گیربکس ۸ سرعته مرسدس در راه است؟

احتمال دارد مرسدس بنز به زودی طیف گیربکس‌های خود را گسترش دهد و یک گیربکس ۸ سرعته جدید در جایگاهی بین گیربکس‌های ۷ جی ترونیک و ۹ جی ترونیک قرار بگیرد.

گیربکس 8 سرعته مرسدس در راه است؟ - اجاره خودرو - 0
گیربکس ۸ سرعته مرسدس در راه است؟ – اجاره خودرو

به گزارش اتوگاید، مرسدس در آگوست سال جاری نام ۸ جی ترونیک را در اداره ثبت نام‌های تجاری آمریکا به ثبت رسانده است. این نام برای استفاده در خودروها و قطعات ثبت شده است.

گیربکس 8 سرعته مرسدس در راه است؟ - اجاره خودرو - 1
گیربکس ۸ سرعته مرسدس در راه است؟ – اجاره خودرو

هنوز گمانه‌زنی برای دلیل ثبت تجاری نام ۸ جی ترونیک توسط مرسدس سخت است اما دو تفسیر احتمالی برای این کار وجود دارد. اول اینکه مرسدس برنامه‌هایی برای معرفی یک گیربکس جدید دارد و دوم اینکه به سادگی می‌خواهد از نام ۸ جی ترونیک محافظت نماید.

گیربکس 8 سرعته مرسدس در راه است؟ - اجاره خودرو - 2
گیربکس ۸ سرعته مرسدس در راه است؟ – اجاره خودرو

البته احتمال سناریوی اول بیشتر است. در حالی که گیربکس ۷ سرعته کنونی کمپانی عملکرد بسیار خوبی دارد اما مرسدس از گیربکس ۹ جی ترونیک در بسیاری از محصولات جدیدتر خود به‌صورت استاندارد استفاده کرده و باعث شده گیربکس ۷ سرعته کمی زائد به نظر آید.

گیربکس 8 سرعته مرسدس در راه است؟ - اجاره خودرو - 3
گیربکس ۸ سرعته مرسدس در راه است؟ – اجاره خودرو

بنابراین این احتمال وجود دارد که مرسدس به دنبال جایگزینی گیربکس ۷ جی ترونیک با ۸ جی ترونیک باشد و آن را در محصولات متنوعی از جمله مدل‌های AMG بکار گیرد. گیربکس ۷ سرعته نیز می‌تواند چند سالی را به همراه گیربکس‌های ۸ و ۹ سرعته سپری کند.

گیربکس 8 سرعته مرسدس در راه است؟ - اجاره خودرو - 4
گیربکس ۸ سرعته مرسدس در راه است؟ – اجاره خودرو

علاوه بر موضوعات یاد شده، هر دو کمپانی آئودی و ب‌ام‌و از گیربکس ۸ سرعته ساخت ZF در برخی محصولات خود استفاده می‌کنند و شاید مرسدس احساس می‌کند که باید گیربکس ۸ سرعته خودش را ارائه کند.

جدیدترین تغییرات مرسدس C کلاس، GLC و GLC کوپه

مرسدس بنز با عرضه مدل مخصوص جدیدی که بر پایه مدل AMG Line و طراحی کابین و تجهیزات درجه یک ساخته شده جذابیت سدان و استیت C کلاس را افزایش داده است.

جدیدترین تغییرات مرسدس C کلاس، GLC و GLC کوپه - اجاره خودرو - 0
جدیدترین تغییرات مرسدس C کلاس، GLC و GLC کوپه – اجاره خودرو

بهبود دهنده ظاهر این مدل‌ها رینگ‌های ۱۸ اینچی ۵ پره مشکی و چراغ‌های جلوی LED بسیار کارا است. در داخل کابین نیز شاهد استفاده از غربیلک فرمان D شکل، تریم های اختصاصی و نورپردازی زیبا هستیم.

جدیدترین تغییرات مرسدس C کلاس، GLC و GLC کوپه - اجاره خودرو - 1
جدیدترین تغییرات مرسدس C کلاس، GLC و GLC کوپه – اجاره خودرو

این خودروساز آلمانی می‌گوید نسخه مخصوص C کلاس را می‌توان با تمامی پیشرانه‌ها به جز مدل‌های AMG C43 و AMG C63 سفارش داد.

جدیدترین تغییرات مرسدس C کلاس، GLC و GLC کوپه - اجاره خودرو - 2
جدیدترین تغییرات مرسدس C کلاس، GLC و GLC کوپه – اجاره خودرو

مشتریان همچنین می‌توانند نسخه‌های کوپه و کابریولت C کلاس را در نسخه نایت ادیشن سفارش دهند که بر پایه AMG Line و پکیج شب ساخته شده و در آن شاهد اضافه شدن رینگ‌های ۱۹ اینچی چند پره AMG، جلوپنجره الماسی ویژه، نشان نایت ادیشن در کنسول مرکزی، چرم میکروفیبر و غربیلک فرمان D شکل چندکاره هستیم.

این دو خودرو همچنین می‌توانند با غربیلک فرمان گرم شونده و سیستم اگزوز با دو خروجی در C180 سفارش داده شوند. همچنین پکیج Stowage Space نیز ارائه شده است.

دیگر بهبودهای این مدل‌ها شامل پکیج استایل برای مرسدس C کلاس کابریولت است. این پکیج باعث انتخاب چرم میکروفیبر با دوخت‌های متضاد به خودرو می‌شود. همچنین پکیج راحتی کابریولت نیز در دسترس بوده که به راننده اجازه می‌دهد تنها با فشار یک دکمه سقف نرم را کنترل کند.

جدیدترین تغییرات مرسدس C کلاس، GLC و GLC کوپه - اجاره خودرو - 3
جدیدترین تغییرات مرسدس C کلاس، GLC و GLC کوپه – اجاره خودرو

پکیج ایمنی بخش عقبی به‌صورت استاندارد در این خودرو وجود داشته و شامل کیسه‌های هوای جانبی در عقب و محدودکننده‌های نیروی کمربند ایمنی و محدودکننده کروز کنترل می‌شود.

یک سیستم اگزوز اسپورت نیز با پرداخت بهای بیشتر برای مدل‌های C200، C200 4Matic و C250 قابل خریداری است.

جدیدترین تغییرات مرسدس C کلاس، GLC و GLC کوپه - اجاره خودرو - 4
جدیدترین تغییرات مرسدس C کلاس، GLC و GLC کوپه – اجاره خودرو

معرفی کانسپت ویژن مرسدس-مایباخ ۶ کابریولت

مرسدس زمانی که قول یک سورپرایز بزرگ را در هفته خودروی مونتری داده بود شوخی نمی‌کرد. خودروی تمام الکتریکی سقف باز ویژن مرسدس-مایباخ ۶ کابریولت نسخه روباز از مدل سقف سخت با همان نام است که سال پیش در گردهمایی پبل بیچ معرفی شده بود.

معرفی کانسپت ویژن مرسدس-مایباخ 6 کابریولت - اجاره خودرو - 0
معرفی کانسپت ویژن مرسدس-مایباخ ۶ کابریولت – اجاره خودرو

ویژن ۶ کابریولت واقعاً خودروی جذابی است. با ۵٫۸ متر طول و استفاده از رینگ‌های ۲۴ اینچی، به نظر می‌رسد کاپوت این خودرو کیلومترها طول داشته و دم آن نیز به‌طور دراماتیکی به یک نقطه می‌رسد. جلوپنجره کرومی حجیم این خودرو تفسیر کننده صورت ویژن می‌باشد. بخش عقبی خودرو به عنوان دم قایق توصیف شده و دست به دست با نام آبی متالیک برای رنگ خودرو زیبایی خود را نشان می‌دهد.

معرفی کانسپت ویژن مرسدس-مایباخ 6 کابریولت - اجاره خودرو - 1
معرفی کانسپت ویژن مرسدس-مایباخ ۶ کابریولت – اجاره خودرو

با وارد شدن به کابین شاهد فضایی خیال‌انگیز و فوق‌العاده هستید. ویژن کابریولت ۶ دارای دو صندلی بوده و کابین دارای طراحی شناور است. از شاخصه‌های این فضا می‌توان به کنسول مرکزی بال مانند، عناصر نورپردازی اطراف و پانل‌های دربی اشاره کرد که به نظر می‌رسد با خود صندلی‌ها ترکیب شده‌اند. هر یک از این نورهای آبی را که در کابین می‌بینید نور پس‌زمینه‌ای از لوگوی ستاره‌ای مرسدس هستند.

معرفی کانسپت ویژن مرسدس-مایباخ 6 کابریولت - اجاره خودرو - 2
معرفی کانسپت ویژن مرسدس-مایباخ ۶ کابریولت – اجاره خودرو

بجای استفاده از صفحات نمایش دیجیتالی که در اکثر محصولات مرسدس بکار رفته، ویژگی‌های رترو و آنالوگی مثل دو پشت آمپر گرد در بالای ستون فرمان وجود دارند. مرسدس می‌گوید طراحان مسئول پاسخگویی به نیازهای مردمی هستند که خواهان تجربه‌ی اشرافیت سنتی در دنیایی دیجیتال هستند. برای راننده‌ها و سرنشینانی که هنوز نیازمند اطلاعات بیشتر هستند، عملکردهای اصلی رانندگی و اطلاعات ناوبری از طریق دو هد آپ دیسپلی در شیشه جلو نمایش داده می‌شوند.

معرفی کانسپت ویژن مرسدس-مایباخ 6 کابریولت - اجاره خودرو - 3
معرفی کانسپت ویژن مرسدس-مایباخ ۶ کابریولت – اجاره خودرو

چهار پیشرانه الکتریکی همگام وجود دارد که هر یک روی هر چرخ بوده و در کل قدرت ۷۵۰ اسب بخاری را تولید می‌کنند. زیر کف خودرو مجموعه باتری بزرگی وجود دارد که در زمان اتصال به شارژر سریع می‌تواند تنها در عرض ۵ دقیقه ۱۰۰ کیلومتر را به برد خودرو اضافه کند.

[دانلود ویدئو]

احتمال ادغام سرویس‌های اشتراک خودرویی دایملر و ب‌ام‌و

به نظر می‌رسد که دایملر و ب‌ام‌و سرویس‌های اشتراک خودرویی Car2Go و DriveNow را با یکدیگر ادغام خواهند کرد.

احتمال ادغام سرویس‌های اشتراک خودرویی دایملر و ب‌ام‌و - اجاره خودرو - 0
احتمال ادغام سرویس‌های اشتراک خودرویی دایملر و ب‌ام‌و – اجاره خودرو

مدیرعامل کمپانی Sixt که در زمینه اجاره خودروها فعالیت کرده و شریک DriveNow محسوب می‌شود گفته که نمی‌تواند درباره بحث و گفت‌وگوهای دایملر و ب‌ام‌و مبنی بر ادغام این سرویس‌ها اظهارنظری کند.

احتمال ادغام سرویس‌های اشتراک خودرویی دایملر و ب‌ام‌و - اجاره خودرو - 1
احتمال ادغام سرویس‌های اشتراک خودرویی دایملر و ب‌ام‌و – اجاره خودرو

Erich Sixt گفت:

در کنفرانس خبری قبلی من گفتم که ادغامی در کار نخواهد بود. امروز تنها می‌توانم بگویم که نمی‌توانم اظهاری نظری بکنم. البته این موضوع نسبت به بیانیه قبلی‌ام اندکی متفاوت است. چراکه اوضاع در حال تغییر است.

احتمال ادغام سرویس‌های اشتراک خودرویی دایملر و ب‌ام‌و - اجاره خودرو - 2
احتمال ادغام سرویس‌های اشتراک خودرویی دایملر و ب‌ام‌و – اجاره خودرو

زمانی که از سخنگوی ب‌ام‌و نیز سوالی در این رابطه پرسیده شد او احتمال ادغام و همکاری دو موسسه یاد شده با یکدیگر را رد نکرد.

او گفت:

ما گفت‌وگوهای متناوبی با همکاران خود داشته و البته گزینه‌های استراتژیک برای فعالیت‌های خودمان را بررسی می‌کنیم.

احتمال ادغام سرویس‌های اشتراک خودرویی دایملر و ب‌ام‌و - اجاره خودرو - 3
احتمال ادغام سرویس‌های اشتراک خودرویی دایملر و ب‌ام‌و – اجاره خودرو

اخبار مربوط به ترکیب سرویس‌های Car2Go دایملر و DriveNow ب‌ام‌و برای اولین بار در اواخر سال گذشته منتشر شدند زیرا این خودروسازان گزینه‌های خود برای رقابت با اوبر و لیفت را بررسی کردند.

دوئل بنتلی بنتایگا و مرسدس بنز G65 AMG

در قسمتی دیگر از سری رقابت‌های خودرویی پدال امروز نوبت به گروه SUVهای بزرگ لوکس رسیده است. نکته‌ای در این رابطه باید بیان کنیم این است که به دلیل استقبال بالای شما مخاطبین عزیز از این رقابت‌ها، تصمیم گرفتیم با مروری بر گروه‌بندی‌ها و اصلاح برخی اشکالات در گروه‌ها و خودروهای موجود در آن‌ها، سطح رقابت‌ها را حرفه‌ای‌تر و عادلانه‌تر کنیم. به همین دلیل در بعضی از گروه‌ها مثل همین گروه SUVهای بزرگ لوکس تغییراتی ایجاد شده است و بنابراین در موارد بسیار معدودی ممکن است شاهد حضور خودروهای تکراری در دوئل‌ها باشیم. با این مقدمه به سراغ دوئل جذاب امروز بین گران‌ترین و قوی‌ترین SUVهای دنیل یعنی مرسدس بنز G65 AMG و بنتلی بنتایگا می‌رویم.

دوئل بنتلی بنتایگا و مرسدس بنز G65 AMG - اجاره خودرو - 0
دوئل بنتلی بنتایگا و مرسدس بنز G65 AMG – اجاره خودرو

بنتلی بنتایگا

دوئل بنتلی بنتایگا و مرسدس بنز G65 AMG - اجاره خودرو - 1
دوئل بنتلی بنتایگا و مرسدس بنز G65 AMG – اجاره خودرو

پس از محبوبیت روزافزون شاسی‌بلندها، بنتلی نیز تصمیم گرفت به‌طورجدی به این کلاس وارد شود. به همین منظور، این لوکس‌ساز بریتانیایی در اولین قدم از یک SUV کانسپت بنام EXP 9 F در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۲ پرده‌برداری کرد که البته طراحی آن چندان با واکنش‌های مثبتی روبرو نشد. پس‌ازاین سرانجام بنتلی نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۱۵ را برای معرفی اولین SUV تولیدی خود که بنتایگا نام گرفته بود انتخاب کرد. بدین ترتیب اگر SUV تولید محدود و سفارشی دومینیتور را در نظر نگیریم، بنتایگا نخستین SUV تاریخ بنتلی محسوب می‌شود. این SUV فوق لوکس روی پلت‌فرم MLB گروه فولکس‌واگن ساخته شده است که با دیگر SUV های بزرگ این گروه یعنی آئودی Q7، فولکس‌واگن توآرگ، پورشه کاین و مدل آیندهٔ لامبورگینی اوروس مشترک است. به خاطر انتقادات وارده به طراحی نسخهٔ کانسپت این خودرو، طراحی آن نیز تا حد زیادی با کانسپت EXP 9 F متفاوت است. این SUV فوق لوکس بریتانیایی در ابتدا با یک پیشرانهٔ ۶ لیتری دوازده سیلندر توئین توربو بنزینی معرفی شد که آرایش آن بسان موتورهای دوازده سیلندر گروه فولکس‌واگن از نوع W شکل است. این موتور ۶۰۸ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد که از طریق یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک به هر چهارچرخ منتقل می‌گردد؛ اما چندی بعد بنتلی نسخهٔ دیزلی بنتایگا را هم معرفی نمود که به پیشرانهٔ ۴ لیتری V8 توربودیزل آئودی SQ7 مجهز است. این خودرو همچنین اولین محصول دیزلی تاریخ بنتلی هم محسوب می‌شود. ولی ما در این دوئل همان نسخهٔ بنزینی W12 بنتایگا را شرکت داده‌ایم. این خودرو توانایی دستیابی به حداکثر سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت را دارد و سریع‌ترین SUV دنیا محسوب می‌شود.

مرسدس بنز G65

دوئل بنتلی بنتایگا و مرسدس بنز G65 AMG - اجاره خودرو - 2
دوئل بنتلی بنتایگا و مرسدس بنز G65 AMG – اجاره خودرو

G کلاس قدیمی‌ترین SUV در حال تولید مرسدس بنز است که پیشینهٔ آن به سال ۱۹۷۹ بازمی‌گردد. بسیاری از منابع نیز اعلام کرده‌اند درخواست ساخت چنین خودرویی در ابتدا توسط شاه ایران، محمدرضا پهلوی به‌عنوان وسیله‌‌ای نظامی به مرسدس بنز داده شده است. درهرحال از SUV جان‌سخت آلمانی در سال پایانی دههٔ ۷۰ میلادی معرفی شد و همچنان در حال تولید است. البته G کلاس در طول این سال‌ها تغییرات و به‌روزرسانی‌های زیادی را تجربه کرده و در سری‌های گوناگونی تولید شده است؛ اما علیرغم این تغییرات، G کلاس همچنان استایل سنتی جعبه‌ای شکل خود را حفظ کرده است. همچنین مرسدس بنز نسخه‌های ویژه و تولید محدودی از این SUV مثل G63 6×۶ و G5002 را هم ارائه کرده است. G کلاس که یکی از گران‌ترین و لوکس‌ترین SUVهای دنیا محسوب می‌شود، هنوز هم طرفداران زیادی دارد و همین امر موجب شده مرسدس بنز بدون تغییرات بنیادین به تولید آن ادامه دهد. بااین‌حال نسل کنونی این خودرو تقریباً ماه‌های پایانی عمر خود را می‌گذارند چراکه به‌زودی نسل جدید آن معرفی خواهد شد. این SUV لوکس هم‌اکنون در انواع مختلف و با پیشرانه‌های گوناگونی عرضه می‌گردد که در میان آن‌ها دو نسخهٔ AMG هم وجود دارد. ما برای این دوئل مدل G65 AMG را انتخاب کرده‌ایم که بالاترین و گران‌ترین نسخهٔ G کلاس است. این ماشین مانند دیگر اعضای خانوادهٔ ۶۵ مرسدس بنز، از یک موتور ۶ لیتری V12 توئین توربو استفاده می‌کند که ۶۳۰ اسب بخار قدرت و ۱۰۰۰ نیوتن متر گشتاور دارد. این نیروی عظیم توسط یک گیربکس هفت سرعتهٔ اتوماتیک به هر چهارچرخ انتقال پیدا می‌کند.

 

مشخصات فنی

 

این دوئل‌ها، مقایسه‌هایی برای دریافت و شناخت خودروهای برتر نیستند بلکه نظرسنجی برای شناخت خودروهای محبوب‌تر بین شما کاربران ایرانی می‌باشند؛ بنابراین با توجه به جمیع جهات، جذابیت، طراحی بدنه و کابین، برند، ویژگی‌های فنی، قیمت و مقرون‌به‌صرفه بودن و حتی تجربه کاربری، کدام خودرو را ترجیح می‌دهید؟ دلایل و معیارهای انتخاب خود را نیز لطفاً در بخش نظرات بیان فرمایید.

GLC محبوب‌ترین شاسی‌بلند تاریخ مرسدس بنز

مرسدس بنز طیف وسیعی از شاسی‌بلند را می‌سازد، از GLA کامپکت گرفته تا مدل بزرگ GLS؛ اما محبوب‌ترین شاسی‌بلند مرسدس مدل GLC است. این خودرو اخیراً به رکورد ساخت یک‌میلیون دستگاه رسیده است.

GLC محبوب‌ترین شاسی‌بلند تاریخ مرسدس بنز - اجاره خودرو - 0
GLC محبوب‌ترین شاسی‌بلند تاریخ مرسدس بنز – اجاره خودرو

این خودرو زندگی خود را در سال ۲۰۰۸ و به عنوان GLK شروع کرد و در سال ۲۰۱۵ با نام‌گذاری جدید دوباره عرضه شد تا قرابت‌های خود با خانواده C کلاس را نشان دهد. این خودرو امروزه به فرم GLC کوپه نیز عرضه می‌شود که دارای خط سقف شیب‌دارتری می‌باشد.

GLC محبوب‌ترین شاسی‌بلند تاریخ مرسدس بنز - اجاره خودرو - 1
GLC محبوب‌ترین شاسی‌بلند تاریخ مرسدس بنز – اجاره خودرو

یک میلیونمین دستگاه از این خودرو در تأسیسات برمن آلمان تولید شده است. این خودرو به همراه مدل‌های C کلاس سدان و واگن ساخته می‌شود اما با سرعت بیشتری خط تولید را ترک می‌کند. آلمان تنها محل تولد GLC نیست زیرا این شاسی‌بلند لوکس در ولمت فنلاند نیز تولید شده و تأسیسات محلی در چین نیز پاسخگوی این بازار بزرگ است.

GLC محبوب‌ترین شاسی‌بلند تاریخ مرسدس بنز - اجاره خودرو - 2
GLC محبوب‌ترین شاسی‌بلند تاریخ مرسدس بنز – اجاره خودرو

بازار چین حدود نصف فروش GLC های سراسر دنیا را به خود اختصاص داده که بیشتر از سهم بازارهایی چون آمریکا و آلمان می‌باشد. با ۹ گزینه پیشرانه، چندین گزینه رنگ بدنه و تریم ها و آپشن های بسیار، مرسدس می‌گوید که حتی با این تعداد تولید زیاد هیچ دو GLC تولیدی با یکدیگر مشابه نبوده‌اند.

GLC محبوب‌ترین شاسی‌بلند تاریخ مرسدس بنز - اجاره خودرو - 3
GLC محبوب‌ترین شاسی‌بلند تاریخ مرسدس بنز – اجاره خودرو

برای داشتن دیدی بهتر از عملکرد این شاسی‌بلند در نظر داشته باشید که تا سال گذشته مرسدس حدود ۴ میلیون دستگاه شاسی‌بلند را در کل فروخته بنابراین GLC حدود یک‌چهارم فروش شاسی بلندهای مرسدس را تشکیل داده است. محبوب‌ترین خودروی مرسدس همچنان E کلاس بوده که قبلاً بیش از ۱۳ میلیون دستگاه از آن فروخته شده است.

نبرد پرچم‌داران، مرسدس بنز GLS در برابر آئودی Q7

SUVهای بزرگ لوکس در حال کسب محبوبیت بیشتری هستند و به همین دلیل خودروسازان مدل‌های جدیدی را برای بهره‌برداری از این بازار پُرسود عرضه کرده‌اند و حتی شرکت‌هایی مثل مازراتی، بنتلی و رولزرویس نیز پای به این بخش نهاده‌اند. یکی از نمایندگان اصلی بخش SUVهای بزرگ لوکس، مرسدس بنز GL است که پس از تجربهٔ یک فیس‌لیفت و به‌روزرسانی، نامش به GLS تغییر پیدا کرده است. اضافه شدن S به نام این خودرو بدین معنا است که GLS نسخهٔ آفرود سدان S کلاس محسوب می‌شود؛ اما این SUV لوکس اشتوتگارتی رقبای سرسختی را در برابر خود می‌بیند که یکی از آن‌ها هم‌وطنش، آئودی Q7 است. البته نسل دوم Q7 به بزرگی GLS نیست اما سبک‌تر، قدرتمندتر، کارآمدتر و ارزان‌تر است؛ بنابراین سؤالی پیش می‌آید که آیا مرسدس بنز GLS به‌اندازهٔ کافی خوب هست که بتواند در برابر آئودی Q7 پیروز شود؟ برای دریافتن پاسخ این سؤال، این دو SUV پرچم‌دار آلمانی را به میدان مبارزه دعوت کرده‌ایم.

نبرد پرچم‌داران، مرسدس بنز GLS در برابر آئودی Q7 - اجاره خودرو - 0
نبرد پرچم‌داران، مرسدس بنز GLS در برابر آئودی Q7 – اجاره خودرو

شروع مبارزه

مرسدس بنز GLS350d

GLS هم‌اکنون در چارت سازمانی مرسدس بنز هم‌ردهٔ S کلاس قرار دارد. این خودرو به‌صورت استاندارد به سه ردیف صندلی مجهز است که ردیف آخر به‌صورت برقی درون صندوق بار جمع می‌شوند. برای نشستن در ردیف سوم صندلی‌ها نیز با فشار یک دکمه صندلی‌های ردیف دوم تا می‌شوند. در بخش قیمت نیز نمونهٔ مورد آزمایش ما که از نوع GLS350d است، با تمام آپشن‌های اضافی ۸۵ هزار یورو قیمت دارد. GLS در ظاهر تفاوت‌های کمی با مدل کوچک‌تر GLE دارد که تمایز آن‌ها را لااقل از نمای جلویی کمی دشوار می‌کند درحالی‌که نسخه‌های پیش از فیس‌لیفت این دو خودرو یعنی GL و ML تفاوت ظاهری بیشتری با یکدیگر داشتند.

نبرد پرچم‌داران، مرسدس بنز GLS در برابر آئودی Q7 - اجاره خودرو - 1
نبرد پرچم‌داران، مرسدس بنز GLS در برابر آئودی Q7 – اجاره خودرو

یکی از ارتقاءهای بزرگ GLS پس از فیس‌لیفت، صفحه‌نمایش مرکزی TFT آن است که در مکان بالاتری قرار گرفته و ترکیبی تازه بین کنترلر چرخان و پد لمسی روی کنسول مرکزی برای کنترل سیستم اطلاعاتی-سرگرمی ایجاد شده است. البته برای کنترل عملکردهای مختلف خودرو هنوز هم نیاز به چرخاندن، فشار دادن، لمس کردن و کلیک کردن کنترلرهای مختلف وجود دارد؛ اما صندلی‌های جلوی عریض GLS مکانی عالی برای سفرهای چندین ساعته هستند درحالی‌که نگه‌دارنده‌های لیوان آن نیز قهوه را گرم نگه می‌دارند و می‌توان با پرداخت ۲۵۰ یورو سردکن را هم به آن‌ها اضافه کرد تا در GLS احساس راحتی خانه را داشته باشید. خانه‌ای که روی چهار چرخ قرار گرفته است.

نبرد پرچم‌داران، مرسدس بنز GLS در برابر آئودی Q7 - اجاره خودرو - 2
نبرد پرچم‌داران، مرسدس بنز GLS در برابر آئودی Q7 – اجاره خودرو

با فشردن دکمهٔ استارت، پیشرانهٔ ۳ لیتری توربودیزل GLS از خواب بیدار می‌شود اما صدای این موتور V6 به داخل اتاق وارد می‌شود. هردو خودروی GLS و Q7 در هنگام رانندگی احساس خودروی کامپکتی را دارند اما در اندازه و وزن، این مرسدس است که بدون تردید غالب می‌شود. البته این موضوع هرچند در بزرگراه‌ها راحتی بیشتری را به همراه دارد اما در شهرهای شلوغ و هنگام پارک کردن می‌تواند مشکل‌ساز باشد. در GLS350d، گیربکس ۹ سرعتۀ اتوماتیک به‌آرامی دنده‌ها را تعویض می‌کند و سیستم تعلیق بادی استاندارد آن نیز موجب آرامش سرنشینان می‌شود؛ اما رینگ‌های کاملاً غیرضروری ۲۱ اینچی باعث می‌شود که دست‌اندازها و ناهمواری‌های جاده در کابین احساس گردد.

در GLS حالت رانندگی اسپرت برای فرمان، گیربکس، پیشرانه و تعلیق وجود دارد اما در دنیای واقعی کاملاً غیرضروری است؛ ولی رانندگی با GLS کاملاً ایمن است چراکه به‌عنوان‌مثال ترمزهای آن تقریباً به‌طور کامل به سیستم‌های جدید مجهز است. این در حالی است که با تکیه بر سامانهٔ چهارچرخ محرک ۴Matic قدرتمند آن می‌توان با خیال راحت به مسیرهای خشن و آفرود رفت. برای این سیستم، قفل دیفرانسیل مرکزی نیز قابل سفارش است. البته این مورد را هم باید در نظر داشت که GLS350d در نمونهٔ مورد آزمایش ما ۱۶,۵۰۰ یورو گران‌تر از آئودی Q7 است.

نبرد پرچم‌داران، مرسدس بنز GLS در برابر آئودی Q7 - اجاره خودرو - 3
نبرد پرچم‌داران، مرسدس بنز GLS در برابر آئودی Q7 – اجاره خودرو

آئودی Q7 3.0 TDI

شاید بیان این عدد دشوار باشد که Q7 به میزان ۳۵۵ کیلوگرم سبک‌تر از GLS است. این در حالی است که رقیب اینگولشتاتی ۱۴ اسب بخار قدرت بیشتری هم دارد که موجب میشود در شتاب کاملاً GLS را مغلوب کند. علاوه بر این، Q7 مورد آزمایش ما به شیشه‌های عایق مجهز بود که موجب شد همواره در اندازه‌گیری‌های سطح صدا، دو دسی‌بل پایین‌تر از مرسدس بنز قرار گیرد درحالی‌که نویز کمتری هم در کابین آن به گوش می‌رسید. گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک این SUV لوکس به سرعت و با هوشمندی دنده‌ها را تعویض می‌کند که به همین دلیل مصرف سوخت آن به‌طور قابل‌توجهی کمتر از GLS است به‌گونه‌ای که Q7 با مصرف ۹٫۵ لیتر گازوئیل در هر صد کیلومتر در برابر مصرف ۱۰٫۹ لیتری GLS قرار می‌گیرد.

نبرد پرچم‌داران، مرسدس بنز GLS در برابر آئودی Q7 - اجاره خودرو - 4
نبرد پرچم‌داران، مرسدس بنز GLS در برابر آئودی Q7 – اجاره خودرو

علاوه بر این، آئودی در همهٔ جهات مدرن است هرچند که ماهیت سنتی مرسدس بنز بخشی از مفهومش بوده و ویژگی منحصربه‌فرد آن محسوب می‌شود. با سفارش صفحه آمپر کاملاً دیجیتالی کابین مجازی آئودی به قیمت ۶۰۰ یورو و همین‌طور پد لمسی روی کنسول مرکزی، آئودی از میزان دکمه‌های فیزیکی کابین Q7 بدون پیچیدگی کارایی، کاسته است به‌نحوی‌که حتی تا وقتی‌که با تمامی منوها آشنایی نداشته باشید، بازهم انجام کارها با آن کوتاه‌تر از GLS صورت می‌گیرد. در داخل Q7 فضای بیشتری دارد چراکه شش سانتیمتر عرض داخلی آن بیشتر بوده و ۳٫۵ سانتیمتر هم فضای بیشتری در صندلی‌های عقب دارد.

نبرد پرچم‌داران، مرسدس بنز GLS در برابر آئودی Q7 - اجاره خودرو - 5
نبرد پرچم‌داران، مرسدس بنز GLS در برابر آئودی Q7 – اجاره خودرو

صندلی‌های عقب Q7 شامل سه صندلی مجزا می‌شود که هریک به‌صورت جداگانه قابلیت تنظیم و جابجایی دارند. علاوه بر این، این صندلی‌ها از قسمت بار دور هستند تا فضای بار مسطحی ایجاد گردد. البته می‌توان در بخشی از صندوق بار با پرداخت ۱۳۹۰ یورو ردیف سوم صندلی‌ها شامل دو صندلی را سفارش داد که نمونهٔ مورد آزمایش ما فاقد آن بود اما در عوض برای افزایش راحتی به تعلیق بادی عالی به قیمت ۲۰۵۰ یورو و صندلی‌های راحت شخصی به قیمت ۳۴۰۰ یورو و برای بهبود دینامیک به رینگ‌های ۲۰ اینچی و فرمان گیری چهارچرخ به قیمت ۱۱۵۰ یورو مجهز بود.

سیستم فرمان گیری چهارچرخ Q7 در سرعت‌های پایین چرخ‌های عقب را تا پنج درجه به سمت مخالف چرخ‌های جلو می‌چرخاندن که سرعت هندلینگ را افزایش می‌دهد درحالی‌که در سرعت‌های بالا چرخ‌های عقب به همان سمت چرخ‌های جلو می‌چرخند که موجب تثبیت هندلینگ می‌شود. علاوه بر این، محور عقب از طریق سیستم چهارچرخ محرک کواترو تا ۶۰ درصد از قدرت پیشرانه را دریافت می‌کند. Q7 در جاده‌ها بسیار ایمن و بی‌نظیر احساس می‌شود چراکه عریض و سنگین نیست اما سبک‌تر و سریع‌تر از حد انتظار است؛ اما فرمان هرچند دقیق است ولی حتی در حالت رانندگی پویا نیز بازخورد مناسبی ندارد.

نبرد پرچم‌داران، مرسدس بنز GLS در برابر آئودی Q7 - اجاره خودرو - 6
نبرد پرچم‌داران، مرسدس بنز GLS در برابر آئودی Q7 – اجاره خودرو

نتیجه

رتبهٔ اول آئودی Q7

نبرد پرچم‌داران، مرسدس بنز GLS در برابر آئودی Q7 - اجاره خودرو - 7
نبرد پرچم‌داران، مرسدس بنز GLS در برابر آئودی Q7 – اجاره خودرو

چرا نباید آئودی Q7 پیروز این رقابت شود؟ این خودرو سریع‌تر، چابک‌تر، ارزان‌تر و راحت‌تر از مرسدس بنز GLS است پس بدون شک به‌عنوان برندهٔ این مبارزه انتخاب می‌شود.

رتبهٔ دوم مرسدس بنز GLS

نبرد پرچم‌داران، مرسدس بنز GLS در برابر آئودی Q7 - اجاره خودرو - 8
نبرد پرچم‌داران، مرسدس بنز GLS در برابر آئودی Q7 – اجاره خودرو

GLS به مدرنی و چابکی Q7 نیست و هرچند راحتی فوق‌العاده‌ای دارد اما توجیه قیمت بالای آن سخت است چراکه با وجود قیمت بیشتر، به‌خوبی Q7 نیست.

 

نبرد پرچم‌داران، مرسدس بنز GLS در برابر آئودی Q7 - اجاره خودرو - 9
نبرد پرچم‌داران، مرسدس بنز GLS در برابر آئودی Q7 – اجاره خودرو

مشخصات فنی

 

منبع: MercedesBlog

خواب مخوف برابوس برای مرسدس E کلاس استیت

اگر شما مالک جدیدترین نسل مرسدس بنز E کلاس استیت بدون اصلاحات انجام شده توسط AMG هستید، نیازی به غصه خوردن ندارید! کمپانی تیونر مشهور برابوس می‌تواند خواسته‌های شما را دقیقاً انجام دهد.

خواب مخوف برابوس برای مرسدس E کلاس استیت - اجاره خودرو - 0
خواب مخوف برابوس برای مرسدس E کلاس استیت – اجاره خودرو

شاید با گیراترین یا قدرتمندترین استیشن جهان روبرو نباشید اما این محصول تیونینگ شده قطعاً می‌تواند از نظر پرفورمنس و زیبایی نمونه‌ای کارخانه‌ای را پشت سر بگذارد.

خواب مخوف برابوس برای مرسدس E کلاس استیت - اجاره خودرو - 1
خواب مخوف برابوس برای مرسدس E کلاس استیت – اجاره خودرو

اصلاحات بصری صورت گرفته در مرسدس E کلاس استیت برابوس عبارت‌اند از رینگ‌های مونوبلاک مشکی، رکاب‌های سفارشی، پدال‌های آلومینیومی، تغییرات سپرهای جلو و عقب و البته کیت PowerXtra B25 خاص برابوس.

خواب مخوف برابوس برای مرسدس E کلاس استیت - اجاره خودرو - 2
خواب مخوف برابوس برای مرسدس E کلاس استیت – اجاره خودرو

این کیت باعث افزایش ۳۴ اسب بخاری و ۵۰ نیوتون متری گشتاور مرسدس E250 استیت شما شده و باعث می‌شود خودرو در ۷ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. سقف سرعت این خودرو نیز برابر با ۲۴۵ کیلومتر در ساعت است. خروجی کل این مدل برابر با ۲۴۳ اسب بخار و ۴۰۰ نیوتون متر گشتاور است.

خواب مخوف برابوس برای مرسدس E کلاس استیت - اجاره خودرو - 3
خواب مخوف برابوس برای مرسدس E کلاس استیت – اجاره خودرو

اما کیت مخصوص برابوس به گونه‌ای طراحی شده که نصب آن نیز بسیار آسان است. همچنین زمانی که آن را فعال کنید می‌توانید بهبود چشمگیر عملکرد خودرو را در خط مستقیم احساس کنید.

خواب مخوف برابوس برای مرسدس E کلاس استیت - اجاره خودرو - 4
خواب مخوف برابوس برای مرسدس E کلاس استیت – اجاره خودرو

مرسدس بنز، کراس‌اوور کابریولت نخواهد ساخت

شرکت‌های نیسان و لندروور پیش‌از‌این به ساخت کراس‌اوورهای کابریولت روی آوردند و مدل‌های مورانو و اووک روباز را به بازار عرضه کردند. هرچند موفقیت این دو خودرو در بازار بسیار کوتاه بود اما این سوال مطرح شد که آیا مرسدس بنز هم کراس‌اوور کابریولتی خواهد ساخت و شانس خود را در این بخش امتحان خواهد کرد یا نه؟ در جواب باید گفت چنین اتفاقی روی نخواهد داد و بجز مدل مایباخ S650 لانداولت (که هرگز یک کابریولت واقعی نیست)، سازندهٔ آلمانی کراس‌اوور کابریولتی نخواهد ساخت.

مرسدس بنز، کراس‌اوور کابریولت نخواهد ساخت - اجاره خودرو - 0
مرسدس بنز، کراس‌اوور کابریولت نخواهد ساخت – اجاره خودرو

رابرت لسنیک مدیر طراحی مرسدس بنز در مصاحبه با سایت Wheels گفته است که پروژهٔ ساخت کراس‌اوور کابریولت سخت و هزینه‌بر خواهد بود درحالی‌که فاقد بازگشت سرمایهٔ کافی است. وی در این ارتباط گفته است:

«اگر ساخت چنین خودرویی آسان است، پس چرا دیگر شرکت‌ها به سراغ آن نرفته‌اند؟ از طرف دیگر، این ایده‌ای است که هیچکس واقعاً خواهان آن نیست و دلیلی خوبی که بر این ادعا صحه میگذارد این است که هم‌اکنون تنها یک کراس‌اوور کابریولت در بازار وجود دارد».

مرسدس بنز، کراس‌اوور کابریولت نخواهد ساخت - اجاره خودرو - 1
مرسدس بنز، کراس‌اوور کابریولت نخواهد ساخت – اجاره خودرو

منظور او رنجروور اووک است که در بالا بدان اشاره کردیم. لسنیک ادامه داده است:

«برای ساخت یک کراس‌اوور کابریولت، استفاده از کراس‌اووری دوردر بسیار آسان خواهد بود چراکه ساختار اصلی آن وجود دارد. برای مثال، اووک در دو نسخهٔ پنج‌در و سه‌در ساخته می‌شود، پس ساخت نمونهٔ کابریولت آن ساده بوده و هزینهٔ چندانی ندارد؛ اما گر بخواهیم این کار را مثلاً با مرسدس بنز GLC انجام دهیم، باید کل ساختار خودرو تغییر داده شود تا به یک کراس‌اوور کابریولت مبدل گردد. مثل کاری که نیسان با مورانو انجام داد».

تعطیلی اکثر نمایندگی‌های اسمارت در آمریکا

بیش از دو سوم نمایندگی های شرکت اسمارت در آمریکا تعطیل خواهند شد. زمانی که کوچک‌ترین برند دایملر شروع به فروش خودروهای تمام الکتریکی در این کشور نماید تعطیلی یاد شده رخ خواهد داد.

تعطیلی اکثر نمایندگی‌های اسمارت در آمریکا - اجاره خودرو - 0
تعطیلی اکثر نمایندگی‌های اسمارت در آمریکا – اجاره خودرو

به گزارش اتونیوز، بدین ترتیب تنها ۲۷ نمایندگی برای اسمارت باقی خواهد ماند. این تعداد نمایندگی کمتر از نمایندگی‌های لامبورگینی، فراری و لوتوس می‌باشد. از مجموع ۸۵ نمایندگی، گفته شده ۵۸ نمایندگی تنها به ارائه سرویس خواهند پرداخت.

تعطیلی اکثر نمایندگی‌های اسمارت در آمریکا - اجاره خودرو - 1
تعطیلی اکثر نمایندگی‌های اسمارت در آمریکا – اجاره خودرو

سخنگوی اسمارت گفته ۲۷ نمایندگی باقی مانده تمرکز زیادی روی فروش خودروهای بدون آلایندگی خواهند داشت. این امر به اسمارت اجازه خواهد داد به بالاترین ظرفیت‌های بازار دست پیدا کند.

تعطیلی اکثر نمایندگی‌های اسمارت در آمریکا - اجاره خودرو - 2
تعطیلی اکثر نمایندگی‌های اسمارت در آمریکا – اجاره خودرو

در حال حاضر شهرهایی چون سان‌فرانسیسکو، نیویورک، لس‌آنجلس، میامی و پورتلند هدف مقامات دایملر برای ارائه خودروهایی الکتریکی می‌باشند. حتی در پنسک شاهد تعطیلی ۵ نمایندگی از ۶ نمایندگی اسمارت خواهیم بود. البته این برند به فروش نسخه الکتریکی مدل فورتو در سن‌دیه‌گو ادامه خواهد داد.

تعطیلی اکثر نمایندگی‌های اسمارت در آمریکا - اجاره خودرو - 3
تعطیلی اکثر نمایندگی‌های اسمارت در آمریکا – اجاره خودرو

مدل‌های به‌روز شده از نسخه‌های کوپه و کانورتیبل اسمارت فورتو الکتریک درایو پیش از پایان تابستان و به عنوان خودروی مدل سال ۲۰۱۷ در آمریکا عرضه شده‌اند.

تعطیلی اکثر نمایندگی‌های اسمارت در آمریکا - اجاره خودرو - 4
تعطیلی اکثر نمایندگی‌های اسمارت در آمریکا – اجاره خودرو

علیرغم این تغییر روش و حرکت به‌سوی خودروهای دوستدار محیط‌زیست و اقتصادی، فورتورهای بنزینی ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ هنوز به‌صورت صفرکیلومتر در نمایندگی‌ها باقی مانده‌اند و در حال حاضر می‌توان با پرداخت ماهانه ۸۹ دلار برای مدل‌های ۲۰۱۶ و ۱۰۹ دلار در ماه برای مدل‌های ۲۰۱۷ آن‌ها را خریداری کرد.