و بنابراین باید منتظر اعلام اعداد شگفت‌انگیزی در مورد این خودرو باشیم.

تیونینگ آئودی R8 توسط هنسی - اجاره خودرو - 2
تیونینگ آئودی R8 توسط هنسی – اجاره خودرو

جایگزینی نسخهٔ هاچ‌بک سه‌در آئودی A3 با مدل لیفت‌بک

با توجه به اعلام آئودی، این شرکت قصد دارد در نسل آیندهٔ مدل A3 خود، نسخهٔ هاچ‌بک سه‌در را حذف کرده و یک مدل لیفت‌بک پنج‌در را جایگزین آن کند. به گزارش Autocar، هاچ‌بک‌های سه‌در با کاهش تقاضا مواجه شده‌اند و درنتیجه گروه فولکس‌واگن به‌عنوان بخشی از استراتژی کاهش هزینه‌های خود پس از رسوایی دیزل‌گیت قصد دارد هاچ‌بک‌های سه‌در خود را کنار بگذارد. نسل جدید آئودی A3 در سال ۲۰۱۹ به بازار می‌رسد و در صورت حذف نسخهٔ سه‌در، مدل اسپرت‌بک تنها هاچ‌بک واقعی در خانوادهٔ این خودرو خواهد بود. در سال ۲۰۲۰ نیز آئودی نسخهٔ سدان A3 جدید را معرفی خواهد کرد که فضای پای عقب و فضای صندوق بار بیشتری خواهد داشت.

جایگزینی نسخهٔ هاچ‌بک سه‌در آئودی A3 با مدل لیفت‌بک - اجاره خودرو - 0
جایگزینی نسخهٔ هاچ‌بک سه‌در آئودی A3 با مدل لیفت‌بک – اجاره خودرو

بااین‌حال منابع آئودی گزارش داده‌اند که این شرکت همچنین در حال کار بر روی نسخهٔ سومی از A3 در قالب یک مدل لیفت‌بک پنج‌در است که می‌تواند نام A3 اسپرت‌بک را از نسخهٔ هاچ‌بک پنج‌در بگیرد. این خودرو می‌تواند رقیبی برای نسخهٔ سدان مرسدس بنز A کلاس باشد که مرسدس تولید آن‌را تأیید کرده است. حتی شایعه شده که ب‌ام‌و نیز قصد دارد نسخهٔ سدان سری ۱ را که فعلاً فقط در چین عرضه می‌شود، از سال ۲۰۲۰ در سایر نقاط جهان هم عرضه کند. گزارش‌ها حاکی از آن است که مقامات آئودی قصد دارند A3 لیفت‌بک را به‌عنوان نسخهٔ اسپرتی از A3 سدان عرضه کنند یعنی همانند مدل A5 اسپرت‌بک که نسخهٔ اسپرت A4 محسوب می‌شود.

جایگزینی نسخهٔ هاچ‌بک سه‌در آئودی A3 با مدل لیفت‌بک - اجاره خودرو - 1
جایگزینی نسخهٔ هاچ‌بک سه‌در آئودی A3 با مدل لیفت‌بک – اجاره خودرو

مشخصات و قیمت سدان جدید آئودی RS3

همراه با معرفی RS3 اسپورت بک جدید، آئودی مشخصات و بهای سدان جدید RS3 را نیز اعلام کرده است.

مشخصات و قیمت سدان جدید آئودی RS3 - اجاره خودرو - 0
مشخصات و قیمت سدان جدید آئودی RS3 – اجاره خودرو

بهای این خودرو از ۴۵۲۵۰ پوند آغاز خواهد شد که حدود هزار پوند بیشتر از نسخه هاچبک اسپورت بک ۵ درب می‌باشد. اولین نسخه‌های این خودرو در ماه سپتامبر تحویل مشتریان خواهد شد.

مشخصات و قیمت سدان جدید آئودی RS3 - اجاره خودرو - 1
مشخصات و قیمت سدان جدید آئودی RS3 – اجاره خودرو

این خودروی جدید از همان پیشرانه ۵ سیلندر ۳۹۵ اسبی TT RS استفاده می‌کند بنابراین قدرت آن نه تنها ۳۳ اسب بخار بیشتر از RS3 اسپورت بک قبلی است بلکه نزدیک‌ترین رقیب خود یعنی مرسدس-ای ام جی CLA 45 با قدرت ۳۵۵ اسب بخار را پشت سر می‌گذارد. سدان RS3 می‌تواند در ۴٫۱ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد و حداکثر سرعت آن به‌صورت الکترونیکی به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است. البته بنا به درخواست می‌توان سقف سرعت آن را افزایش داد.

مشخصات و قیمت سدان جدید آئودی RS3 - اجاره خودرو - 2
مشخصات و قیمت سدان جدید آئودی RS3 – اجاره خودرو

بدنه چهار درب این خودرو تقریباً با مدل S3 سدان مشابه بوده اما در آن شاهد استفاده از سپر جلوی مدل اسپورت بلک، قوس چرخ‌های پف کرده و خروجی‌های اگزوز بزرگ به همراه دیفیوزر در عقب هستیم.

مشخصات و قیمت سدان جدید آئودی RS3 - اجاره خودرو - 3
مشخصات و قیمت سدان جدید آئودی RS3 – اجاره خودرو
مشخصات و قیمت سدان جدید آئودی RS3 - اجاره خودرو - 4
مشخصات و قیمت سدان جدید آئودی RS3 – اجاره خودرو

مشخصات و قیمت سدان جدید آئودی RS3 - اجاره خودرو - 5
مشخصات و قیمت سدان جدید آئودی RS3 – اجاره خودرو

داخل کابین RS3 سدان جدید تریم چرم، غربیلک فرمان پوشیده از آلکانترا و طیف وسیعی از تکنولوژی‌های ارتباطی نظیر اپل کارپلی و اندروید اتو دیده می‌شود. از دیگر تجهیزات می‌توان به کاکپیت مجازی دیجیتال با صفحه‌نمایش بزرگ اشاره کرد. همچنین از جمله تجهیزات ایمنی خودرو می‌توان به دستیار حرکت در ترافیک اشاره کرد که می‌تواند کنترل فرمان را در سرعت‌های کم ترافیک به دست بگیرد.

مشخصات و قیمت سدان جدید آئودی RS3 - اجاره خودرو - 6
مشخصات و قیمت سدان جدید آئودی RS3 – اجاره خودرو

مشخصات و قیمت سدان جدید آئودی RS3 - اجاره خودرو - 7
مشخصات و قیمت سدان جدید آئودی RS3 – اجاره خودرو

زیر پوست خودرو پیشرانه ۵ سیلندر ۲٫۵ لیتری توربویی قرار دارد که قدرت بیشتری تولید کرده اما به همان گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه متصل است. علیرغم افزایش کم وزن خودرو، پرفورمنس عالی و کاربرد خانواده دوست RS3 اسپورت بک در این خودرو باقی مانده است.

تلاش جدی آئودی برای کاهش هزینه‌ها

درست همانند فولکس‌واگن، آئودی نیز تلاش خواهد کرد تا به‌طور قابل‌توجهی هزینه‌های خود را کاهش دهد و سرعت بیشتری به تغییر حرکت به‌سوی خودروهای الکتریکی بخشد. منابع نزدیک به کمپانی گفته‌اند آئودی می‌خواهد تا سال ۲۰۲۲ صرفه‌جویی در حدود ۱۲ میلیون دلاری انجام دهد.

تلاش جدی آئودی برای کاهش هزینه‌ها - اجاره خودرو - 0
تلاش جدی آئودی برای کاهش هزینه‌ها – اجاره خودرو

طبیعتاً بخش اعظم این کاهش هزینه از کاهش بودجه تحقیق و توسعه مدل‌های آینده حاصل خواهد شد و البته پلتفرم مشترک خودروهای الکتریکی که به همراه پورشه توسعه می‌یابد به کاهش هزینه‌ها کمک خواهد کرد. این دو خودروساز بسیاری از قطعات خودروهای الکتریکی خود را با فولکس‌واگن به اشتراک خواهند گذاشت.

تلاش جدی آئودی برای کاهش هزینه‌ها - اجاره خودرو - 1
تلاش جدی آئودی برای کاهش هزینه‌ها – اجاره خودرو
Audi E-Tron Sportback Concept
اطلاعات یاد شده هفته پیش برای اولین بار توسط یک رسانه آلمانی منتشر شدند اما آئودی از آن زمان تاکنون اظهارنظری دراین‌باره نداشته است.

اوایل سال جاری گفته شد که مغزهای متفکر هر دو کمپانی آئودی و پورشه با یکدیگر همکاری خواهند کرد تا معماری جدیدی برای خودروهای الکتریکی و خودران بسازند. در ماه آوریل گفته شد تلاش هر دو کمپانی توسعه مشترک معماری، مدول ها و قطعات خودروها برای سال ۲۰۲۵ است.

تلاش جدی آئودی برای کاهش هزینه‌ها - اجاره خودرو - 2
تلاش جدی آئودی برای کاهش هزینه‌ها – اجاره خودرو
Audi e-tron quattro concept
آئودی همچنین در حال همکاری با شرکت‌هایی چون انویدیا برای توسعه تکنولوژی های خودران است. بخش اعظم این کار با دیگر برندهای گروه فولکس مشترک خواهد بود. این خودروساز همچنین می‌تواند از پلتفرم نسل آینده گلف به عنوان زیرساخت A4 جدید استفاده کند و هزینه‌های تحقیق و توسعه خود را کاهش دهد.

تلاش جدی آئودی برای کاهش هزینه‌ها - اجاره خودرو - 3
تلاش جدی آئودی برای کاهش هزینه‌ها – اجاره خودرو

از سوی دیگر آئودی مجبور خواهد بود چندین میلیون دلار برای فراخوان خودروهای دیزلی در اروپا صرف کند و نرم‌افزارهای آن‌ها را به‌روز نماید.

به منظور دست‌یابی به برنامه‌های مالی جاه‌طلبانه، آئودی احتمالاً برخی از مدیران ارشد خود را اخراج خواهد کرد. رویترز گفته که ۴ مدیر از ۷ مدیر ارشد این کمپانی در آینده ای نزدیک از آئودی خداحافظی خواهند کرد.

به‌روزرسانی رایگان خودروهای دیزلی آئودی

مالکان اروپایی و سایر بازارهای خارج از آمریکا و کانادای محصولات آئودی می‌توانند خودروهای دیزلی یورو ۵ و ۶ خود را از طریق برنامه‌ی جدید این کمپانی به‌روز کنند. این برنامه پیشرانه‌های ۶ و ۸ سیلندر TDI دیزلی را دربر خواهد گرفت.

به‌روزرسانی رایگان خودروهای دیزلی آئودی - اجاره خودرو - 0
به‌روزرسانی رایگان خودروهای دیزلی آئودی – اجاره خودرو

در کل ۸۵۰ هزار دستگاه از محصولات آئودی این نرم‌افزار جدید را دریافت خواهند کرد. نرم‌افزار یاد شده باعث کاهش آلاینده‌ها در شرایط رانندگی واقعی خواهد شد.

به‌روزرسانی رایگان خودروهای دیزلی آئودی - اجاره خودرو - 1
به‌روزرسانی رایگان خودروهای دیزلی آئودی – اجاره خودرو

این برنامه به همراهی متصدی حمل‌ونقل موتوری فدرال آلمان KBA صورت خواهد گرفت و همچنین محصولات پورشه و فولکس‌واگن مجهز به این پیشرانه‌ها نیز از نرم‌افزار مذکور بهره‌مند خواهند شد.

به‌روزرسانی رایگان خودروهای دیزلی آئودی - اجاره خودرو - 2
به‌روزرسانی رایگان خودروهای دیزلی آئودی – اجاره خودرو

هدف اصلی آئودی این است که پیشرانه‌های دیزلی در آینده پایدار باقی بمانند و در عین حال نیز با این کار می‌خواهد باعث بهبود کیفیت هوا شود و از ممنوعیت‌های احتمالی خودروهای دیزلی در آینده جلوگیری کند.
اگرچه بخش اعظم این کار به نوعی داوطلبانه محسوب می‌شود اما آئودی می‌داند اگر تحقیقات آینده KBA منجر به پیامدهای بعدی شود، هر راه‌حل جدید موردنیاز باید سریعاً اتخاذ شود.

به‌روزرسانی رایگان خودروهای دیزلی آئودی - اجاره خودرو - 3
به‌روزرسانی رایگان خودروهای دیزلی آئودی – اجاره خودرو

ماه پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه آئودی در تست‌های آلایندگی نزدیک به ۲۴ هزار دستگاه از مدل‌های A7 و A8 تقلب کرده است. این خبرها توسط کمپانی رد شد و گفته شد که آلایندگی اضافی این خودروها به دلیل مشکل موجود در نرم‌افزار گیربکس بوده است.

بازهم رندر دیگری از آئودی A8 جدید، این بار نسخهٔ کوپه

آئودی به‌تازگی نسل چهارم سدان پرچم‌دار A8 خود را معرفی کرده است و بلافاصله پس‌ازاین رونمایی، گرافیست‌ها دست بکار شده و رندرهای متعددی را بر اساس نسل جدید این سدان لوکس آلمانی طراحی کرده‌اند. این افراد در دنیای دیجیتال نسخه‌های مختلفی از A8 جدید همچون S8، RS8 و آوانت را طراحی کردند اما حالا بازهم رندر دیگری از این خودرو توسط X-Tomi طراحی شده که این بار نسخهٔ کوپهٔ آئودی A8 را به تصویر کشیده است. خودرویی که می‌تواند رقیبی برای مرسدس بنز S کلاس کوپه باشد.

بازهم رندر دیگری از آئودی A8 جدید، این بار نسخهٔ کوپه - اجاره خودرو - 0
بازهم رندر دیگری از آئودی A8 جدید، این بار نسخهٔ کوپه – اجاره خودرو

آئودی چند سال پیش کانسپتی بنام پرولوگ را معرفی کرد که نمایانگر زبان طراحی جدید این شرکت بود. زبانی که برای اولین بار در نسل جدید A8 استفاده شده است. البته پرولوگ یک کوپۀ بزرگ بود و هرچند A8 سدان از لحاظ طراحی کاملاً با آن مطابقت ندارد ولی نسخهٔ کوپهٔ احتمالی آن می‌تواند خوشایند باشد. A8 کوپه که توسط X-Tomi طراحی شده، هرچند به زیبایی کانسپت پرولوگ نیست ولی به‌اندازهٔ کافی واقع‌گرایانه به نظر می‌رسد؛ اما برخلاف پرولوگ، آنچه در این رندر دیده می‌شود، تنها یک A8 معمولی است که درهای عقب آن حذف شده و ستون C آن دوباره طراحی شده است. این در حالی است که گزارش‌هایی نشان می‌دهند آئودی طی چند سال آینده کوپهٔ بزرگ و لوکس A9 را معرفی خواهد کرد.

بازهم رندر دیگری از آئودی A8 جدید، این بار نسخهٔ کوپه - اجاره خودرو - 1
بازهم رندر دیگری از آئودی A8 جدید، این بار نسخهٔ کوپه – اجاره خودرو

اما X-Tomi غیر از A8 کوپه، نسخه‌های S8، RS8 و آوانت این خودرو را هم طراحی کرده است که در اینجا به آن‌ها هم نگاهی داشته‌ایم. با توجه به اینکه این روزها کراس‌اوورها بسیار محبوب شده و به‌نوعی بازار استیشن‌ها را گرفته‌اند، بسیار بعید به نظر می‌رسد که آئودی نسخهٔ آوانت یا همان استیشن A8 را تولید کند. حتی فروش و محبوبیت استیشن‌ها تا جایی کاهش یافته که باید از خودروسازان به خاطر زنده نگه‌داشتن استیشن‌های متوسط و کوچک قدردانی کنیم؛ اما بااین‌حال چند سال پیش آئودی کانسپت پرولوگ آوانت را هم معرفی کرد ولی احتمالاً این کانسپت پیش‌نمایشی از نسل آیندهٔ مدل A6 است.

بازهم رندر دیگری از آئودی A8 جدید، این بار نسخهٔ کوپه - اجاره خودرو - 2
بازهم رندر دیگری از آئودی A8 جدید، این بار نسخهٔ کوپه – اجاره خودرو

اما از طرف دیگر تصاویر جاسوسی نشان داده‌اند که قطعاً مدل S8 تولید خواهد شد و همچنین شایعه شده که مدل جدید S8 E-Tron جایگزین S8 Plus نسل قبلی خواهد شد. گزارش‌ها گفته‌اند که S8 جدید مجهز به پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 پورشه پانامرا خواهد بود و S8 E-Tron نیز قوای محرکهٔ خود را از پانامرا Turbo S E-Hybrid قرض خواهد گرفت.

بازهم رندر دیگری از آئودی A8 جدید، این بار نسخهٔ کوپه - اجاره خودرو - 3
بازهم رندر دیگری از آئودی A8 جدید، این بار نسخهٔ کوپه – اجاره خودرو

اما در مورد RS8 نیز صحبتی نشده و احتمال ساخت آن ضعیف است زیرا S8 E-Tron مذکور، برای اکثر افرادی که خواهان نسخهٔ عملکردی و اسپرت A8 هستند کافی خواهد بود و احتمالاً آئودی فکر می‌کند تقاضای کافی برای RS8 وجود نخواهد داشت؛ یعنی درست شبیه به ب‌ام‌و که می‌گوید با وجود M760Li XDrive به‌عنوان نسخهٔ بالا ردهٔ سری ۷، نیازی به ساخت M7 نیست؛ اما در این زمینه مرسدس بنز رویکرد متفاوتی دارد و دو نسخهٔ اسپرت و قدرتمند S63 و S65 را بر اساس S کلاس تولید می‌کند. البته آئودی اسپرت وعده داده است که محصولات سری RS خود را افزایش خواهد داد اما تمرکز آن بر روی کراس‌اوورها است و درنتیجه شانس دیدن مدل RS Q8 بیشتر از RS8 خواهد بود.

توقف اجباری فروش برخی محصولات آئودی در اروپا

به تازگی آئودی با مشکلی جدید در اروپا مواجه شده و مجبور است فروش مدل‌های بنزینی A4، A5 و S4 و S5 را به‌صورت موقت متوقف کند.

توقف اجباری فروش برخی محصولات آئودی در اروپا - اجاره خودرو - 0
توقف اجباری فروش برخی محصولات آئودی در اروپا – اجاره خودرو

رسانه استرالیایی موتورینگ این خبر را به‌صورت فوری منتشر کرده و گفته که بنا به دستور صادر شده این برند آلمانی باید تا دو ماه فروش خودروهای یاد شده را متوقف کند.

توقف اجباری فروش برخی محصولات آئودی در اروپا - اجاره خودرو - 1
توقف اجباری فروش برخی محصولات آئودی در اروپا – اجاره خودرو

توقف فروش مدل‌های یاد شده به عدم توانایی در رسیدن به مصرف سوخت ادعایی کارخانه بوده است. درباره مدل‌های A4 و A5 که از پیشرانه ۲ لیتری TFSI استفاده می‌کنند، یک استارتر-ژنراتور در جای استارتر سنتی پیشرانه بکار رفته و درحالی‌که چنین سیستم هیبریدی ملایمی معمولاً باعث کاهش مصرف سوخت می‌شود اما آئودی می‌گوید این سیستم در واقع تأثیری منفی روی مصرف سوخت داشته است.

توقف اجباری فروش برخی محصولات آئودی در اروپا - اجاره خودرو - 2
توقف اجباری فروش برخی محصولات آئودی در اروپا – اجاره خودرو

بنا به گفته‌ی سخنگوی آئودی، این سیستم باعث مصرف سوخت بیشتر ۰٫۲ لیتر در هر صد کیلومتر می‌شود.
او گفت:

پیشرانه ۲ لیتری TFSI کمی متفاوت است. فرایند کلی همان است. این پیشرانه دارای سیستم هیبریدی ملایم بوده و همچنین باعث تغییر مصرف سوخت ۰٫۲ تا ۰٫۳ لیتری در هر صد کیلومتر می‌شود.

اما این سیستم باعث بدتر شدن مصرف سوخت شده است. شما عملکرد خوب سیستم یاد شده را در تست ندارید. شما به عنوان یک مصرف‌کننده تأثیرات و مزیت‌های آن را خواهید دید. این سیستم در آزمایشگاه عملکرد بدی دارد اما در جاده بهتر است.

اما مدل‌های S4 و S5 که از پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توربو استفاده می‌کنند نیز مصرف سوخت بالاتری نسبت به ادعاهای پیشین دارند.

توقف اجباری فروش برخی محصولات آئودی در اروپا - اجاره خودرو - 3
توقف اجباری فروش برخی محصولات آئودی در اروپا – اجاره خودرو

آئودی می‌گوید منتظر دستور مقامات آلمانی برای تأیید تغییرات صورت گرفته در خودروها است اما اذعان کرده این فرایند دو ماه طول می‌کشد.

توقف اجباری فروش برخی محصولات آئودی در اروپا - اجاره خودرو - 4
توقف اجباری فروش برخی محصولات آئودی در اروپا – اجاره خودرو

آئودی گفته است:

اگر تغییراتی را در خودروها صورت دهید که مجبور شوید آن را به اطلاع مقامات برسانید، فرایند تأیید آن‌ها شاید تا ۶ هفته طول بکشد. این فرایند گاهی تا دو ماه طول می‌کشد و ما در میانه این فرایند هستیم.