احتمال عدم عرضه فولکس‌واگن I.D. هاچ‌بک در آمریکا

به نظر می‌رسد علاقه آمریکایی‌ها به خودروهای شاسی‌بلند و کراس اوور می‌تواند مانع از عرضه هاچبک فولکس واگن I.D. در این کشور شود.

احتمال عدم عرضه فولکس‌واگن I.D. هاچ‌بک در آمریکا - اجاره خودرو - 0
احتمال عدم عرضه فولکس‌واگن I.D. هاچ‌بک در آمریکا – اجاره خودرو

هاچبک تمام الکتریکی I.D. که حدود یک سال پیش به عنوان اولین خودروی الکتریکی سفارشی فولکس‌واگن رونمایی شد در سال ۲۰۲۰ وارد برخی بازارهای معین خواهد شد اما بنا به گفته اتوبلاگ کشور آمریکا از جمله این بازارها نخواهد بود.

احتمال عدم عرضه فولکس‌واگن I.D. هاچ‌بک در آمریکا - اجاره خودرو - 1
احتمال عدم عرضه فولکس‌واگن I.D. هاچ‌بک در آمریکا – اجاره خودرو

فولکس بجای اینکه ریسک عرضه هاچبکی جدید در آمریکا را به جان بخرد طیفی از محصولات الکتریکی را معرفی خواهد کرد که شاسی‌بلند I.D. Crozz از جمله آن‌هاست.

احتمال عدم عرضه فولکس‌واگن I.D. هاچ‌بک در آمریکا - اجاره خودرو - 2
احتمال عدم عرضه فولکس‌واگن I.D. هاچ‌بک در آمریکا – اجاره خودرو

هنوز مشخص نیست تفاوت‌های مدل تولیدی I.D. Crozz با مدل مفهومی چه خواهد بود اما به احتمال زیاد مدل تولیدی از همان قوای محرکه نسخه مفهومی استفاده خواهد کرد. بدین ترتیب یک پیشرانه ۷۵ کیلوواتی در اکسل جلو و یک پیشرانه ۱۵۰ کیلوواتی در بخش عقب قدرت مجموع ۲۲۵ کیلوواتی (۳۰۲ اسب بخار) را تولید خواهند کرد. مجموعه باتری ۸۳ کیلووات ساعتی مدل کانسپت به این خودرو اجازه داده که محدوده حرکتی ۵۰۰ کیلومتری داشته باشد. این محدوده حرکتی برای یک شاسی‌بلند جاده‌ای بیش از حد کافی است.

احتمال عدم عرضه فولکس‌واگن I.D. هاچ‌بک در آمریکا - اجاره خودرو - 3
احتمال عدم عرضه فولکس‌واگن I.D. هاچ‌بک در آمریکا – اجاره خودرو

پیکاپ فولکس آماروک در گاراژ کارلکس دیزاین

با اینکه کمپانی فولکس‌واگن قبلاً کابین پیکاپ آماروک را برای مدل سال ۲۰۱۷ به‌روز کرده اما حقیقت این است که کابین این خودرو هنوز با شیک بودن فاصله داشته و به همین دلیل است که تیونری معروف با نام کارلکس دیزاین وارد عمل شده تا اوضاع را بهبود بخشد.

پیکاپ فولکس آماروک در گاراژ کارلکس دیزاین - اجاره خودرو - 0
پیکاپ فولکس آماروک در گاراژ کارلکس دیزاین – اجاره خودرو

سال پیش فولکس از مواد با کیفیت تر در کابین استفاده کرد و تکنولوژی‌های آن را ارتقا بخشید و حتی صندلی‌های راحت با تنظیم در ۱۴ جهت را برای آماروک تدارک دید.

پیکاپ فولکس آماروک در گاراژ کارلکس دیزاین - اجاره خودرو - 1
پیکاپ فولکس آماروک در گاراژ کارلکس دیزاین – اجاره خودرو

با این وجود کارلکس دیزاین خواسته کابین این خودرو را برای مشتریان مشکل‌پسند شیک‌تر کند. اینجا درباره جزئیات، دوخت‌های متضاد و پوشش آلکانترا صحبت می‌کنیم.

بازگشت فولکس‌واگن تایگان به صحنه

فولکس‌واگن پس از سال‌ها به دنبال ساخت خودروهایی در کلاس کراس‌اوورهای کوچک است که واقعاً در آن از رقبا عقب افتاده است. به همین دلیل پس از تأیید ساخت کراس‌اووری بر اساس پولو بنام T-Cross و کراس‌اوور دیگری بر اساس گلف بنام T-Roc، حالا به گزارش AutoBild، این غول خودروسازی آلمان ساخت کراس‌اووری بر اساس مدل آپ را هم تأیید کرده است. اگر به یاد داشته باشید، فولکس‌واگن در سال ۲۰۱۴ در سائوپائولو کراس‌اوور کوچک کانسپتی بنام تایگان را رونمایی نمود اما چندی بعد پروژهٔ تولید آن لغو شد. ولی حالا با توجه به این گزارش جدید، به نظر می‌رسد تایگان بازخواهد گشت.

بازگشت فولکس‌واگن تایگان به صحنه - اجاره خودرو - 0
بازگشت فولکس‌واگن تایگان به صحنه – اجاره خودرو

البته با توجه به گزارش AutoBild، هرچند پروژه‌های ساخت کراس‌اوورهای T-Cross و T-Roc سریعاً توسط هیئت‌مدیرهٔ فولکس‌واگن تأیید شده‌اند اما این کراس‌اوور کوچک مذکور برای دریافت چراغ سبز تولید نیاز به زمان بیشتری دارد زیرا همان‌طور که اشاره شد این کراس‌اوور بر اساس هاچ‌بک سگمنت A آپ ساخته خواهد شد که هرچند خودروی ارزان‌قیمتی است اما پیچیده بوده و توسعهٔ آن بسیار هزینه‌بر است چراکه اشتراک قطعات آن با دیگر خودروها به‌سختی ممکن خواهد بود. بااین‌حال گفته شده که این کراس‌اوور کوچک درصورتی‌که نهایتاً تولید گردد احتمالاً T-Track نام خواهد داشت.

بازگشت فولکس‌واگن تایگان به صحنه - اجاره خودرو - 1
بازگشت فولکس‌واگن تایگان به صحنه – اجاره خودرو

تایگان سه سال پیش در برزیل به نمایش درآمد اما در آن زمان به نظر می‌رسید بازار به سمت کراس‌اوورهای بزرگ‌تری مثل هوندا HR-V حرکت کرده و به همین دلیل فولکس‌واگن پروژهٔ تولید آن‌را به تعویق انداخت؛ اما در حال حاضر موفقیت خودروهایی مثل رنو کوئید موجب شده این برند آلمانی برای بازگرداندن تایگان انگیزه پیدا کند. یکی دیگر از دلایل تولید این خودرو، نیاز مبرم به کراس‌اوورهای ارزان‌قیمت برای بازار برزیل است؛ یعنی کراس‌اوورهایی که قیمتی کمتر از فورد اکواسپرت داشته باشند.

بازگشت فولکس‌واگن تایگان به صحنه - اجاره خودرو - 2
بازگشت فولکس‌واگن تایگان به صحنه – اجاره خودرو

بنابراین انتظار می‌رود نسخهٔ نهایی و تولیدی تایگان با نام T-Track در سال ۲۰۲۰ رونمایی شود. این کراس‌اوور کوچک همانند تایگان طولی در حدود ۳٫۸ متر خواهد داشت و تنها به پیشرانه‌های سه سیلندر ۱ لیتری مجهز خواهد بود درحالی‌که تمام نسخه‌های آن صرفاً به‌صورت دیفرانسیل جلو عرضه خواهند شد.

بازگشت فولکس‌واگن تایگان به صحنه - اجاره خودرو - 3
بازگشت فولکس‌واگن تایگان به صحنه – اجاره خودرو

معرفی خودروی مفهومی فولکس‌واگن کالیفرنیا XXL

زمانی که بحث کاربردی بودن می‌شود، وسایل نقلیه معدودی وجود دارند که می‌توانند با کرافتر رقابت کنند. خودروهای تجاری فولکس‌واگن به تازگی شاهد پیوستن عضو جدیدی به خانواده بوده است. البته این خودرو در قالب یک مدل مفهومی معرفی شده و کالیفرنیا XXL نام دارد.

معرفی خودروی مفهومی فولکس‌واگن کالیفرنیا XXL - اجاره خودرو - 0
معرفی خودروی مفهومی فولکس‌واگن کالیفرنیا XXL – اجاره خودرو

این خودرو هر چیزی را که بخواهید دارد. کالیفرنیا XXL زندگی خود را به عنوان یک کرافتر معمولی شروع کرده و سپس سقف بلند آن بازطراحی شده و راندمان آئرودینامیکی آن تقریباً به اندازه نسخه معمولی است؛ اما بخش اعظم جادوی فولکس در داخل کابین رخ داده است. فضای کافی برای یک تخت دو متری وجود دارد.

معرفی خودروی مفهومی فولکس‌واگن کالیفرنیا XXL - اجاره خودرو - 1
معرفی خودروی مفهومی فولکس‌واگن کالیفرنیا XXL – اجاره خودرو

صندلی‌های جلو قابلیت چرخش ۱۸۰ درجه‌ای داشته و همچنین یک صندلی نیمکتی برای تمامی اعضای یک خانواده بزرگ وجود دارد.

معرفی خودروی مفهومی فولکس‌واگن کالیفرنیا XXL - اجاره خودرو - 2
معرفی خودروی مفهومی فولکس‌واگن کالیفرنیا XXL – اجاره خودرو

آشپزخانه کاملاً مجهز این خودرو شامل اجاق، یخچال، سطح کار قابل‌گسترش و یک ظرف‌شویی است. همچنین نورپردازی زیبا برای فراهم کردن جوی آرام در نظر گرفته شده است. البته پنجره‌های تیره و شخصی باعث ایجاد فضایی شخصی در زمان نیاز شده است.

معرفی خودروی مفهومی فولکس‌واگن کالیفرنیا XXL - اجاره خودرو - 3
معرفی خودروی مفهومی فولکس‌واگن کالیفرنیا XXL – اجاره خودرو

فولکس‌واگن هنوز اعلام نکرده که آیا کالیفرنیا XXL وارد خط تولید خواهد شد یا خیر اما به این نکته اشاره کرده که جزئیات بیشتری از این خودرو را در آینده نزدیک منتشر خواهد کرد. نسخه motorhome حدود یک سال پیش از معرفی مدل جدید کرافتر به بازار آمد و با سه ارتفاع و طول متفاوت، چهار پیشرانه دیزلی ۲ لیتری و حالت‌های انتقال قدرت به چرخ‌های جلو، عقب و تمام چرخ‌ها در دسترس می‌باشد.

معرفی خودروی مفهومی فولکس‌واگن کالیفرنیا XXL - اجاره خودرو - 4
معرفی خودروی مفهومی فولکس‌واگن کالیفرنیا XXL – اجاره خودرو

معرفی خودروی مفهومی فولکس‌واگن کالیفرنیا XXL - اجاره خودرو - 5
معرفی خودروی مفهومی فولکس‌واگن کالیفرنیا XXL – اجاره خودرو

نکته پایانی اینکه کالیفرنیا XXL اولین خودروی مفهومی نیست که بر پایه کرافتر جدید ساخته شده زیرا یک نسخه الکتریکی نیز قبلاً به نمایش درآمده بود. این خودرو که کرافتر الکتریکی نامیده می‌شد حداکثر برد ۲۰۰ کیلومتری داشته و از پیشرانه‌ای با قدرت ۱۳۴ اسب بخار و گشتاور ۲۹۰ نیوتون متر استفاده می‌کند.

همکاری مشترک فولکس و تاتا موتورز شکل نگرفت!

چندی پیش گفت‌وگوهایی بین گروه فولکس‌واگن و تاتا موتورز به منظور توسعه خودروهای خاص بازارهای نوظهور صورت گرفته بود اما امروز خبر رسید که این گفت‌وگوها به بن‌بست رسیده است.

همکاری مشترک فولکس و تاتا موتورز شکل نگرفت! - اجاره خودرو - 0
همکاری مشترک فولکس و تاتا موتورز شکل نگرفت! – اجاره خودرو

گروه فولکس‌واگن برند اشکودا را مأمور این گفت‌وگوها با تاتا کرده بود. در ماه مارس گذشته هر دو کمپانی از امضای یک یادداشت تفاهم غیررسمی به منظور همکاری بلندمدت خبر داده بودند.

اشکودا با صدور بیانیه‌ای گفته است:

هر دو کمپانی در زمان حاضر به این نتیجه رسیدند که هیچ همکاری مشترک فنی یا اقتصادی برایشان متصور نیست. به عنوان نتیجه، اتحاد استراتژیک برنامه ریزی شده دیگر وجود ندارد.

مدیرعامل تاتا موتورز نیز گفت:

ما امکان همکاری فنی با کمپانی فولکس‌واگن را بررسی کردیم. به این نتیجه رسیدیم که مزیت‌های استراتژیک این همکاری برای هر دو کمپانی پایین‌تر از میزانی است که باید باشد.

برنامه ابتدایی دو کمپانی توسعه بیشتر پلتفرم AMP تاتا موتورز بود اما ظاهراً اشکودا این ایده را رد کرده زیرا ترسیده که این کار نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتر در آینده به منظور پاس کردن استانداردهای تصادف و آلایندگی باشد. اشکودا بجای این همکاری به دنبال صرفه‌جویی بیشتر با پلتفرم MQB گروه فولکس‌واگن خواهد بود.

این دومین باری است که تلاش‌های فولکس‌واگن برای تولید مدلی ارزان با در بسته مواجه می‌شود. اولین تلاش ناموفق فولکس‌واگن در سال ۲۰۱۱ و شکست گفت‌وگوها با سوزوکی رقم خورد.

احتمال عرضه فولکس‌واگن تارو در آمریکای جنوبی

شاید آمریکای جنوبی به زودی شاهد حضور شاسی‌بلند جدیدی باشد که دست‌پرورده فولکس‌واگن است. این خودرو تارو Tharu نام داشته و بر پایه اشکودا کاروک ساخته خواهد شد.

احتمال عرضه فولکس‌واگن تارو در آمریکای جنوبی - اجاره خودرو - 0
احتمال عرضه فولکس‌واگن تارو در آمریکای جنوبی – اجاره خودرو

بنا به گزارش نشریه برزیلی اتوپاپو، فولکس‌واگن نام تارو را در اداره ثبت نام‌های تجاری و صنعتی برزیل به ثبت رسانده و درصدد است آن را برای محصول جدید خود بکار گیرد.

احتمال عرضه فولکس‌واگن تارو در آمریکای جنوبی - اجاره خودرو - 1
احتمال عرضه فولکس‌واگن تارو در آمریکای جنوبی – اجاره خودرو

هنوز تایید نشده کدام خودرو این نام را به خود خواهد گرفت اما کاملاً محتمل است که نسخه محلی از اشکودا کاروک در آرژانتین مونتاژ و در آمریکای جنوبی فروخته شود.

اگر این موضوع رخ دهد انتظار خواهیم داشت فولکس‌واگن تارو از پیشرانه ۱٫۴ لیتری TSI کمپانی با قدرت ۱۵۰ اسب بخاری استفاده کند. این پیشرانه هم‌اکنون در سائوپائولوی برزیل تولید می‌شود.

همچنین این احتمال وجود دارد که پیشرانه پرحجم‌تر ۱٫۵ لیتری با توربوی هندسه متغیر و سیستم غیرفعال سازی سیلندر نیز در اختیار مشتریان قرار گیرد. احتمالاً یک گیربکس ۶ سرعته تیپ ترونیک ساده به‌صورت استاندارد در این خودرو عرضه خواهد شد.

خوش استایل ولفسبورگی، اولین تجربهٔ رانندگی با فولکس‌واگن آرتئون

احتمالاً فولکس‌واگن CC را به یاد دارید. خودرویی که بر اساس سدان پاسات ساخته شده بود. حال چند وقتی است که سازنده آلمانی جایگزین این خودرو را با نام آرتئون معرفی کرده است. آرتئون هم مانند سلفش یک سدان کوپه است که ممکن است برای استفاده‌های خانوادگی چندان مناسب نباشد؛ اما بااین‌حال این خودرو دو اینچ فاصله محوری بیشتری نسبت به پاسات دارد و همچنین ابعاد آن بزرگ‌تر از آئودی A6 به نظر می‌رسد.

خوش استایل ولفسبورگی، اولین تجربهٔ رانندگی با فولکس‌واگن آرتئون - اجاره خودرو - 0
خوش استایل ولفسبورگی، اولین تجربهٔ رانندگی با فولکس‌واگن آرتئون – اجاره خودرو

این امر به جهت بالا بردن کلاس و جایگاه آرتئون و وارد ساختن آن به بخش جدیدی از بازار صورت گرفته است؛ بنابراین بسیار واضح است که سدان کوپه جدید فولکس‌واگن، آئودی A5 اسپرت‌بک و ب‌ام‌و سری ۴ گرن کوپه را به‌عنوان رقبای اصلی خود می‌بیند. رقبای سرسختی که هردو ساخت برندهای پریمیوم هستند. البته این بدان معنا نیست که فولکس‌واگن برند سطح پایینی است چراکه این شرکت همواره توانسته است موقعیت خود را کمی بالاتر از برندهای معمول بازار قرار دهد اما آرتئون در بخش سختی رقابت می‌کند و برای پیروزی در آن باید مزایایی داشته باشد.

خوش استایل ولفسبورگی، اولین تجربهٔ رانندگی با فولکس‌واگن آرتئون - اجاره خودرو - 1
خوش استایل ولفسبورگی، اولین تجربهٔ رانندگی با فولکس‌واگن آرتئون – اجاره خودرو

با توجه به اینکه ما نسبتاً زود اقدام به بررسی این خودروی جدید نموده‌ایم، قیمت رسمی آن هنوز اعلام نشده است اما گفته می‌شود تیپ‌های پایه آن قیمتی در حدود ۳۸ هزار پوند خواهند داشت که حتی در صورت فاکتور گرفتن پیشرانه‌های قدرتمند، گیربکس هفت سرعته دوکلاچه و تجهیزات زیادی که احتمالاً فولکس‌واگن به‌صورت استاندارد ارائه خواهد کرد، قیمت بسیار زیادی است. آرتئون از اواخر امسال در دو نسخه مختلف به بازار انگلستان عرضه خواهد شد. این دو مدل شامل نسخه R-Line و الگانس می‌شود که اولی ویژگی‌های اسپرت بیشتری دارد و دومی با تزئینات کرومی بیشتر و تجهیزاتی برای راحتی بیشتر، نسخه لوکسی بشمار می‌رود.

خوش استایل ولفسبورگی، اولین تجربهٔ رانندگی با فولکس‌واگن آرتئون - اجاره خودرو - 2
خوش استایل ولفسبورگی، اولین تجربهٔ رانندگی با فولکس‌واگن آرتئون – اجاره خودرو

هیچ‌کس نمی‌تواند فولکس‌واگن را در طراحی آرتئون به کم‌کاری متهم کند. در با یک فولکس‌واگن جسورانه و نسبتاً کم ارتفاع و عریض مواجه هستیم. این حس عریض بودن با جلوپنجره بزرگ جلو تقویت شده که به زیبایی با چراغ‌های LED جلو ارتباط برقرار کرده است. آرتئون حتی در تیپ الگانس نیز در خیابان‌ها جلب‌توجه می‌کند. در طرفین کاپوت خطوط شارپی طراحی شده است که به خط کمر خودرو متصل می‌شوند درحالی‌که پنجره‌های جانبی کم ارتفاع و بدون قاب آن نیز نمای اسپرت قابل‌توجهی ایجاد کرده‌اند. زیر گلگیرهای عضلانی این سدان کوپهٔ آلمانی هم با رینگ‌های ۲۰ اینچی پُر شده است.

خوش استایل ولفسبورگی، اولین تجربهٔ رانندگی با فولکس‌واگن آرتئون - اجاره خودرو - 3
خوش استایل ولفسبورگی، اولین تجربهٔ رانندگی با فولکس‌واگن آرتئون – اجاره خودرو

اما با وجود این استایل اسپرت کوپه، آرتئون هنوز هم خودرویی کاربردی است. فاصلهٔ محوری بیشتر موجب ایجاد فضای داخلی بیشتری شده درحالی‌که صندوق بار نیز نه‌تنها بزرگ است که همچنین به لطف برخورداری از درِ لیفت‌بک، استفادهٔ از آن نیز بسیار راحت صورت می‌گیرد. تنها انتقادی که می‌توان به استایل بیرونی آرتئون وارد کرد این است که طراحی آن در برخی قسمت‌ها کمی شلوغ است اما اگر توجه داشته باشید که این خودرو توسط فولکس‌واگن طراحی شده است می‌توان از آن چشم‌پوشی کرد.

خوش استایل ولفسبورگی، اولین تجربهٔ رانندگی با فولکس‌واگن آرتئون - اجاره خودرو - 4
خوش استایل ولفسبورگی، اولین تجربهٔ رانندگی با فولکس‌واگن آرتئون – اجاره خودرو

کابین آرتئون ترکیبی است از استانداردهای معمول فولکس‌واگن با کیفیت بالا و سادگی کارایی. سازندهٔ آلمانی همچنین این سدان جدید خود را به تجهیزات زیادی هم مجهز کرده که ازجملهٔ آن‌ها می‌توان به صفحه آمپر تمام دیجیتال با قابلیت تنظیم و صفحه‌نمایش مرکزی لمسی برای ارائهٔ ناوبری و سیستم اطلاعاتی-سرگرمی با آخرین تکنولوژی‌های اتصالی اشاره کرد.

خوش استایل ولفسبورگی، اولین تجربهٔ رانندگی با فولکس‌واگن آرتئون - اجاره خودرو - 5
خوش استایل ولفسبورگی، اولین تجربهٔ رانندگی با فولکس‌واگن آرتئون – اجاره خودرو

علاوه بر این‌ها، فولکس‌واگن در ارائهٔ ویژگی‌های ایمنی و سیستم‌های کمک‌راننده نیز برای آرتئون سنگ تمام گذاشته است به‌گونه‌ای که آن‌را به جدیدترین ویژگی‌های ایمنی خود مجهز کرده که رانندگی را آسان می‌کند، از تصادفات جلوگیری می‌کند و جلوی خروج از خط یا مسیر را می‌گیرد. چیزی که در داخل این سدان کوپه بیش از همه احساس می‌شود، وجود فضای زیاد است به‌نحوی‌که در آن در جلو و عقب فضای سر و پای زیادی وجود دارد، سقف شیشه‌ای تا پشت صندلی‌های عقب کشیده شده و با وجود خط سقف شیب‌دار، فضای سر مناسبی برای سرنشینان عقب فراهم است.

پیشرانه‌های آرتئون فعلاً محدود به فقط دو پیشرانهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر است که با خروجی‌های مختلفی ارائه می‌شوند. یکی از این دو موتور از نوع توربودیزل با ۲۴۰ اسب بخار قدرت است و دیگری توئین توربو بنزینی بوده که ۲۸۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. این قدرتمندترین پیشرانهٔ آرتئون است. البته بحث‌های در مورد گسترش لیست پیشرانه‌های این خودرو و ارائه یک موتور شش سیلندر در آینده نیز وجود دارد اما فعلاً آرتئون فقط با موتورهای چهار سیلندر عرضه می‌گردد. هردوی این پیشرانه‌ها به یک گیربکس هفت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچهٔ DSG و سیستم چهارچرخ محرک ۴Motion متصل هستند درحالی‌که خودرو به سیستم تعلیق تطبیقی هم مجهز شده که گزینه‌های مختلفی را از طریق صفحه‌نمایش لمسی ارائه می‌دهد.

خوش استایل ولفسبورگی، اولین تجربهٔ رانندگی با فولکس‌واگن آرتئون - اجاره خودرو - 6
خوش استایل ولفسبورگی، اولین تجربهٔ رانندگی با فولکس‌واگن آرتئون – اجاره خودرو

مهندسان شاسی فولکس‌واگن، آرتئون را از همان ابتدا برای قرارگیری روی رینگ‌های بزرگ ۲۰ اینچی طراحی کرده‌اند و به همین دلیل سواری آن در اکثر اوقات خوب است. ما نیز در طول آزمایش، حالت راحت را انتخاب کردیم که درنتیجه دست‌اندازها و ناهمواری‌های مسیر کمتر در داخل کابین حس می‌شد. البته حتی در حالت راحت نیز گاهی اوقات تکان‌هایی احساس می‌شود اما نسخهٔ مورد آزمایش ما از نوع R-Line بود که تعلیق کمی اسپرت‌تری دارد و به همین دلیل این تکان‌ها و تنش‌های جزئی هرگز نگران‌کننده نیستند. پیشرانهٔ بنزینی توربوشارژ آرتئون نیز بر روی کاغذ عملکرد چشمگیری را ارائه می‌کند به‌گونه‌ای که گفته شده می‌تواند ظرف ۵٫۶ ثانیه خودرو را از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برساند اما برای رسیدن به چنین رقمی باید موتور ۲ لیتری آرتئون را به‌سختی تحت‌فشار قرار دهید که این کار برای چنین خودروی بزرگ و لوکسی تقریباً غیرممکن است.

خوش استایل ولفسبورگی، اولین تجربهٔ رانندگی با فولکس‌واگن آرتئون - اجاره خودرو - 7
خوش استایل ولفسبورگی، اولین تجربهٔ رانندگی با فولکس‌واگن آرتئون – اجاره خودرو

گیربکس هفت سرعتهٔ DSG اما عملکردی عالی دارد و با سرعت و قاطعیت به تغییر دنده‌ها می‌پردازد که موجب می‌شود پدال‌های تعویض دندهٔ پشت فرمان اضافی به نظر برسند. سطح چسبندگی نیز به لطف سامانهٔ چهارچرخ محرک ۴Motion بسیار عالی است و هرگز نقصی در آن مشاهده نمی‌شود اما وقتی در میان رقبای آرتئون ب‌ام‌و سری ۴ حضور داشته باشد کوچک‌ترین لغزش یا انحراف هم می‌تواند یک مسئله باشد.

خوش استایل ولفسبورگی، اولین تجربهٔ رانندگی با فولکس‌واگن آرتئون - اجاره خودرو - 8
خوش استایل ولفسبورگی، اولین تجربهٔ رانندگی با فولکس‌واگن آرتئون – اجاره خودرو

در کل در مورد این خودرو می‌توان گفت که راه سختی را پیش رو دارد تا بتواند خریداران را از نمایندگی‌های ب‌ام‌و و آئودی به‌سوی نمایندگی‌های فولکس‌واگن بکشاند که آرتئون سعی دارد با تجهیزات فراوان، فضای جادار و استایل اسپرت و زیبا این کار را انجام دهد؛ بنابراین آرتئون سعی دارد به‌عنوان جایگزین شایسته‌ای برای CC، با ورود به بخشی جدید، طرز تفکر خریداران را تغییر دهد. آرتئون به‌طور مستقیم با هدف قرار دادن خودروهای پریمیوم، رویکرد متفاوتی را نسبت به دیگر محصولات فولکس‌واگن دنبال می‌کند و احتمالاً به‌اندازهٔ کافی خوب هست که بتواند در برابر رقبای پریمیوم سرسخت به رقابت بپردازد و بازار آن‌ها را تحت تأثیر قرار دهد.

خوش استایل ولفسبورگی، اولین تجربهٔ رانندگی با فولکس‌واگن آرتئون - اجاره خودرو - 9
خوش استایل ولفسبورگی، اولین تجربهٔ رانندگی با فولکس‌واگن آرتئون – اجاره خودرو

 

مشخصات فنی

 

منبع: Motor1

احتمال معرفی فولکس‌واگن پاسات GT در لس‌آنجلس

فولکس‌واگن پاسات به عنوان یک وسیله حمل‌ونقل تعریف شده اما به نظر می‌رسد این خودروساز آلمانی در حال آماده شدن برای معرفی مدلی پرفورمنس است.

احتمال معرفی فولکس‌واگن پاسات GT در لس‌آنجلس - اجاره خودرو - 0
احتمال معرفی فولکس‌واگن پاسات GT در لس‌آنجلس – اجاره خودرو

بنا به گفته دیجیتال ترندز، سخنگوی فولکس تأیید کرده که این کمپانی مدل پاسات GT جدید را معرفی خواهد کرد. این خودرو ظاهراً به یاد آورنده کانسپت پاسات GT خواهد بود که در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس ۲۰۱۶ معرفی شد.

احتمال معرفی فولکس‌واگن پاسات GT در لس‌آنجلس - اجاره خودرو - 1
احتمال معرفی فولکس‌واگن پاسات GT در لس‌آنجلس – اجاره خودرو

جزئیات کمی درباره این خودرو منتشر شده اما کانسپت یاد شده به سپرهای اصلاح شده، جلوپنجره مشکی و اسپویلر نصب شده روی صندوق عقب مجهز بوده است. این خودرو همچنین دارای چراغ‌های جلوی LED، سیستم اگزوز اسپورت، سیستم تعلیق با تنظیمات اسپورت و… می‌باشد. سیستم تعلیق اسپورت باعث شده ارتفاع خودرو ۱٫۵ سانتی‌متر کاهش یابد.

احتمال معرفی فولکس‌واگن پاسات GT در لس‌آنجلس - اجاره خودرو - 2
احتمال معرفی فولکس‌واگن پاسات GT در لس‌آنجلس – اجاره خودرو

تغییرات کابین نسبتاً ناچیز هستند اما صندلی‌های اسپورت دو رنگ، تریم پیانو بلک و جزئیات فیبر کربنی غیرواقعی از جمله تغییرات هستند.

احتمال معرفی فولکس‌واگن پاسات GT در لس‌آنجلس - اجاره خودرو - 3
احتمال معرفی فولکس‌واگن پاسات GT در لس‌آنجلس – اجاره خودرو

احتمال معرفی فولکس‌واگن پاسات GT در لس‌آنجلس - اجاره خودرو - 4
احتمال معرفی فولکس‌واگن پاسات GT در لس‌آنجلس – اجاره خودرو

ظاهراً نسخه تولیدی همانند مدل کانسپت از پیشرانه ۶ سیلندر ۳٫۶ لیتری با قدرت ۲۸۰ اسب بخار و گشتاور ۳۴۹ نیوتون متر استفاده خواهد کرد.

احتمال معرفی فولکس‌واگن پاسات GT در لس‌آنجلس - اجاره خودرو - 5
احتمال معرفی فولکس‌واگن پاسات GT در لس‌آنجلس – اجاره خودرو

احتمال معرفی فولکس‌واگن پاسات GT در لس‌آنجلس - اجاره خودرو - 6
احتمال معرفی فولکس‌واگن پاسات GT در لس‌آنجلس – اجاره خودرو

انتظار می‌رود فولکس پاسات GT در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس معرفی شود و بهای آن از حدود ۳۰ هزار دلار آغاز شود. اولین نسخه‌های این خودرو پیش از پایان سال به خریداران تحویل داده خواهند شد اما برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه باید صبر کنیم.

انتشار تیزری از T-Roc، کوچک‌ترین کراس‌اوور فولکس‌واگن

برای خودروسازی به بزرگی فولکس‌واگن، عجیب است که کراس‌اوورهای کمی در سبد محصولاتش وجود داشته باشد اما اوضاع در حال تغییر است. پس از معرفی کراس‌اوور فول سایز سه ردیفهٔ اطلس، حالا سازندهٔ آلمانی در حال آماده کردن کراس‌اوور دیگری بنام T-Roc است که نه‌فقط از لحاظ قیمت که از لحاظ اندازه هم در زیر مدل تیگوآن قرار می‌گیرد. بدین ترتیب این خودرو، کوچک‌ترین کراس‌اوور فولکس‌واگن لقب خواهد گرفت. T-Roc در اواخر سال جاری در اروپا عرضه خواهد شد درحالی‌که اهالی ایالات‌متحده برای خرید آن باید تا سال ۲۰۱۹ و یا حتی بیشتر صبر کنند.

انتشار تیزری از T-Roc، کوچک‌ترین کراس‌اوور فولکس‌واگن - اجاره خودرو - 0
انتشار تیزری از T-Roc، کوچک‌ترین کراس‌اوور فولکس‌واگن – اجاره خودرو

هرچه به زمان رونمایی T-Roc نزدیک می‌شویم، فولکس‌واگن تیزرهایی را از آن منتشر می‌کند و حالا سازندهٔ آلمانی دو تیزر دیگر که در اصل اسکچ‌های طراحی هستند را از این کراس‌اوور جدید منتشر کرده است. T-Roc رسماً در تاریخ ۲۳ آگوست برابر با اول شهریور رونمایی خواهد شد و بعدازآن در نمایشگاه فرانکفورت در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت. در مورد این کراس‌اوور، اطلاعات نسبتاً مناسبی در اختیار است به‌گونه‌ای که میدانیم T-Roc روی پلت‌فرم MQB گروه فولکس‌واگن ساخته شده است؛ بنابراین برای دریافتن مشخصات فنی و پیشرانه‌های آن نیازی به گوی بلورین نداریم.

انتشار تیزری از T-Roc، کوچک‌ترین کراس‌اوور فولکس‌واگن - اجاره خودرو - 1
انتشار تیزری از T-Roc، کوچک‌ترین کراس‌اوور فولکس‌واگن – اجاره خودرو

علاوه بر این، گفته شده که T-Roc نخستین خودروی فولکس‌واگن خواهد بود که به سیستم هیبریدی خفیف مجهز می‌شود. سیستمی که به‌تازگی توسط این شرکت توسعه پیدا کرده است. در مورد طراحی بیرونی نیز فولکس‌واگن می‌گوید این کراس‌اوور کوچک، طراحی پیشرفتهٔ شگفت‌انگیزی خواهد داشت اما از طریق تصاویر جاسوسی آن که به‌شدت پوشیده شده‌اند چندان نمی‌توان چنین چیزی را تشخیص داد. T-Roc در داخل نیز رویکرد معمولیِ محافظه‌کارانهٔ فولکس‌واگن را دنبال می‌کند که بنا به سلیقهٔ هر شخص می‌تواند خوب یا بد باشد.

تصاویر جاسوسی واضح از فولکس‌واگن جتا ۲۰۱۸

اخیرا تصاویر جاسوسی از نسخه پیش‌تولیدی نسل جدید فولکس‌واگن جتا منتشر شده که این خودرو را بدون هیچ پوشش استتاری نشان می‌دهد. عدم وجود پوشش‌های یاد شده شاید نشان‌دهنده حضور خودرو در تأسیسات مکزیک فولکس‌واگن می‌باشد.

تصاویر جاسوسی واضح از فولکس‌واگن جتا 2018 - اجاره خودرو - 0
تصاویر جاسوسی واضح از فولکس‌واگن جتا ۲۰۱۸ – اجاره خودرو

طراحی خودرو زاویه‌دارتر از نسل فعلی جتا می‌باشد. در نمای جلو شاهد جلوپنجره چندضلعی با نقاط تیز در هر گوشه هستیم که با فرم مه شکن‌ها همخوانی دارند. خیزهای گیرا و مشهود در کاپوت از مدل بزرگ‌تر آرتئون گرفته شده‌اند. ستون A نسبتاً نازک جتای جدید نیز نشان می‌دهد که این خودرو میدان دید خوبی خواهد داشت.

در پروفایل کلی شاهد خط سقف شیب‌دار و خط شانه گیرا و غالب هستیم. چراغ‌های عقب نیز به پیروی از ظاهر کلی تیز هستند.

تصاویر جاسوسی واضح از فولکس‌واگن جتا 2018 - اجاره خودرو - 1
تصاویر جاسوسی واضح از فولکس‌واگن جتا ۲۰۱۸ – اجاره خودرو

هفتمین نسل جتا از پلتفرم MQB استفاده خواهد کرد و دیفرانسیل جلو خواهد بود. انتظار می‌رود فاصله بین محورها به ۲٫۷ متر افزایش یابد. تا این لحظه خبری درباره قوای محرکه نسل جدید جتا منتشر نشده است.

جتا پرفروش‌ترین محصول فولکس‌واگن در آمریکا بوده و از ژانویه تا جولای سال جاری تعداد ۶۶۵۴۹ دستگاه از آن فروخته شده‌اند. احتمالاً نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس مکانی برای رونمایی جتای جدید خواهد بود. فروش این خودرو نیز از سال ۲۰۱۸ شروع خواهد شد.

تصاویر جاسوسی واضح از فولکس‌واگن جتا 2018 - اجاره خودرو - 2
تصاویر جاسوسی واضح از فولکس‌واگن جتا ۲۰۱۸ – اجاره خودرو

تأسیسات مکزیک فولکس این خودرو را به برزیل نیز خواهد فرستاد. گفته شده این خودرو احتمالاً با پیشرانه‌های ۴ سیلندر ۱٫۵ و ۲ لیتری توربو عرضه خواهد شد. احتمال نصب گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک نیز روی آن وجود دارد.