رونمایی از نسل جدید پورشه کاین در ۷ شهریور

پورشه در حال انجام آخرین کارها روی کاین ۲۰۱۸ است اما به نظر می‌رسد ارائه نسخه‌های دیزلی این شاسی‌بلند با تأخیر مواجه می‌شود.

رونمایی از نسل جدید پورشه کاین در 7 شهریور - اجاره خودرو - 0
رونمایی از نسل جدید پورشه کاین در ۷ شهریور – اجاره خودرو

بنا به گزارش کار اند درایور، این خودرو در ۲۹ آگوست یا ۷ شهریور و با پیشرانه ۶ سیلندر توربو رونمایی خواهد شد. همچنین تولید یک پیشرانه ۸ سیلندر توربو نیز در دستور کار بوده و این خودرو ظاهراً در ماه سپتامبر و در نمایشگاه خودروی فرانکفورت نشان داده خواهد شد.

رونمایی از نسل جدید پورشه کاین در 7 شهریور - اجاره خودرو - 1
رونمایی از نسل جدید پورشه کاین در ۷ شهریور – اجاره خودرو

انتظار می‌رود مدتی بعد نیز نسخه‌های پلاگین هیبرید کاین معرفی شوند و آن‌ها به پیشرانه‌های ۶ و ۸ سیلندر مجهز خواهند شد. مدل هیبریدی ۸ سیلندر دنباله‌روی پانامرا توربو S E-Hybrid خواهد بود و قدرتی در حدود ۷۰۰ اسب بخار خواهد داشت.

رونمایی از نسل جدید پورشه کاین در 7 شهریور - اجاره خودرو - 2
رونمایی از نسل جدید پورشه کاین در ۷ شهریور – اجاره خودرو

ظاهراً طرفداران مدل‌های دیزلی ناراحت خواهند شد زیرا گزارش شده پورشه تا زمانی که جو بد مربوط به رسوایی دیزل گیت نخوابیده باشد تولید مدل‌های دیزلی را شروع نخواهد کرد. اگرچه تولید کاین دیزلی با تأخیر مواجه شده اما هیچ برنامه‌ای برای عدم ارائه آن‌ها در اروپا وجود ندارد زیرا روی‌گردانی مشتریان مدل‌های دیزلی به بنزینی به خاطر بهای سوخت امکان‌پذیر نیست.

رنگ حدود ۱۰۰ هزار دلاری پورشه ۹۱۱ توربو S

اگر خواهان رنگی سفارشی برای پورشه خود هستید معمولاً باید مبلغی ۴ و گاهی اوقات ۵ رقمی را بپردازید. البته پورشه ۹۱۱ توربو S حاضر در این نوشتار رکورد را به میزان زیادی بالا برده است.

رنگ حدود 100 هزار دلاری پورشه 911 توربو S - اجاره خودرو - 0
رنگ حدود ۱۰۰ هزار دلاری پورشه ۹۱۱ توربو S – اجاره خودرو

طبق گفته‌های افراد آشنا با پورشه، رنگ سبز فیتون یکی از تنها ۴ رنگ به اصطلاح Chromaflair پورشه است که هر سال توسط این شرکت تولید می‌شود. دیگر رنگ‌های Chromaflair پورشه عبارت‌اند از آبی، طلایی و بنفش.

این رنگ کمی تا قسمتی به یاد آورنده رنگ‌های سبز ارائه شده توسط لامبورگینی است اما این یکی بسیار گران‌تر است. در حقیقت حساب کاربردی PTSRS در اینستاگرام فهمیده که رنگ مذکور بهای ۸۲۶۴۵ یورویی (۹۷۷۸۵ دلار) دارد که بدین ترتیب بهای آن بیش از نیمی از بهای یک پورشه ۹۱۱ توربو S جدید در آمریکا است.

رنگ حدود 100 هزار دلاری پورشه 911 توربو S - اجاره خودرو - 1
رنگ حدود ۱۰۰ هزار دلاری پورشه ۹۱۱ توربو S – اجاره خودرو

البته شما هم با ما موافق هستید که این رنگ زیبا باعث شده ۹۱۱ توربو S موجود دل‌چسب‌تر از سری انحصاری تازه معرفی شده شرکت باشد.

همانند دیگر مدل‌ها، نیروبخش این خودرو پیشرانه ۶ سیلندر ۳٫۸ لیتری تخت توربو با قدرت ۵۷۲ اسب بخار و گشتاور ۷۵۰ نیوتون متر می‌باشد. این اعداد و ارقام باعث شده‌اند پورشه ۹۱۱ توربو S یکی از پرشتاب‌ترین خودروهای موجود در بازار باشد.

جشن چهل‌سالگی پورشه ۹۲۸

پورشه ۹۲۸ امسال چهل‌ساله شده است و به همین مناسبت سازندهٔ آلمانی جشن‌های بزرگی را در گرند پری Oldtimer آلمان برگزار خواهد کرد. این یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای خودروهای کلاسیک در آلمان است که در پیست نوربرگ‌رینگ برگزار می‌شود. هرچند مسلماً ۹۲۸ مانند ۹۱۱ خودرویی نمادین نیست اما بازهم در تاریخ پورشه یک اسطوره محسوب می‌شود. این گرند تورر لوکس برای اولین بار در سال ۱۹۷۷ به بازار آمد و پس از مدل ۹۲۴، دومین خودروی جاده‌ای موتور جلوی پورشه محسوب می‌شد.

۹۲۸ به پیشرانه‌های V8 مجهز بود که همان‌طور که اشاره شد در جلو نصب می‌شدند؛ بنابراین این تنها کوپهٔ پورشه با موتور V8 نصب‌شده در جلو است و همین‌طور نخستین خودروی V8 پورشه نیز محسوب می‌شود. همچنین ۹۲۸ تا پیش از معرفی پانامرا، آخرین گرند تورر لوکس ساخت پورشه به شمار می‌رفت. این کوپهٔ لوکس موتور جلو تقریباً به مدت دو دهه به تولید رسید و در طول این سال‌ها حجم پیشرانه‌های آن از ۴٫۵ لیتر در زمان معرفی به ۵٫۴ لیتر رسید که نیروی آن‌ها به چرخ‌های عقب منقل می‌شد. ۹۲۸ تا سال ۱۹۹۵ به تولید رسید.

همان‌طور که اشاره شد، ۹۲۸ نخستین ساختهٔ پورشه با پیشرانهٔ V8 بود که بعدها از این نوع موتور در مدل‌های کاین، پانامرا و ۹۱۸ استفاده شد. علاوه بر این، به‌طورکلی پورشه در طول تاریخ خود تنها هفت خودروی موتور جلو تولید کرده است که ۹۲۸ یکی از آن‌ها است. در طول ۱۸ سالی که این خودرو به تولید رسید، تعداد ۶۰ هزار دستگاه از آن در انواع S، S4، CS، GT و GTS ساخته شد.

حال به مناسبت جشن چهل‌سالگی ۹۲۸، پورشه چندین نمونهٔ مختلف از آن‌را در نوربرگ‌رینگ به نمایش درخواهد آورد که ازجملهٔ آن‌ها می‌توان به یک نمونهٔ چهاردر پروتوتایپ که بعدها منجر به ساخت پانامرا شد، یک نمونهٔ کابریولت پروتوتایپ که هیچ‌گاه به تولید نرسید و یک نمونهٔ مسابقه‌ای که اخیراً در انگلستان بازسازی شده است اشاره کرد.

ایدۀ ۹۲۸ چهاردر از فری پورشه بود. این مدل علاوه بر درهای جلو، به دو درِ کوچک هم مجهز بود که به‌صورت عکس باز می‌شدند و امکان ورود راحت‌تر به صندلی‌های عقب را فراهم می‌کردند. از خودرو به‌عنوان سلف پانامرا یاد می‌شود.

جشن چهل‌سالگی پورشه 928 - اجاره خودرو - 0
جشن چهل‌سالگی پورشه ۹۲۸ – اجاره خودرو

شکایتی عجیب از پورشه!

لوایح و شکایات معمولاً کاملاً سرراست و عادی هستند اما این بار قضیه درباره شکایتی که از کمپانی پورشه صورت گرفته فرق می‌کند!

شکایتی عجیب از پورشه! - اجاره خودرو - 0
شکایتی عجیب از پورشه! – اجاره خودرو

به گزارش موتور ترند، پورشه باید به مالکان برخی از محصولات خود غرامت عینک آفتابی را پرداخت کند! بله عینک آفتابی!

شکایتی عجیب از پورشه! - اجاره خودرو - 1
شکایتی عجیب از پورشه! – اجاره خودرو

طبق این شکوائیه، مشتریانی که محصولاتی از پورشه را بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶ خریداری کرده‌اند می‌توانند ادعای خسارت کنند. البته خودرو باید به داشبوردهای معینی از قبیل بژ، قهوه‌ای طبیعی، خاکستری پلاتینیوم و… مجهز باشد. اگر شما یکی از مالکان خوش‌شانس این‌گونه خودروها هستید می‌توانید حداکثر تا ۱۷۵ دلار را دریافت کنید.

شکایتی عجیب از پورشه! - اجاره خودرو - 2
شکایتی عجیب از پورشه! – اجاره خودرو

مالکان تحت تأثیر این قضیه می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت DashboardGlareClassAction.com مراجعه کنند اما ادعا برای دریافت عینک آفتابی باید تا ۲۱ سپتامبر تکمیل شود. مالکانی که اصلاحاتی دیگر برای کاهش تابش خیره‌کننده از داشبورد خودروی خود را داشته‌اند می‌توانند تا ۲۵ ژوئن سال بعد برای ثبت ادعای خود اقدام کنند.

شکایتی عجیب از پورشه! - اجاره خودرو - 3
شکایتی عجیب از پورشه! – اجاره خودرو

کل قضیه کمی مضحک به نظر می‌رسد اما در شکایت اصلی ادعا شده که تابش خیره‌کننده داشبورد محصولات پورشه یک مشکل ایمنی بوده است. پورشه این ادعا را رد کرده اما در نهایت تصمیم گرفته که این ادعای عجیب را قبول کند زیرا جنگ‌ودعوای طولانی در دادگاه ارزشش را نداشته است.

شکایتی عجیب از پورشه! - اجاره خودرو - 4
شکایتی عجیب از پورشه! – اجاره خودرو

موضوع جالب اینکه ظاهراً وکلای مدافع شاکیان مبلغ ۷۹۰ هزار دلار به عنوان حق‌الوکاله و ۵۰ هزار دلار دیگر نیز به خاطر هزینه‌های جانبی دریافت خواهند کرد.

بررسی اجمالی پورشه پانامرا توربو مدل ۲۰۱۸

پانامرا با وجود ساختار پیشرانه جلو و چهار درب، هنوز هم روح اسپرت و خاص پورشه را دارد و پیش از هر چیز یک “۹۱۱ چهار نفره” می‌نماید.
شاید این گفته برایتان عجیب باشد اما اگر چند صباحی مخصوصاً در حالت اسپرت پلاس (Sport Plus) با آن رانندگی کنید تأییدش خواهید کرد. حس سبکی، ملموس بودن و توازنی که پانامرا در مسیرهای مستقیم و غیرمستقیم به دست و پایتان می‌بخشد دقیقاً همانی است که پشت فرمان فرزندان اسپرت پورشه می‌چشید و همین نکته، عنصری است که آن را مطابق آنچه در جمله نخست گفتیم، به یک “۹۱۱ چهار نفره” بدل می‌سازد.

بررسی اجمالی پورشه پانامرا توربو مدل 2018 - اجاره خودرو - 0
بررسی اجمالی پورشه پانامرا توربو مدل ۲۰۱۸ – اجاره خودرو

در این نوشتار به بررسی اجمالی نسل دوم این سدان آلمانی در نسخه توربو می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

بررسی اجمالی پورشه پانامرا توربو مدل 2018 - اجاره خودرو - 1
بررسی اجمالی پورشه پانامرا توربو مدل ۲۰۱۸ – اجاره خودرو
1. مجموعه فنی بسیار توانا

برای نسل دوم پانامرا توربو یک بلوک هشت سیلندر توربو دوقلو با آرایش V در نظر گرفته شده که حداکثر ۵۵۰ اسب بخار قدرت و ۷۶۸٫۷ نیوتن‌متر گشتاور تولید کرده و ثبت شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت در ۳٫۵ ثانیه را محقق می‌سازد. مهم‌ترین ویژگی‌های این پیشرانه فوق‌العاده را می‌توان تحویل خطی و مستقیم قدرت، عدم هرگونه جهش ناگهانی بوست توربوها و عملکرد بدون تأخیر و تعلل در عین خوی وحشی و افسارگسیخته دانست. از طرفی، جعبه‌دنده هشت سرعته دو کلاچه خودکار نیز دقت بسیار بالایی در توزیع خروجی مذکور به خرج داده و حقیقتاً لایق تبریک و تحسین است.

بررسی اجمالی پورشه پانامرا توربو مدل 2018 - اجاره خودرو - 2
بررسی اجمالی پورشه پانامرا توربو مدل ۲۰۱۸ – اجاره خودرو
بررسی اجمالی پورشه پانامرا توربو مدل 2018 - اجاره خودرو - 3
بررسی اجمالی پورشه پانامرا توربو مدل ۲۰۱۸ – اجاره خودرو
2. تعادل و پایداری

اگر تجربه رانندگی با هریک از مدل‌های اسپرت پورشه (۹۱۱، باکستر، کیمن) را داشته‌اید حتماً از تعادل کم‌نظیر و چسبندگی فوق‌العاده‌شان به سطح زمین خبر دارید. در مورد پانامرا هم قضیه به همین قرار است. شاید عجیب به نظر برسد که پورشه چطور توانسته روح فرزندان اسپرتش را در جسم سدانی با پیشرانه‌ی جلو و ابعاد بسیار بزرگ‌تر بدمد، اما خوشبختانه چاره‌ای جز باور این موضوع نداریم. دماغه خودرو در شرایط پرفشار مثل فرمان‌دهی و ترمزگیری‌های سریع کاملاً به خود مسلط بوده و اصلاً خبری از کله کردن یا عدم کنترل نیست. به لطف سامانه فرمان پذیری چرخ‌های عقب (بخشی از بسته اسپرت به ارزش ۵٫۵۸۰ دلار) سر پیچ‌های تند پایداری بدنه کاملاً حفظ می‌گردد. دقت و سرعت واکنش‌ها و فصاحت سامانه فرمان نیز به معنی واقعی کلمه در کلاس سدان‌های اندازه بزرگ لوکس بی‌نظیر است. گزاف نیست اگر پانامرا را از این نظر بهترین گزینه در کلاس خودش بخوانیم!
۳٫ طراحی منطقی، اصولی و جذاب

چهره پانامرا شاید در اولین دیدار زشت و نازیبا بنماید، اما پس از مدتی قطعاً توجهتان را جلب خواهد کرد. نسل دوم در مقایسه با مدل پیشین طراحی پخته‌تری دارد و زودتر به دل بیننده می‌نشیند. به‌عنوان مثال می‌توان به تناسب بهتر بین اجزای مختلف، چراغ عقب‌های باریک و کشیده، گرافیک جدید چراغ‌های جلو و رینگ‌های ۲۱ اینچی (سفارشی) اشاره کرد که صلابت خاصی بدان بخشیده‌اند.

بررسی اجمالی پورشه پانامرا توربو مدل 2018 - اجاره خودرو - 4
بررسی اجمالی پورشه پانامرا توربو مدل ۲۰۱۸ – اجاره خودرو
4. کابین زیبا

فضای داخلی نسل دوم هم از لحاظ طراحی و هم از جنبه کیفیت مواد مورداستفاده شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد، اما قطعاً مهم‌ترین قسمت آن پنل تجهیزات شیشه‌ای اطراف دسته دنده و صفحه‌نمایش ۱۲٫۳ اینچی لمسی مرکزی داشبورد است. فارغ از بحث عملکرد و زیبایی، یکی از ویژگی‌های خوب پنل شیشه‌ای مذکور این است که دیگر خبری از دکمه‌های کور موجود در کنسول میانی نسل اول (مربوط به آپشن‌هایی که مالک برای خودرو انتخاب نکرده) نیست و دکمه‌های لمسی با آرایش منظم و نورپردازی زیبا در قابی مشکی‌رنگ و براق چیده شده‌اند. نمایشگر ۱۲٫۳ اینچی هم روشنایی مناسبی دارد اما کنترل‌های لمسی آن به دلیل نامعلومی هنگام حرکتِ خودرو محدود شده و راننده و سرنشین را آزار می‌دهند.
۵٫ یک هاچبک به درد بخور!
فراموش نکنید که “کاربردی بودن” یکی از خصائص اصلی پانامراست. زیر شیشه کوچک عقب یک صندوق بار ۴۹۳ لیتری جا خوش کرده که با تا کردن صندلی‌ها حجمی برابر با ۱۳۰۲٫۵ لیتر خواهد داشت! پس تصور نکنید که با یک فست‌بک لوکسِ صرفاً نمایشی طرف هستید!

بررسی اجمالی پورشه پانامرا توربو مدل 2018 - اجاره خودرو - 5
بررسی اجمالی پورشه پانامرا توربو مدل ۲۰۱۸ – اجاره خودرو
استانداردهای کم، سفارشی‌های زیاد

نسخه توربو به نسبت بهای پایه ۱۵۰ هزار دلاری و نیز جایگاهی که در رتبه‌بندی تریم‌های پانامرا دارد، امکانات بسیار کمی ارائه می‌کند. به‌عنوان مثال اگر نگاهی به فهرست موارد سفارشی آن بیندازید خواهید دید که مواردی نظیر چراغ جلو ماتریس LED و بسته اسپرت (به ترتیب ۱٫۲۰۰ و ۵٫۵۸۰ دلار) یا حتی صندلی‌های اسپرت، ترمزهای قوی‌تر (که اتفاقاً خیلی به درد این نسخه می‌خورند) و تهویه صندلی‌ها هم استاندارد نبوده و برای داشتنشان باید هزینه اضافی بپردازید!

بررسی اجمالی پورشه پانامرا توربو مدل 2018 - اجاره خودرو - 6
بررسی اجمالی پورشه پانامرا توربو مدل ۲۰۱۸ – اجاره خودرو

برای جمع‌بندی باید گفت نسل دوم پانامرا توربو پیش از هرچیز قلب V8 توربو دوقلو دارد که هر لحظه می‌تواند نفس را در سینه‌تان حبس و کلمات را در ذهنتان میخکوب کند. علاوه بر این خیلی سریع با جذابیتش ظاهری و داخلی‌اش دلتان را می‌برد و تبدیل می‌شود به یکی از خودروهایی که نمی‌توانید آرزوی سواری و رانندگی‌اش را از سرتان بیندازید. تنها مشکل جدی پانامرا توربو قیمت بالا و کمبود امکانات رفاهی استاندارد است که حقیقتاً ذوق هر خریداری را کور می‌سازد.

بررسی اجمالی پورشه پانامرا توربو مدل 2018 - اجاره خودرو - 7
بررسی اجمالی پورشه پانامرا توربو مدل ۲۰۱۸ – اجاره خودرو

منبع: motor1

احتمال معرفی پورشه ۹۱۱ اسپیدستر جدید در نمایشگاه فرانکفورت

پورشه هم‌اکنون در حال کار بر روی توسعهٔ نسل جدید مدل ۹۱۱ است اما این بدان معنا نیست که نسل کنونی به‌زودی از دور خارج خواهد شد تا جایی که حتی ممکن است حداقل یک نسخهٔ دیگر از این خودروی اسپرت را به‌زودی معرفی شود. به گزارش Car Magazine، ممکن است پورشه در نمایشگاه فرانکفورت امسال، نسخهٔ جدید ۹۱۱ اسپیدستر را رونمایی کند. این نسخه در بین دیگر انواع ۹۱۱ کمتر شناخته‌شده است اما پورشه معمولاً نسخهٔ اسپیدستر را در سال‌های پایانی عمر هریک از نسل‌های ۹۱۱ معرفی می‌کند.

احتمال معرفی پورشه 911 اسپیدستر جدید در نمایشگاه فرانکفورت - اجاره خودرو - 0
احتمال معرفی پورشه ۹۱۱ اسپیدستر جدید در نمایشگاه فرانکفورت – اجاره خودرو

آخرین ۹۱۱ اسپیدستر در سال ۲۰۱۰ معرفی شد و دارای دماغه‌ای منحصربه‌فرد، شیشهٔ جلوی کوتاه‌تر و گلگیرهای عقب عریض‌تر بود؛ اما مهم‌ترین تغییر این نسخه، پوشش متمایز قسمت عقبی سقف آن بود که از طراحی دو حبابی برخوردار بود. این مدل مجهز به پیشرانهٔ ۳٫۸ لیتری شش سیلندر تختی بود که از مدل GTS کاررا گرفته شده بود و ۴۱۰ اسب بخار قدرت و ۴۲۰ نیوتن متر گشتاور داشت. ۹۱۱ اسپیدستر با تکیه بر این موتور ظرف ۴٫۶ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت می‌رسید.

احتمال معرفی پورشه 911 اسپیدستر جدید در نمایشگاه فرانکفورت - اجاره خودرو - 1
احتمال معرفی پورشه ۹۱۱ اسپیدستر جدید در نمایشگاه فرانکفورت – اجاره خودرو

اگر این گزارش درست باشد، نسخهٔ جدید ۹۱۱ اسپیدستر احتمالاً از موتور ۳ لیتری شش سیلندر تخت مدل GTS کنونی استفاده خواهد کرد که ۴۵۰ اسب بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد. این پیشرانه، ۹۱۱ GTS را ظرف ۳٫۷ ثانیه از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر در ساعت می‌رساند.

احتمال معرفی پورشه 911 اسپیدستر جدید در نمایشگاه فرانکفورت - اجاره خودرو - 2
احتمال معرفی پورشه ۹۱۱ اسپیدستر جدید در نمایشگاه فرانکفورت – اجاره خودرو

تصاویر جاسوسی پورشه کیمن GTS مدل ۲۰۱۸

طیف مدل‌های پورشه کیمن ۷۱۸ تا این لحظه تنها به مدل‌های استاندارد و S محدود است اما تعداد اعضای این خانواده به زودی افزایش می‌یابد زیرا مدل GTS نیز رونمایی خواهد شد. نسخه داغ‌تر که در خلال تست‌های نهایی از نمایی نزدیک دیده شده نه تنها تغییرات بدنه خود را به نمایش می‌گذارد بلکه تفاوت‌هایی نیز با مدل S دارد.

تصاویر جاسوسی پورشه کیمن GTS مدل 2018 - اجاره خودرو - 0
تصاویر جاسوسی پورشه کیمن GTS مدل ۲۰۱۸ – اجاره خودرو

سپر جلو هم‌اکنون پذیرای مجاری هوای بزرگ‌تر شده درحالی‌که در بخش عقب نیز دیفیوزر تغییر شکل یافته دو خروجی اگزوز را در خود جای داده است. همچنین به نظر می‌رسد دو نوار قرمز چراغ‌های پشتی محو شده و بجای آن‌ها نمایی مونوکروماتیک ایجاد شده که در این نمونه تست ترکیب مناسبی با رنگ بدنه دارد.

تصاویر جاسوسی پورشه کیمن GTS مدل 2018 - اجاره خودرو - 1
تصاویر جاسوسی پورشه کیمن GTS مدل ۲۰۱۸ – اجاره خودرو

ورای تغییرات بصری، کیمن GTS همچنین دارای رینگ‌های بزرگ‌تر و ترمزهای تواناتر برای هماهنگی با قدرت بیشتر پیشرانه خواهد بود. پیشرانه ۲٫۵ لیتری توربوی مدل S خروجی ۳۵۰ اسبی و گشتاور ۴۲۰ نیوتون متری دارد اما انتظار می‌رود شاهد افزایش قدرت حدود ۲۰ اسب بخاری و بهبود اندک گشتاور در مدل GTS باشیم؛ اما پایان‌بخش بهبودها انجام ریزه‌کاری‌هایی در سیستم تعلیق و شاسی برای چابک‌تر شدن کیمن در سر پیچ‌ها خواهد بود. اگرچه به نظر می‌رسد خودروی حاضر در تصاویر دارای رول کیج است اما انتظار نداریم آن را در نمونه تولیدی ببینیم.

تصاویر جاسوسی پورشه کیمن GTS مدل 2018 - اجاره خودرو - 2
تصاویر جاسوسی پورشه کیمن GTS مدل ۲۰۱۸ – اجاره خودرو

شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت GTS نیز بهتر از پرفورمنس ۴٫۲ ثانیه‌ای مدل S مجهز به پکیج اسپورت کرونو و گیربکس PDK خواهد بود. مدل کیمن S سقف سرعت ۲۸۵ کیلومتر در ساعت دارد اما انتظار داریم حداکثر سرعت برادر قدرتمندتر بیشتر باشد.

برای ۱۳ سال متوالی، پورشه جذاب‌ترین برند برای آمریکایی‌ها

پورشه توانست برای سیزدهمین سال متوالی، امسال نیز در بررسی عملکرد خودروسازان در ایالات‌متحده توسط JD پاور (به‌طور مخفف APEAL)، عنوان جذاب‌ترین برند خودرویی را کسب کند؛ بنابراین پورشه با کسب ۸۸۴ امتیاز امسال هم در بررسی APEAL جی‌دی پاور بالاترین رتبه را کسب نموده است؛ اما جنسیس که امسال برای اولین بار به‌عنوان یک برند مستقل در این تحقیق موردبررسی قرار گرفته است نیز با ۸۶۹ امتیاز موفق به کسب رتبهٔ قابل‌توجه دوم شده است.

برای 13 سال متوالی، پورشه جذاب‌ترین برند برای آمریکایی‌ها - اجاره خودرو - 0
برای ۱۳ سال متوالی، پورشه جذاب‌ترین برند برای آمریکایی‌ها – اجاره خودرو
برای 13 سال متوالی، پورشه جذاب‌ترین برند برای آمریکایی‌ها - اجاره خودرو - 1
برای ۱۳ سال متوالی، پورشه جذاب‌ترین برند برای آمریکایی‌ها – اجاره خودرو

پس‌ازاین دو، ب‌ام‌و با ۸۵۵ امتیاز، آئودی با ۸۵۴ امتیاز و مرسدس بنز با ۸۵۱ امتیاز در رتبه‌های بعدی قرار داشته و به همراه پورشه و جنسیس، پنج جایگاه نخست این لیست را به خود اختصاص داده‌اند. کرایسلر اما با افزایش ۴۱ امتیازی، بیشترین رشد را در بین تمامی برندها داشته است. مینی‌ون جدید پاسیفیکا به‌عنوان اصلی‌ترین دلیل بهبود عملکرد این شرکت در تحقیق APEAL جی‌دی پاور عنوان شده است. برندهای دیگری که امسال افزایش امتیاز چشمگیری داشته‌اند نیز شامل مینی با ۳۰ امتیاز، نیسان با ۲۷ امتیاز و هوندا با ۲۵ امتیاز می‌شود.

برای 13 سال متوالی، پورشه جذاب‌ترین برند برای آمریکایی‌ها - اجاره خودرو - 2
برای ۱۳ سال متوالی، پورشه جذاب‌ترین برند برای آمریکایی‌ها – اجاره خودرو
برای 13 سال متوالی، پورشه جذاب‌ترین برند برای آمریکایی‌ها - اجاره خودرو - 3
برای ۱۳ سال متوالی، پورشه جذاب‌ترین برند برای آمریکایی‌ها – اجاره خودرو

پنج برند که در پایین‌ترین جایگاه‌ها قرار گرفته‌اند هم عبارت‌اند از مزدا، تویوتا، جیپ، فیات و  میتسوبیشی. دراین‌بین، میتسوبیشی ۲۰ امتیاز کمتر از سال گذشته کسب کرده که بیشترین کاهش امتیاز در بین تمامی برندهای موردبررسی امسال محسوب می‌شود. مدیرعامل پورشه آقای «Oliver Blume» در رابطه با کسب رتبهٔ نخست پورشه در تحقیق APEAL امسال می‌گوید:

«هدف اقدامات شرکت ما این است که خریداران را به هیجان بیاوریم. نتایج مطالعات JD پاور به ما اطمینان می‌دهد که مسیر درستی را دنبال می‌کنیم. اکنون مشخص است که در کنار کیفیت محصول، سطح خدمات و ارتباط با خریداران نیز به کسب این رتبه توسط پورشه کمک شایانی کرده است».

برای 13 سال متوالی، پورشه جذاب‌ترین برند برای آمریکایی‌ها - اجاره خودرو - 4
برای ۱۳ سال متوالی، پورشه جذاب‌ترین برند برای آمریکایی‌ها – اجاره خودرو
برای 13 سال متوالی، پورشه جذاب‌ترین برند برای آمریکایی‌ها - اجاره خودرو - 5
برای ۱۳ سال متوالی، پورشه جذاب‌ترین برند برای آمریکایی‌ها – اجاره خودرو

در تحقیق APEAL، مواردی مانند میزان وابستگی عاطفی مالک به خودرو و احساس راحتی وی هنگامی‌که روی صندلی راننده می‌نشیند، موردبررسی قرار می‌گیرد درحالی‌که برای مجموع این ویژگی‌ها به‌طورکلی امتیاز ۱۰۰۰ در نظر گرفته می‌شود. این مطالعه که هم‌اکنون در ۲۲ سالگی خود قرار دارد، از طریق پاسخ‌ها و نظراتی به دست آمده که از ماه فوریه تا می ۲۰۱۷ از نزدیک به ۷۰ هزار خریدار خودروهای صفرکیلومتر پس از سه ماه مالکیت خودرو دریافت شده است.

برای 13 سال متوالی، پورشه جذاب‌ترین برند برای آمریکایی‌ها - اجاره خودرو - 6
برای ۱۳ سال متوالی، پورشه جذاب‌ترین برند برای آمریکایی‌ها – اجاره خودرو
برای 13 سال متوالی، پورشه جذاب‌ترین برند برای آمریکایی‌ها - اجاره خودرو - 7
برای ۱۳ سال متوالی، پورشه جذاب‌ترین برند برای آمریکایی‌ها – اجاره خودرو

به همین دلیل نتایج این مطالعات جی‌دی پاور به‌طور گسترده توسط خودروسازان سراسر جهان برای کمک به طراحی و ساخت خودروهای جذاب و همین‌طور توسط مصرف‌کنندگان برای کمک به تصمیم‌گیری هنگام خرید خودرو مورداستفاده قرار می‌گیرد. در جدول زیر نیز می‌توانید لیست کامل رتبهٔ خودروسازان در تحقیق APEAL سال ۲۰۱۷ جی‌دی پاور را مشاهده کنید:

 

 

اجبار پورشه به فراخوان کاین های دیزلی

دولت آلمان به پورشه دستور داده تا هزاران دستگاه از کاین های مجهز به پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری دیزلی را به خاطر کشف شواهد استفاده از دستگاه‌های تقلب آلایندگی فراخوان کند.

اجبار پورشه به فراخوان کاین های دیزلی - اجاره خودرو - 0
اجبار پورشه به فراخوان کاین های دیزلی – اجاره خودرو
Cayenne Diesel
وزیر حمل‌ونقل آلمان آقای الکساندر دابرینت گفته که ۲۲ هزار دستگاه از پورشه کاین های فروخته شده در اروپا به دستگاه‌های تقلب آلایندگی مجهز بوده و او تأییدیه خودروهای یاد شده را لغو کرده است.

اجبار پورشه به فراخوان کاین های دیزلی - اجاره خودرو - 1
اجبار پورشه به فراخوان کاین های دیزلی – اجاره خودرو
Cayenne Diesel
او همچنین گفته که پورشه ۱۰۰ درصد هزینه این فراخوان را متقبل خواهد شد و احتمال بالایی وجود دارد که فولکس‌واگن توارِگ نیز از نرم‌افزاری مشابه استفاده کرده باشد.
او گفت:

ما هنوز این موضوع را بررسی نکرده‌ایم اما فوراً آن را انجام خواهیم داد. فولکس‌واگن به منظور اطمینان از اینکه آیا این خودروها به نرم‌افزار مشابهی مجهز هستند یا خیر با ما همکاری خواهد کرد.

پورشه گفته این نرم افزار را در خلال بررسی‌های داخلی شرکت کشف کرده و با فراخوان خودروهای تحت تأثیر برای حل مشکل موافقت کرده است. دابرینت گفت: “این خودروها هنوز در حال تولید هستند.”

اجبار پورشه به فراخوان کاین های دیزلی - اجاره خودرو - 2
اجبار پورشه به فراخوان کاین های دیزلی – اجاره خودرو

تا زمانی که این خودروها تعمیر نشوند با محدودیت‌هایی از سوی دولت آلمان مواجه خواهند شد. حدود ۷ هزار دستگاه از ۲۲ هزار دستگاه پورشه کاین یاد شده در آلمان فروخته شده‌اند.

درباره پورشه ۹۱۱ شماره ۹۹۹۹۹۹ چه می‌دانید؟!

شاید این روزها صحبت‌های زیادی درباره یک میلیونمین دستگاه از پورشه ۹۱۱ صورت گرفته باشد اما این خودروساز آلمانی تصمیم گرفته تا یک خودرو مانده به این رکورد را نیز به دوستداران نشان دهد. درحالی‌که یک میلیونمین دستگاه از پورشه ۹۱۱ یک نسخه کررا S کوپه با رنگ سبز بوده و راهی موزه شده اما پورشه ۹۱۱ شماره ۹۹۹۹۹۹ یک تارگا ۴ GTS قرمز رنگ بوده که به مشتری کانادایی تحویل داده شده است.

درباره پورشه 911 شماره 999999 چه می‌دانید؟! - اجاره خودرو - 0
درباره پورشه ۹۱۱ شماره ۹۹۹۹۹۹ چه می‌دانید؟! – اجاره خودرو

دیدن اینکه چگونه این خودروی خاص به‌طور نزدیکی رکورد یک‌میلیونی را از دست داده جالب است. البته برخی می‌گویند اگر نسخه ۹۹۹۹۹۹ وجود نداشت پورشه نمی‌توانست یک میلیونمین دستگاه از ۹۱۱ را به موزه بفرستد؛ به‌عبارت‌دیگر این خودرو نیز به اندازه نمونه‌ی رکورددار مهم و قابل‌توجه است.

درباره پورشه 911 شماره 999999 چه می‌دانید؟! - اجاره خودرو - 1
درباره پورشه ۹۱۱ شماره ۹۹۹۹۹۹ چه می‌دانید؟! – اجاره خودرو

خریدار این خودرو اهل اونتاریوی کانادا بوده و قبلاً در سال ۲۰۰۶ یک دستگاه کیمن و در سال ۲۰۱۱ نیز یک ۹۱۱ توربو را از کمپانی خریده است.

درباره پورشه 911 شماره 999999 چه می‌دانید؟! - اجاره خودرو - 2
درباره پورشه ۹۱۱ شماره ۹۹۹۹۹۹ چه می‌دانید؟! – اجاره خودرو

طبیعتاً پورشه به این مالک خوش‌شانس (شاید هم بدشانس!) اطلاع داده که خودروی او یکی از جالب‌ترین نمونه‌ها از حیث تعداد تولید است.

درباره پورشه 911 شماره 999999 چه می‌دانید؟! - اجاره خودرو - 3
درباره پورشه ۹۱۱ شماره ۹۹۹۹۹۹ چه می‌دانید؟! – اجاره خودرو

ما به پورشه می‌گوییم که هم‌اکنون مشتاق دیدن تصاویر و جزئیات بیشتر از یک میلیونمین مدل ۹۱۱ هستیم اما فکر نمی‌کنیم که این کمپانی صدای ما را بشوند زیرا این روزها سخت مشغول انجام کارهای نهایی روی GT3 RS به‌روز شده و نسل بعدی ۹۱۱ می‌باشد.