نگاهی به HB20، محصولی از شعبه برزیلی هیوندای

خودروسازان بزرگ در مناطقی که حضور جدی و گسترده‌ای دارند، اغلب خودروهای منطبق با ویژگی‌های همان مناطق را تولید و عرضه می‌کنند تا بلکه با این شیوه به ارقام فروش بهتری دست یابند. درمجموع این عملی رایجی در این روزها به‌خصوص در بازار چین، هند و برزیل و کشورهایی ازاین‌دست است. چه‌بسا خودروهایی که باب طبع مردمان اروپا، آمریکا و استرالیا باشند اما در نواحی دیگر مشتریان چندانی نداشته باشند، ازآن‌رو که قیمت، ابعاد و حتی پیشرانه به‌کاررفته در آنها مورد قبول مردمان این نواحی نیست. از همین روست که می‌بینیم که ساخته‌های بسیاری از شورولت، هیوندای، هوندا، تویوتا و… فقط در کشورها و حوزه‌های جغرافیایی خاصی به فروش می‌رسند.

نگاهی به HB20، محصولی از شعبه برزیلی هیوندای - اجاره خودرو - 0
نگاهی به HB20، محصولی از شعبه برزیلی هیوندای – اجاره خودرو

نگاهی به HB20، محصولی از شعبه برزیلی هیوندای - اجاره خودرو - 1
نگاهی به HB20، محصولی از شعبه برزیلی هیوندای – اجاره خودرو

اگر چنانچه نگاهی به لیست پرفروش‌ترین خودروهای بازار برزیل در سال ۲۰۱۷ بیاندازیم نام خودرویی از هیوندای را در بالای این جدول می‌بینیم. خودرویی که HB20 نام دارد و HB هم در اینجا مخفف “هیوندای برزیل” است. این خودرو تا این لحظه مقام سومین خودروی پرفروش بازار برزیل در سال ۲۰۱۷ میلادی را با فروشی معادل ۶۰,۴۶۱ دستگاه از آن خود نموده است و در جایگاهی پس از خودروهایی چون شورولت اونیکس با فروشی معادل ۹۸,۴۷۰ دستگاه و فورد کا با فروشی برابر با ۶۶,۵۸۷ دستگاه ایستاده است.
البته این جایگاه به‌شدت از طرف خودرویی چون نسل جدید رنو ساندرو تهدید می‌شود که در امسال، رشد ۴۱ درصدی را به نام خود ثبت نموده و ۴۵ هزار دستگاه از آن نیز تاکنون به فروش رفته است، این در حالی است که هیوندای HB20 با کاهش ۱۳ درصدی فروش نسبت به پارسال مواجه بوده است. پس از رنو ساندرو، خودروی فولکس گل با فروشی بیش از ۴۲ هزار دستگاه جای دارد، خودرویی که کشورمان چند سالی میزبان تولید نسل پیشین آن در شهر کرمان بود.

نگاهی به HB20، محصولی از شعبه برزیلی هیوندای - اجاره خودرو - 2
نگاهی به HB20، محصولی از شعبه برزیلی هیوندای – اجاره خودرو

هیوندای HB20 یک خودروی ساب کامپکت است و برای نخستین بار در سال ۲۰۱۲ میلادی به بازار معرفی شد. بعدها نسخه کراس این خودرو با نام HB20X و نسخه سدان آن هم با نام H20S نیز رونمایی شدند. پیشرانه این خودرو از انعطاف لازم برای استفاده از سوخت‌های مختلف برخوردار است؛ زیرا که در برزیل سال‌های سال است که سوخت اتانول کاربرد گسترده‌ای در حمل و نقل دارد. هیوندای HB20 تا سال ۲۰۱۶ میلادی به دیگر کشورهای آمریکای جنوبی صادر نمی‌شد و فروش آن تنها محدود به بازار برزیل بود اما از این سال به بعد به کشورهای دیگری همچون اروگوئه و پاراگوئه نیز صادر شد. هیوندای HB20 از دو پیشرانه متفاوت استفاده می‌کند، یکی از آن دو نمونه‌ای یک لیتری به توان ۷۵ اسب بخار است که در کیا پیکانتو نیز به کار می‌رود و دیگری هم نسخه‌ای ۱٫۶ لیتری به توان ۱۲۸ اسب بخار. توان حاصل از این پیشرانه‌ها به واسطه گیربکس‌های ۵ سرعته دستی و ۶ سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلوی آن منتقل می‌شود.

نگاهی به HB20، محصولی از شعبه برزیلی هیوندای - اجاره خودرو - 3
نگاهی به HB20، محصولی از شعبه برزیلی هیوندای – اجاره خودرو
نگاهی به HB20، محصولی از شعبه برزیلی هیوندای - اجاره خودرو - 4
نگاهی به HB20، محصولی از شعبه برزیلی هیوندای – اجاره خودرو

نگاهی به HB20، محصولی از شعبه برزیلی هیوندای - اجاره خودرو - 5
نگاهی به HB20، محصولی از شعبه برزیلی هیوندای – اجاره خودرو

طول/عرض/ارتفاع نسخه هاچ‌بک این خودرو معادل ۳۹۰/۱۶۸/۱۴۷ سانتی‌متر و فاصله بین دو محور آن برابر با ۲۵۰ سانتی‌متر است. طول نسخه سدان این خودرو ۴۲۳ سانتی‌متر است و گنجایش صندوق عقب آن نیز معادل ۴۵۰ لیتر است. این در حالی است که گنجایش صندوق عقب نسخه هاچ‌بک معادل ۳۰۰ لیتر است.

نگاهی به HB20، محصولی از شعبه برزیلی هیوندای - اجاره خودرو - 6
نگاهی به HB20، محصولی از شعبه برزیلی هیوندای – اجاره خودرو

نگاهی به HB20، محصولی از شعبه برزیلی هیوندای - اجاره خودرو - 7
نگاهی به HB20، محصولی از شعبه برزیلی هیوندای – اجاره خودرو

هیوندای HB20 در حال حاضر تنها در شهر سائوپائولو برزیل تولید می‌شود و بهای آن در بازار این کشور از ۴۳,۰۰۰ رئال (حدود ۱۳,۷۰۰ دلار) آغاز می‌شود.
منابع:
HYUNDAI-MOTOR.COM.BR
WIKIPEDIA.ORG
Focus2move.com

معرفی کراس‌اوور هیدروژنی کانسپت هیوندای

هیوندای تصاویری از نسخهٔ پیش‌تولید یک کراس‌اوور هیدروژنی جدید را منتشر کرده که نسخهٔ نهایی آن سال آینده رسماً رونمایی خواهد شد. سازندهٔ کره‌ای گفته است این کراس‌اوور هیدروژنی آمادهٔ تولید که هنوز نامش مشخص نشده، ۹ درصد کارآمدتر و ۲۰ درصد قدرتمندتر از سلف خود یعنی مدل پیل سوختی IX35 خواهد بود. بدین ترتیب از طریق بهبود عملکرد تکنولوژی سلول سوختی، هیوندای قصد دارد به هدف پیمایشی حدود ۸۰۰ کیلومتر با یک‌بار سوخت‌گیری دست پیدا کند. برای این منظور، سه مخزن یک اندازه برای ذخیرهٔ هیدروژن تعبیه شده تا توسط پیل سوختی به برق تبدیل شود.

معرفی کراس‌اوور هیدروژنی کانسپت هیوندای - اجاره خودرو - 0
معرفی کراس‌اوور هیدروژنی کانسپت هیوندای – اجاره خودرو

برخلاف IX35 هیدروژنی، این کراس‌اوور جدید از ابتدا به‌عنوان یک خودروی هیدروژنی طراحی شده است. طراحی این ماشین نیز بر اساس کانسپت FE شکل گرفته که در نمایشگاه ژنو امسال رونمایی شد. هیوندای گفته است طراحی این کراس‌اوور از طبیعت آن تأثیر گرفته است. منظور از این طبیعت، آب است که محصول جانبی واکنش شیمیایی سلول سوختی بوده و تنها چیزی است که از اگزوز خودرو بیرون می‌آید.

معاون ارشد مرکز فناوری محیط‌زیستی هیوندای دراین‌باره گفته است:

«نسل جدید کراس‌اوور هیدروژنی ما، با بهره‌وری استثنایی، ظاهری بی‌نظیر و عملکردی عالی، مصداقی واقعی از یک وسیلهٔ نقلیهٔ سازگاربامحیط‌زیست از آینده است. هیوندای رهبر توسعه و تولید وسایل نقلیهٔ سبز خواهد شد که درنهایت منجر به ایجاد جامعه‌ای با آلایندگی نزدیک به صفر خواهد شد».

معرفی کراس‌اوور هیدروژنی کانسپت هیوندای - اجاره خودرو - 1
معرفی کراس‌اوور هیدروژنی کانسپت هیوندای – اجاره خودرو

هیوندای در کنار برادرش کیا، در نظر دارد تا سال ۲۰۲۰ تعداد ۳۱ خودروی سازگاربامحیط‌زیست را معرفی کند که شامل خودروهای الکتریکی، هیبریدی و هیدروژنی بوده و هدف آن تنوع بخشیدن به شیوهٔ زندگی خریداران است. در این راستا، پس از معرفی مدل آیونیک در سه نسخهٔ هیبریدی، پلاگین‌هیبریدی و تمام الکتریکی برای رقابت با تویوتا پریوس، هیوندای قصد دارد سال آیندهٔ نسخهٔ الکتریکی کراس‌اوور ساب‌کامپکت کُنا را هم معرفی کند که بُردی در حدود ۳۸۵ کیلومتر دارد. علاوه بر این، خودرو الکتریکی جنسیس نیز در سال ۲۰۲۱ به تولید خواهد رسید که یک خودروی الکتریکی دوربرد با قابلیت پیمایش ۴۸۰ کیلومتر با یک‌بار شارژ باطری‌ها خواهد بود.

مشخصات و قیمت هیوندای الانترا GT مدل ۲۰۱۸

هیوندای جزئیات و قیمت مدل‌های الانترا GT و GT اسپورت را اعلام کرده است.

مشخصات و قیمت هیوندای الانترا GT مدل 2018 - اجاره خودرو - 0
مشخصات و قیمت هیوندای الانترا GT مدل ۲۰۱۸ – اجاره خودرو
2018 Elantra GT Sport 7DCT
هیوندای الانترا GT مدل ۲۰۱۸ اساساً نسخه آمریکایی از مدل i30 است که همان استایل مدل اروپایی را داشته و جایگزینی ارزشمند برای کراس اوورهای کوچک است.

مشخصات و قیمت هیوندای الانترا GT مدل 2018 - اجاره خودرو - 1
مشخصات و قیمت هیوندای الانترا GT مدل ۲۰۱۸ – اجاره خودرو

هیوندای همچنین می‌گوید که این خودرو یکی از معدود هاچبک هایی است که توسط EPA به عنوان یک خودروی بزرگ دسته بندی شده زیرا کابین بزرگی دارد. الانترا GT جدید فضای بیشتری نسبت به شورولت کروز، فورد فوکوس، مزدا ۳، فولکس واگن گلف و تویوتا کرولا iM دارد.

مشخصات و قیمت هیوندای الانترا GT مدل 2018 - اجاره خودرو - 2
مشخصات و قیمت هیوندای الانترا GT مدل ۲۰۱۸ – اجاره خودرو

نیروبخش این خودرو پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری GDI با قدرت ۱۶۱ اسب بخار است که به یک گیربکس ۶ سرعته دستی استاندارد یا گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک سفارشی متصل می‌شود. نسخه قدرتمندتر الانترا GT اسپورت از پیشرانه ۴ سیلندر ۱٫۶ لیتری T-GDI با خروجی ۲۰۱ اسب بخار سود برده و این پیشرانه هم به یک گیربکس ۶ سرعته دستی استاندارد یا نسخه ۷ سرعته دوکلاچه اتوماتیک سفارشی متصل می‌شود.

مشخصات و قیمت هیوندای الانترا GT مدل 2018 - اجاره خودرو - 3
مشخصات و قیمت هیوندای الانترا GT مدل ۲۰۱۸ – اجاره خودرو

درست همانند سدان الانترا اسپورت، الانترا GT از سیستم تعلیق عقب چند اتصالی برای هندلینگ بهتر و کاراکتر رانندگی هیجان‌انگیز استفاده می‌کند. نسخه اسپورت همچنین با ترمزهای بزرگ‌تر و رینگ‌های ۱۸ اینچی با لاستیک‌های ۴ فصل کارا عرضه می‌شود.

مشخصات و قیمت هیوندای الانترا GT مدل 2018 - اجاره خودرو - 4
مشخصات و قیمت هیوندای الانترا GT مدل ۲۰۱۸ – اجاره خودرو

بهای الانترا GT مجهز به پیشرانه ۲ لیتری و گیربکس دستی از ۲۰۲۳۵ دلار شروع می‌شود درحالی‌که الانترا GT اسپورت توربو بهای آغازین ۲۴۱۳۵ دلاری دارد. قیمت‌های یاد شده شامل ۸۸۵ دلار هزینه تحویل در مقصد هستند.

جنسیس در اندیشه گسترش سبد محصولات

محصولات کنونی جنسیس شامل دو سدان G90 و G80 است. در سال‌های آینده مدل کوچک‌تر G70، حداقل یک مدل کوپه و دو شاسی‌بلند به سبد محصولات این برند جوان اضافه خواهند شد. بنا به خبر جدیدی که منتشر شده، جنسیس برنامه‌هایی برای ارائه کراس اوور کامپکت دیگری نیز دارد اما اگر چراغ سبز تولید دریافت شود، حداقل باید تا سال ۲۰۲۱ برای دیدن آن صبر کرد.

جنسیس در اندیشه گسترش سبد محصولات - اجاره خودرو - 0
جنسیس در اندیشه گسترش سبد محصولات – اجاره خودرو

چرا این‌قدر دیر؟ زیرا مقامات جنسیس معتقدند این کمپانی اهداف مهم‌تری نظیر ایجاد تصویر ذهنی قوی‌تر در بین مشتریان دارد.

جنسیس در اندیشه گسترش سبد محصولات - اجاره خودرو - 1
جنسیس در اندیشه گسترش سبد محصولات – اجاره خودرو

رئیس کمپانی گفت:

ما هنوز با فقدان آگاهی مواجهیم. هنوز نقاط سفید زیادی روی نقشه هستند. برای پربار کردن برندتان باید وسعت آن را نشان دهید.

جنسیس در اندیشه گسترش سبد محصولات - اجاره خودرو - 2
جنسیس در اندیشه گسترش سبد محصولات – اجاره خودرو

تولید سومین شاسی‌بلند برند لوکس کره‌ای در خلال بازدید خبرنگاران از مرکز تحقیق و توسعه جهانی هیوندای تأیید شد. هنوز جزئیات بیشتری منتشر نشده اما می‌دانیم این خودرو در جایگاهی پایین‌تر از نسخه‌های آینده GV80 فول سایز و GV70 میدسایز قرار خواهد گرفت.

جنسیس در اندیشه گسترش سبد محصولات - اجاره خودرو - 3
جنسیس در اندیشه گسترش سبد محصولات – اجاره خودرو

جنسیس قبلاً نام‌های GV60، GV70 و GV80 را در اداره ثبت تجاری نام‌ها به ثبت رسانده است. ظاهراً حرف G از ابتدای نام برند گرفته شده و حرف V نیز از ابتدای کلمه versatility گرفته شده که به همه‌کاره بودن آن‌ها اشاره دارد. اعداد آخری نیز نشان دهنده کلاس خودرو بوده و اعداد بزرگ‌تر نشان دهنده جایگاه بالاتر خودرو هستند. بدین ترتیب احتمال دارد سومین کراس اوور جنسیس نام GV60 را به خود بگیرد.

جنسیس در اندیشه گسترش سبد محصولات - اجاره خودرو - 4
جنسیس در اندیشه گسترش سبد محصولات – اجاره خودرو

جنسیس در سال ۲۰۲۱ همچنین نسل جدید سدان G90 و یک مدل اسپورت را عرضه خواهد کرد. تقریباً در همان زمان یک پلتفرم خودروی الکتریکی نیز معرفی خواهد شد؛ اما پیش از همه این‌ها شاهد تولید سدان G70 خواهیم بود. این خودرو احتمالاً تا پیش از پایان سال جاری معرفی و از اوایل سال ۲۰۱۸ وارد بازار خواهد شد.

هیوندا چگونه به یک غول خودروسازی تبدیل شد؟

هیوندا چگونه به یک غول خودروسازی تبدیل شد؟ - اجاره خودرو - 0
هیوندا چگونه به یک غول خودروسازی تبدیل شد؟ – اجاره خودرو

شرکت خودروسازی کره‌ای هیوندا موتور در سال ۱۹۶۷، یعنی دقیقاً چهار سال پس از تأسیس ایران خودرو، بنیان گذاشته شد. این شرکت به عنوان زیرمجموعه‌ای از شرکت بزرگ «ساخت و ساز و مهندسی هیوندا» (Hyundai Engineering Construction Company) کار خود را آغاز کرد. درست مثل ایران خودرو، شرکت هیوندا هم در ابتدا مونتاژ خودرو را در دستور کار خود قرار داد و این کار را با مونتاژ خودرو و کامیون‌های شرکت «فورد» شروع کرد. قیمت هیوندا در ایران و جهان همواره در طول این ۴۰ سال از عوامل تاثیرگذار در موفقیت فروش آن بوده است. محصولات هیوندا اکنون، از قابل اطمینان‌ترین خودروهای جهان شناخته می‌شوند.

هیوندا چگونه به یک غول خودروسازی تبدیل شد؟ - اجاره خودرو - 1
هیوندا چگونه به یک غول خودروسازی تبدیل شد؟ – اجاره خودرو
شروع قدرتمند و موفق هیوندا

اولین خودروی هیوندا اتوموبیلی به نام «کورتینا» یا همان «فورد کورتینا» بود که در سال ۱۹۶۸ تولید آن آغاز شد. ولی این شرکت در مدت نسبتاً کوتاهی توانست از کار مونتاژ صرف خارج شود و در سال ۱۹۷۵ مدیران آن پروژهٔ ساخت خودروی اختصاصی خود را آغاز کردند. آن‌ها پنج نفر از بهترین طراحان خودروی بریتانیایی را استخدام و در نهایت اولین خودروی ساخت خود به نام «پونی» را روانهٔ بازار کردند. این خودرو به دلیل قیمت کم و ابعاد کوچک خیلی زود تبدیل به پرفروش‌ترین اتوموبیل در کرهٔ جنوبی شد و مرزهای خرید خودرو از این شرکت کره‌ای را جا به جا کرد. در عرض ۹ ماه پونی وارد بازار کانادا شد و آن‌جا هم در صدر پرفروش‌ترین‌ها قرار گرفت. در واقع کانادایی‌ها خرید هیوندا را با تجربه‌ای بسیار عالی شروع کردند. با گذشت فقط دو سال از تولید این خودرو، هیوندا تبدیل به سیزدهمین خودروساز بزرگ دنیا شد و فروش هیوندا حدود ۲ درصد از فروش بازار جهانی خودرو را به خود اختصاص داد.

در سال ۱۹۸۶ هیوندا با خودروی جدیدی به نام «اکسل» وارد بازار آمریکا شد. اکسل در دههٔ ۱۳۷۰ در ایران به عنوان تاکسی استفاده می‌شد. این خودرو هم به دلیل قیمت پایین و کیفیت بالا در بازار آمریکا بسیار موفق بود. در سال ۱۹۸۶ بیش از ۱۶۰ هزار دستگاه از این خودرو فروخته شد و سال بعد فروش آن از ۲۶۰ هزار دستگاه گذشت. جالب است بدانید که تولد اکسل و پژو ۴۰۵ تقریباً همزمان بود و در ایران، پژو ۴۰۵ خودروی پیشرفته‌تر و باکیفیت‌تری نسبت به اکسل به حساب می‌آمد.

سومین محصول هیوندا مدل «سوناتا» بود که اولین بار در سال ۱۹۸۸ تولید شد. نسل‌های جدید سوناتا سال‌هاست که در ایران به از بهترین خودروهای سدان خانوادگی به حساب می‌آیند. پس از معرفی سوناتا، تولید سالیانهٔ این شرکت به ۴ میلیون دستگاه در سال رسید و در نتیجه خیلی زود در بین بزرگترین خودروسازان جهان قرار گرفت.

هیوندا در این سال‌ها سرمایه‌گذاری عظیمی را در تحقیقات، طراحی، کیفیت و تولید خودرو انجام داد. آن‌ها موتور بنزینی و جعبه دندهٔ اختصاصی خود را ساختند و با یک روش هوشمندانه کاری کردند که باعث شد دل مشتریان آمریکایی را بربایند. هیوندا برای خودروهای صادراتی خود به آمریکا گارانتی‌های بلندمدت ۱۰ ساله در نظر گرفت و در نتیجه باعث شد مشتریان زیادی خودروهای این شرکت را نسبت به برندهای دیگر ترجیح دهند.

هیوندا چگونه به یک غول خودروسازی تبدیل شد؟ - اجاره خودرو - 2
هیوندا چگونه به یک غول خودروسازی تبدیل شد؟ – اجاره خودرو
هیوندای و تسخیر بازار جهان

موفقیت‌های این شرکت با تولید مدل‌های جدیدی مثل النترا، توسان، سانتافه و جنسیس تداوم یافت. به خصوص در ایران انواع هیوندا با مدل‌های متنوع، کیفیت، امکانات، طراحی جذاب و البته قیمت مناسب به خوبی توانسته در صدر پرفروش‌ترین برندهای خودروهای وارداتی قرار بگیرد. در سال ۲۰۱۵ هیوندای برند جنسیس را به عنوان یک برند جداگانه و زیر مجموعهٔ خود اعلام کرد و خودروهای لوکس خود را تحت نام این برند وارد بازار می‌کند.

در سال ۱۹۹۵ این شرکت صادرات خود را به کشورهایی مثل استرالیا، نیوزیلند، مصر و ژاپن گسترش داد و حتی مدل‌هایی مخصوص کشورهای مختلف را متناسب با نیازمندی‌های خاص آن کشورها ساخت. در سال ۱۹۹۸ هیوندا ۵۱ درصد از سهام دومین شرکت خودروسازی بزرگ کرهٔ جنوبی یعنی کیا موتورز را خرید. در سال ۲۰۰۰ هم کارخانه‌های این شرکت در کشورهای هند، چین، پاکستان، ترکیه و جمهوری چک درحال تولید خودرو بودند. در سال ۲۰۰۴ با فروش بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار خودرو درآمد این شرکت به ۵۶ میلیارد دلار رسید. در سال ۲۰۱۱ هیوندا بیش از ۴٫۰۴ میلیون خودرو فروخت که باعث شد بعد از تویوتا، فولکس‌واگن و جنرال موتورز تبدیل به چهارمین خودروساز بزرگ دنیا شود.

در سال ۲۰۱۲ این نمایندگان این شرکت کره‌ای ۴٫۵ میلیون دستگاه انواع محصولات هیوندا در بازار را فروختند و درمجموع فروش هیوندا/کیا به بیش از ۷ میلیون دستگاه رسید. درآمد سالیانهٔ این شرکت اکنون به بیش از ۸۲ میلیارد دلار می‌رسد و بیشتر از ۷۵ هزار نفر را در استخدام خود دارد.

هیوندا چگونه به یک غول خودروسازی تبدیل شد؟ - اجاره خودرو - 3
هیوندا چگونه به یک غول خودروسازی تبدیل شد؟ – اجاره خودرو

به هر صورت هیوندا که ۴۰ سال پیش کار خود را با مونتاژ خودروهای فورد شروع کرده بود، اکنون تبدیل به یکی از بهترین خودروسازان دنیا شده و خودروهای با کیفیت و پیشرفته‌ای تولید می‌کند. اکنون قیمت ماشین هیوندا از بهترین‌ها به حساب می‌آید. راز موفقیت این شرکت کره‌ای را باید در تمرکز مستمر بر پیشرفت و رضایت مشتریان ببینیم. موفقیتی که باعث شده ۵۰۰۰ نماینده در ۱۹۳ کشور دنیا تولیدات این شرکت را بفروشند.

رپورتاژ آگهی

بررسی هیوندای i30 تورر ۲۰۱۷ جدید

جدیدترین نسل i30 یکی از جاه‌طلبانه‌ترین خودروهایی خانوادگی بوده که هیوندای تاکنون ساخته زیرا با اضافه شدن هاچبک داغ i30 N به همراه مدل پنج درب جدید کوپه مانند تعداد اعضای این خانواده بیش از پیش گسترش یافته است.

بررسی هیوندای i30 تورر 2017 جدید - اجاره خودرو - 0
بررسی هیوندای i30 تورر ۲۰۱۷ جدید – اجاره خودرو

مدل هاچبک معمولی یکی از کلیدی‌ترین اعضای خانواده بوده اما دیگر تنها نیست زیرا نسخه استیت آن نیز با نام i30 تورر جدید وارد بازار شده است. این خودرو در نمایشگاه خودروی ژنو معرفی شد و هم اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

بررسی هیوندای i30 تورر 2017 جدید - اجاره خودرو - 1
بررسی هیوندای i30 تورر ۲۰۱۷ جدید – اجاره خودرو

هیوندای i30 تورر جدید برای رقابت با خودروهایی چون فورد فوکوس استیت، پژو ۳۰۸ SW و اشکودا اوکتاویا استیت طراحی شده است. صندوق بزرگ و کاربردی بودن یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای این کلاس بوده و هیوندای فضای محفظه بار تورر را نسبت به نسل قبلی بیشتر کرده که این افزایش برابر با ۷۴ لیتر است. فاصله بین محورهای این خودرو با نمونه هاچبک برابر است اما بدنه ۲۴۵ میلی‌متر طویل‌تر می‌باشد. این افزایش طول در بخش عقب صورت گرفته تا صندوق بار بزرگ‌تری ایجاد شود.

بررسی هیوندای i30 تورر 2017 جدید - اجاره خودرو - 2
بررسی هیوندای i30 تورر ۲۰۱۷ جدید – اجاره خودرو

زمان حرکت در جاده مدل فول حاضر در تست که از پیشرانه ۱٫۴ لیتری توربوی بنزینی با قدرت ۱۳۸ اسب بخار استفاده می‌کند احساس زور زدن ندارد. آسایش خودرو در سرعت‌های بالا بسیار احساس‌برانگیز بوده و سپری کردن ساعت‌های طولانی در کابین آسان است مخصوصاً که گیربکس ۷ سرعته DCT سفارشی تعویض‌های نرم و آسانی دارد. در کل این یک کروزر بسیار خونسرد است و سیستم تعلیق به منظور ایجاد سواری سهل از عهده دست‌اندازها برمی‌آید.

بررسی هیوندای i30 تورر 2017 جدید - اجاره خودرو - 3
بررسی هیوندای i30 تورر ۲۰۱۷ جدید – اجاره خودرو

البته این خصیصه به نوعی یک خطر نیز محسوب می‌شود زیرا سواری آسان و ریلکس i30 تورر در بزرگراه باعث می‌شود نسخه استیت فاقد دینامیک رانندگی مدل هاچبک باشد. زمانی که جاده کمی پیچ در پیچ باشد فرمان احساس مبهمی داشته و حتی قدرتمندترین پیشرانه بنزینی نیز احساس خوبی ندارد.

بررسی هیوندای i30 تورر 2017 جدید - اجاره خودرو - 4
بررسی هیوندای i30 تورر ۲۰۱۷ جدید – اجاره خودرو

کابین خودرو مستقیماً از نمونه هاچبک گرفته شده است. این کابین ترکیبی از متریال نرم در سطوح معین و پلاستیک‌های ارزان خراش پذیر است. کابین مدل پریمیوم SE حاضر در تست دارای عناصر لوکسی چون غربیلک فرمان چرمی و گرم شونده، صندلی‌هایی با چرم واقعی، سقف پانورامیک و ویژگی‌های سیستم اطلاعات سرگرمی شامل صفحه‌نمایش لمسی ۸ اینچی به همراه سیستم ناوبری و صفحه ۴٫۲ اینچی میان نشان‌دهنده‌ها است.

بررسی هیوندای i30 تورر 2017 جدید - اجاره خودرو - 5
بررسی هیوندای i30 تورر ۲۰۱۷ جدید – اجاره خودرو

این ویژگی‌های اضافی باعث ایجاد حس گران‌بها و لوکس بودن i30 تورر شده‌اند اما خب باید بهای آن را نیز پرداخت زیرا بهای نسخه حاضر در تست از ۲۴۱۱۵ پوند آغاز می‌شود که بسیار بیشتر از قیمت ۱۷۴۹۵ پوندی مدل پایه بوده و حدود ۴ هزار پوند نیز بیشتر از مدل SE Nav مجهز به پیشرانه ۱ لیتری است. ما احساس می‌کنیم نمونه SE NAV ترکیب صحیحی از تجهیزات و قیمت بوده و صرفه‌جویی ۴ هزار پوندی در پرداخت نیز به معنی پرداخت اقساط ماهانه کمتر است.

بررسی هیوندای i30 تورر 2017 جدید - اجاره خودرو - 6
بررسی هیوندای i30 تورر ۲۰۱۷ جدید – اجاره خودرو

قیمت: ۲۴۱۱۵ پوند

پیشرانه: ۴ سیلندر ۱٫۴ لیتری توربوی بنزینی

قدرت/گشتاور: ۱۳۸ اسب بخار/۲۴۲ نیوتون متر

گیربکس: ۷ سرعته اتوماتیک دوکلاچه، دیفرانسیل جلو

شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۹٫۵ ثانیه

حداکثر سرعت: ۲۰۳ کیلومتر در ساعت

مصرف سوخت: ۵٫۵ لیتر در صد کیلومتر

منبع: autoexpress

استقبال زیاد از اولین نسخه‌های هیوندای i30 N

برای فروش تمامی ۱۰۰ دستگاه نسخه نخستین هیوندای i30 N تنها دو روز زمان لازم بود. این خودروها منحصراً در آلمان عرضه شدند.

استقبال زیاد از اولین نسخه‌های هیوندای i30 N - اجاره خودرو - 0
استقبال زیاد از اولین نسخه‌های هیوندای i30 N – اجاره خودرو

دوشنبه گذشته شعبه آلمان هیوندای ثبت سفارش‌ها برای نسخه تولید محدود از اولین هاچبک داغ واقعی خود را آغاز کرد و مشتریان می‌توانستند با پرداخت هزار یورو به عنوان سپرده آن را به دست آورند.

استقبال زیاد از اولین نسخه‌های هیوندای i30 N - اجاره خودرو - 1
استقبال زیاد از اولین نسخه‌های هیوندای i30 N – اجاره خودرو

معاون بخش توسعه پرفورمنس و بخش خودروهای پرفورمنس بالای کمپانی گفته است:

علاقه زیاد به نسخه نخستین هیوندای i30 N اعتماد و پایداری ما را تأیید می‌کند. اولین خودروی پرفورمنس ما با نشان N از صفر توسعه یافته تا لذت رانندگی خالص را در پکیج دسترس‌پذیر هم برای جاده و هم برای پیست ارائه کند.

استقبال زیاد از اولین نسخه‌های هیوندای i30 N - اجاره خودرو - 2
استقبال زیاد از اولین نسخه‌های هیوندای i30 N – اجاره خودرو

نسخه نخستین این خودرو به پکیج پرفورمنس مجهز بوده و دارای پیشرانه ۲ لیتری توربو با قدرت ۲۷۵ اسب بخار، رینگ‌های ۱۹ اینچی با لاستیک‌های چسبنده‌تر، ترمزهای بزرگ‌تر، سیستم اگزوز فعال و دیفرانسیل لغزش محدود الکترونیکی است.

استقبال زیاد از اولین نسخه‌های هیوندای i30 N - اجاره خودرو - 3
استقبال زیاد از اولین نسخه‌های هیوندای i30 N – اجاره خودرو

افرادی که نتوانسته‌اند این خودرو را بخرند می‌توانند نام خود را در لیست انتظار وارد کنند تا در صورت ارائه مدلی جدید آن را خریداری نمایند. هیوندای بهای این خودرو را آلمان را از ۳۰۹۰۰ یورو اعلام کرده است.

بررسی هیوندای سوناتا ۲۰۱۸

هیوندای سوناتا مدل ۲۰۱۸ که طراحی آن الهام گرفته‌شده از برند لوکس هیوندای، یعنی جنسیس و البته با تزئینات کمتر است، قوای محرکه خود را از پیشرانه‌های مختلفی دریافت می‌نماید که ازجمله می‌توان به موتور ۴ سیلندر ۲٫۴ لیتری با قدرت ۱۸۵ اسب بخار به همراه جعبه‌دنده شش سرعته اتوماتیک برای سطح استاندارد این خودرو اشاره نمود. همچنین پیشرانه ۱۷۸ اسب بخاری ۱٫۶ لیتری مدل اکو که با گیربکس هفت سرعته جفت شده و گزینه‌های هیبرید و پلاگین هیبرید نیز در دسترس خواهد بود؛ اما گل سرسبد این نیروگاه‌ها، موتور توربو چهار به قدرت ۲۴۵ اسب بخار است که در کنار گیربکس هشت سرعته زوج مناسبی برای خوشبختی خریداران این مدل تشکیل داده‌اند.

بررسی هیوندای سوناتا 2018 - اجاره خودرو - 0
بررسی هیوندای سوناتا ۲۰۱۸ – اجاره خودرو

نرم‌افزارهای Android Auto و Apple carplay به همراه سیستم تعلیق نرم و فرمان‌پذیری خوشایند، خودروی خوبی را تشکیل داده‌اند که هیچ جایی برای عذرخواهی مهندسان این شرکت باقی نمی‌گذارد.

بررسی هیوندای سوناتا 2018 - اجاره خودرو - 1
بررسی هیوندای سوناتا ۲۰۱۸ – اجاره خودرو

هیوندای سوناتا از ابتدای تولیدش به‌تدریج جای خود را در دل هواداران باز کرد و محبوبیت زیادی برای خود دست‌وپا نمود اما هفتمین نسل از این خودرو که به نام مدل ۲۰۱۵ مشهور است نتوانست مانند نسل قبل از خود به فروش مناسبی دست یابد و شرکت کره‌ای امیدواراست تا بتواند با مدل به‌روزرسانی شده ۲۰۱۸ این ناکامی را جبران نماید.

نقابی جدید بر چهره سوناتا ۲۰۱۸
هیوندای تلاش دارد تا میزان فروش این محصول را تقویت نماید و بدین منظور تقریباً بر هر آنچه از نمای روبرو در چهره سوناتا نمایان بوده، گرد تحول پاشیده است. جلوپنجره آبشاری جدید به همراه چهره تهاجمی با ارتفاع پایین‌تر، چراغ‌های جلوی جدید و کاپوت تغییر شکل یافته، نمایی عضلانی را برای سوناتای جدید به ارمغان آورده است.

بررسی هیوندای سوناتا 2018 - اجاره خودرو - 2
بررسی هیوندای سوناتا ۲۰۱۸ – اجاره خودرو

قسمت عقب خودرو نیز به‌واسطه درب صندوق، چراغ‌ها و سپر عقب جدید، کاملاً دستخوش تغییر شده است. در ضمن هیوندای بخش داخلی سوناتا را نیز از تغییرات بی‌بهره نگذاشته، هرچند که این تحولات اندک به شمار آیند. کنسول میانی جدید اگرچه ذات خود را حفظ کرده اما از دکمه‌ها و کنترل‌های باکیفیت بالاتر بهره می‌برد و هم‌زمان راننده می‌تواند از غربیلک فرمان سه پره جدید لذت ببرد.

بررسی هیوندای سوناتا 2018 - اجاره خودرو - 3
بررسی هیوندای سوناتا ۲۰۱۸ – اجاره خودرو

علاوه برتریم های,SE ،ECO، SPORT Limited, Sport 2.0T و limited 2.0T، تریم SEL نیز در مدل ۲۰۱۸ قابل دسترس خواهد بود. با قیمتی معادل ۲۴,۵۸۵ دلار، ازنظر بهای پرداختی در جایگاهی بالاتر نسبت به دو تریم SE با قیمت ۲۲,۹۳۵ دلار و ECO با قیمت ۲۴۵۸۵ دلار، قرار می‌گیرد که به‌صورت استاندارد با امکاناتی نظیر ریموت کنترل، استارت دکمه‌ای، صندلی راننده با قابلیت تنظیم، صندلی‌های جلوی گرم شونده و یک پورت USB برای سرنشینان ردیف عقب، عرضه می‌شود. همچنین سیستم اطلاعات سرگرمی مجهز به صفحه نمایشگر لمسی هفت اینچی دارای قابلیت سازگاری با اپل کارپلی و اندروید اتو، چراغ‌های جلوی خودکار و سیستم نمایشگر نقاط کور، در کلیه نسخه‌ها به‌صورت استاندارد موجود خواهند بود.

بررسی هیوندای سوناتا 2018 - اجاره خودرو - 4
بررسی هیوندای سوناتا ۲۰۱۸ – اجاره خودرو

بررسی هیوندای سوناتا 2018 - اجاره خودرو - 5
بررسی هیوندای سوناتا ۲۰۱۸ – اجاره خودرو

در صورت انتخاب‌تریم SEL صفحه‌ای نو از دفتر لیست تجهیزات ایمنی پیش رویتان گشوده خواهد شد، در بین این امکانات می‌توان به ترمز اضطراری خودکار، سیستم ضد انحراف یا نگه‌دارنده در مسیر (lane keeping)، کروز کنترل تطبیق‌پذیر که تمامی آنها را می‌توان در قالب یک پکیج تکنولوژیک به قیمت معقول هزار دلار دریافت نمود، اشاره کرد. متأسفانه قبلاً این تجهیزات تنها مختص ‌تریم‌های لیمیتد و لیمیتد ۲٫۰T عرضه می‌شد و همچنین تاکنون چنین امکاناتی در سایر نسخه‌های هیوندای سوناتا مشاهده نشده است؛ این در حالی است که هوندا آکورد و تویوتا کمری مدل ۲۰۱۸ هردو در حالت استاندارد به این‌گونه امکانات مجهز شده‌اند.

سرچشمه قدرت جنگجوی کره‌ای:
همان‌طور که در ابتدای بحث خدمتتان عرض کردیم، سوناتای ۲۰۱۸ می‌تواند نیروی محرک خود را از منابع مختلف چهار سیلندر تأمین نماید. پیشرانه توربوشارژ کوچک‌تر توسط نسخه اقتصادی و سازگار یافته با محیط زیست، یعنی تریم اکو پیشاپیش رزرو شده است؛ موتور ۲٫۴ لیتری مجدداً با گیربکس شش سرعته پیمان برادری بسته تا با هم از مسیرهای گوناگون گذر کنند اما پیشرانه ۲ لیتری توربو برخلاف موتور ۲٫۴ لیتری چندان به عهد خود وفادار نمانده و علیرغم نسل قبلی که از جعبه‌دنده شش سرعته اتوماتیک بهره می‌برد، این بار گیربکس هشت سرعته جدید را به‌عنوان شریک زندگی برگزیده است.

بررسی هیوندای سوناتا 2018 - اجاره خودرو - 6
بررسی هیوندای سوناتا ۲۰۱۸ – اجاره خودرو

بررسی هیوندای سوناتا 2018 - اجاره خودرو - 7
بررسی هیوندای سوناتا ۲۰۱۸ – اجاره خودرو

برای اینکه به میزان خوشبختی این زوج پی ببریم با هم به‌سوی مسیرهای کوهستانی و همچنین آزادراه‌های اطراف شهر رهسپار شدیم. در این مسافرت کوتاه متوجه شدیم که جعبه‌دنده هشت سرعته جدید یار بسیار مناسبی برای پیشرانه ۲٫۰ توربو بوده و به‌خوبی وظایفش را حتی زمانی که به حال خود واگذاشته می‌شود، انجام می‌دهد.

بررسی هیوندای سوناتا 2018 - اجاره خودرو - 8
بررسی هیوندای سوناتا ۲۰۱۸ – اجاره خودرو

به کمک یک حالت جدید رانندگی هوشمند، بسته به شرایط مختلف و نوع سبک رانندگی، سوناتا قادر خواهد بود تا حالات متفاوتی از میان برنامه‌های رانندگی کامفورت، اکو و یا حالت رانندگی اسپرت را برای شما به‌صورت خودکار انتخاب نماید. این برنامه هوشمند همچنین قادر است تا نحوه دنده کشی گیربکس اتوماتیک را بر اساس نوع نیاز شما تغییر دهد، مثلاً در زمانی که نیازمند سبقت‌گیری باشید دنده‌ها دیرتر و در هنگامی مشغول سواری عادی باشید، دنده‌ها را به‌واسطه موضوعات مرتبط با کاهش مصرف سوخت، زودتر تعویض می‌نماید و انصافاً هم وظیفه خود را آن‌چنان به دقت انجام می‌دهد که راهی جز تحسین و قدردانی از سیستم رانندگی هوشمند برای ما باقی نمی‌گذارد. البته در حین عملکرد این سیستم تعویض دنده‌ها با کمی تقه همراه است که چندان قابل توجه نیست. همچنین افرادی که خواهان هیجان بیشتر در رانندگی هستند می‌توانند از پدل شیفترهای تعبیه شده پشت فرمان کف-تخت در دو نسخه ۲٫۰ توربو و ۲٫۴ اسپرت برای تغییر نسبت دنده‌ها استفاده نمایند.

و اما سرانجام حکایت:
همان‌طور که شاید بسیاری از شما مخاطبین محترم مجله پدال به‌واسطه حضور پرشمار نسل‌های مختلف هیوندای سوناتا در میهن عزیزمان مستحضر باشید، باید به عرضتان برسانیم این خودروی جدید نیز به‌مانند نیاکان خود از راحتی و آسایش مثال‌زدنی برخوردار بوده و سکوت کابین سوناتا می‌تواند آن را به گهواره‌ای جهت آرام گرفتن نوزاد دلبندتان در حین حرکت خودرو بدل نماید اما شاید این موارد برای یک رانندگی لذت‌بخش و سرگرم‌کننده چندان کافی به نظر نرسد. به‌استثنای بازوی یدک‌کش در قسمت عقب که نسبت به مدل ۲۰۱۷ از ضخامت بیشتری بهره‌مند گشته، ما تفاوت خاصی در مشخصه‌های مرتبط به هندلینگ و سواری سوناتای ۲۰۱۸ در قیاس با نسل پیش از آن احساس نکردیم. سیستم تعلیق نیز در سر پیچ‌ها عملکرد مطلوب و مورد انتظار ما را از خود بروز نداده و حتی فنرهای خودرو هنگام دور زدن کمی حس سفت‌وسخت بودن را در ذهن سرنشینان تداعی می‌نمایند. سیستم فرمان موسوم به rack and pinion (نوعی از تبدیل حرکت خطی به دایره‌ای از طریق تسمه دندانه‌دار و چرخ‌دنده واسط) که به‌صورت الکترونیکی بهینه‌سازی شده، در سرعت‌های پایین حس تصنعی کمتری را به راننده منتقل می‌نماید. اگرچه دقت این سیستم نسبت به قبل تغییر چندانی نداشته اما درتریم ۲٫۰ توربو، هنگام حرکت با سرعت بالا شتاب گرانشی بیشتری را به دست‌ها منتقل نموده و موجب سفتی بیشتر فرمان می‌شود که در سرعت‌های زیاد یک مزیت محسوب می‌شود.

بررسی هیوندای سوناتا 2018 - اجاره خودرو - 9
بررسی هیوندای سوناتا ۲۰۱۸ – اجاره خودرو

درنهایت با توجه به‌احتمال بالای حضور این خودرو در کشورمان بایستی خدمتتان عرض نماییم که اگرچه مدل ۲۰۱۸ هیوندای سوناتا ازنظر ظاهری دستخوش تغییروتحول شده است اما در حقیقت به‌مانند یک انسان که با تعویض لباس چندان دچار تحول شخصیتی نمی‌شود، این خودرو نیز در مقام قیاس با مدل قبلی از باب کاراکتر و شخصیت، تحول درونی ویژه‌ای را در روح و روان خود به وجود نیاورده است. به لطف صندلی‌های عقب سایزپذیر و صندوق عقب بزرگ، این خودرو خود را با نیازهای خانوادگی تطبیق داده است. البته انتظار عرضهٔ تجهیزات پیشرفته ایمنی را برای تریم های بیشتری از این خودرو داشتیم، همچنین سطح امکانات و آپشن‌های ارائه شده ویژه نسخه اکو ناکافی جلوه می‌کند. به هرصورت اگرچه سوناتای ۲۰۱۸ از دید شرکت سازنده بهترین سوناتای عرضه شده تاکنون لقب گرفته اما برای رقابت با حریفان پرقدرتی همچون هوندا آکورد و تویوتا کمری ۲۰۱۸ بایستی کمربند خود را محکم‌تر نماید و تلاش بیشتری را سرلوحه کار خود کند.

دوئل کادیلاک CT6 و جنسیس G90

در قسمتی دیگر از سری رقابت‌های خودرویی پدال، امروز سراغ گروه سدان‌های بزرگ لوکس رفته‌ایم. گروهی که در دومین دوئل آن، دو رقیب قدرتمند یعنی ب‌ام‌و سری ۷ و مازراتی کواتروپورته به مصاف یکدیگر رفتند. در این دوئل، رقابتی تقریباً نزدیک و شانه‌به‌شانه جریان داشته به‌گونه‌ای که سری ۷ موفق به کسب ۱۵۱۰ رأی شده و کواتروپورته توانسته است ۱۲۲۰ رأی کسب نماید؛ بنابراین رقیب آلمانی با کسب ۵۵ درصد از کل آراء، پیروز دومین دوئل گروه سدان‌های بزرگ لوکس لقب می‌گیرد. مجموع آراء این رقابت نیز برابر با ۲۷۳۰ رأی است. حال امروز در دوئل سوم این گروه، کادیلاک CT6 به رقابت با جنسیس G90 می‌پردازد.

دوئل کادیلاک CT6 و جنسیس G90 - اجاره خودرو - 0
دوئل کادیلاک CT6 و جنسیس G90 – اجاره خودرو

کادیلاک CT6

دوئل کادیلاک CT6 و جنسیس G90 - اجاره خودرو - 1
دوئل کادیلاک CT6 و جنسیس G90 – اجاره خودرو

کادیلاک یکی از باسابقه‌ترین لوکس‌سازان جهان است و تجربهٔ بسیار زیادی در زمینهٔ ساخت خودروهای لوکس دارد. لوکس‌ترین محصول سالیان دور این شرکت، مدل فلیت‌وود بود که تا سال ۱۹۹۹ به تولید رسید اما در این سال فلیت‌وود بدون معرفی جایگزین مستقیمی، از سبد محصولات کادیلاک کنار رفت. پس‌ازاین، عنوان سدان پرچم‌دار کادیلاک به دست مدل DTS و بعدازآن XTS افتاد که برخلاف فلیت‌وود، هردو از نوع دیفرانسیل جلو بودند. این روند همچنان ادامه داشت تا اینکه کادیلاک در نمایشگاه نیویورک ۲۰۱۵ سدان بزرگ کاملاً جدیدی بنام CT6 را رونمایی نمود. این سدان لوکس برخلاف قبل از نوع دیفرانسیل عقب است و نخستین سدان فول سایز دیفرانسیل عقب کادیلاک از زمان خاتمهٔ تولید فلیت‌وود محسوب می‌شود. به همین دلیل، بسیاری CT6 را جایگزین فلیت‌وود می‌دانند. این ماشین روی پلت‌فرم دیفرانسیل عقب کاملاً جدید جنرال موتورز با نام اُمگا ساخته شده که با پلت‌فرم سدان کوچک‌تر CTS متفاوت بوده و برای تجهیز به سامانهٔ چهارچرخ محرک نیز مهندسی شده است. همچنین CT6 نخستین محصول کادیلاک است که از شیوهٔ نام‌گذاری جدید این شرکت استفاده می‌کند. این سدان لوکس آمریکایی علاوه بر آمریکای شمالی، در چین، اروپا، کره، اسرائیل و خاورمیانه هم عرضه می‌شود. CT6 فعلاً با سه پیشرانهٔ مختلف ارائه می‌گردد که همگی از نوع بنزینی بوده و عبارت‌اند از ۲ لیتری چهار سیلندر توربو، ۳٫۶ لیتری V6 تنفس طبیعی و ۳ لیتری V6 توئین توربو؛ اما غیر از این‌ها، کادیلاک در نمایشگاه خودروی شانگهای ۲۰۱۵، نسخهٔ پلاگین‌هیبریدی CT6 را هم رونمایی کرد که مجهز به همان پیشرانهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر مذکور به همراه دو موتور الکتریکی است. نسخهٔ چهار سیلندر در حالت استاندارد به‌صورت دیفرانسیل عقب عرضه می‌شود اما هردو نمونهٔ شش سیلندر به‌صورت استاندارد مجهز به سامانهٔ چهارچرخ محرک هستند. ما برای این رقابت قوی‌ترین مدل CT6 یعنی نمونهٔ مجهز به موتور ۳ لیتری V6 توئین توربو را انتخاب کرده‌ایم که ۴۱۰ اسب بخار قدرت و ۵۴۵ نیوتن متر گشتاور دارد. این نیرو توسط یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک همان‌طور که اشاره شد به‌صورت استاندارد به هر چهارچرخ منتقل می‌شود.

جنسیس G90

دوئل کادیلاک CT6 و جنسیس G90 - اجاره خودرو - 2
دوئل کادیلاک CT6 و جنسیس G90 – اجاره خودرو

درحالی‌که کادیلاک از کهنه‌کاران عرصهٔ لوکس‌سازی است، رقیبش در این دوئل کاملاً در نقطهٔ مقابل قرار دارد چراکه جنسیس و حتی در صدر آن هیوندای از سابقهٔ بسیار کوتاهی در این زمینه برخوردار است. هرچند این شرکت با معرفی سدان Dynasty در سال ۱۹۹۶ برای نخستین بار به وادی سدان‌های بزرگ لوکس پای نهاد اما نخستین تجربهٔ رسمی و جدی هیوندای در این کلاس با معرفی نسل اول مدل اکوس یا سنتنیال در سال ۱۹۹۹ صورت گرفت که با همکاری میتسوبیشی ساخته شده بود. سپس بعد از ۱۰ سال، در سال ۲۰۰۹ نسل دوم اکوس معرفی شد که برخلاف نسل قبلی روی پلت‌فرم دیفرانسیل عقب مشترک با کیا کوریس ساخته شده بود. نسل دوم اکوس که در کشورمان هم با نام سنتنیال عرضه شد، به همراه مدل کوچک‌تر جنسیس توانست نام هیوندای را بیش‌ازپیش در بخش خودروهای لوکس مطرح کند؛ اما چون نام هیوندای، نام مناسبی برای خودروهای لوکس نبود، هیوندای تصمیم گرفت به روش سازندگان ژاپنی یعنی تویوتا، نیسان و هوندا عمل کند و بنابراین در نوامبر سال ۲۰۱۵ جنسیس را به‌عنوان برندی مجزا جهت عرضهٔ خودروهای لوکس خود تأسیس کرد. نخستین محصول این برند لوکس نوپا، سدان بزرگ G90 بود که در نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۶ رونمایی شد و در اصل جایگزین هیوندای اکوس محسوب می‌شود؛ بنابراین، برند جنسیس خود به‌تنهایی کمتر از دو سال سابقه دارد. برای این سدان لوکس کره‌ای نیز سه پیشرانهٔ مختلف ارائه می‌شود که همگی بنزینی هستند اما برخلاف کادیلاک CT6 در بین آن‌ها نمونهٔ چهار سیلندر وجود ندارد. ضعیف‌ترین موتور این خودرو یک نمونهٔ ۳٫۸ لیتری V6 تنفس طبیعی است و بعدازآن یک موتور ۳٫۳ لیتری V6 توئین توربو قرار دارد؛ اما قوی‌ترین پیشرانهٔ G90 یک واحد ۵ لیتری V8 تنفس طبیعی با ۴۲۰ اسب بخار قدرت و ۵۲۰ نیوتن متر گشتاور است که در دوئل ما هم جهت هماهنگی با رقیب آمریکایی همین موتور انتخاب شده است. هر سهٔ این موتورها در حالت استاندارد به‌صورت دیفرانسیل عقب عرضه می‌شوند اما امکان سفارش سامانهٔ چهارچرخ محرک برای همهٔ آن‌ها وجود دارد.

 

مشخصات فنی

این دوئل‌ها، مقایسه‌هایی برای دریافت و شناخت خودروهای برتر نیستند بلکه نظرسنجی برای شناخت خودروهای محبوب‌تر بین شما کاربران ایرانی می‌باشند؛ بنابراین با توجه به جمیع جهات، جذابیت، طراحی بدنه و کابین، برند، ویژگی‌های فنی، قیمت و مقرون‌به‌صرفه بودن و حتی تجربه کاربری، کدام خودرو را ترجیح می‌دهید؟ دلایل و معیارهای انتخاب خود را نیز لطفاً در بخش نظرات بیان فرمایید.

دردسرهای استقبال زیاد از هیوندای آیونیک!

استقبال غیرمنتظره از هیوندای آیونیک باعث شده این برند با چالش‌هایی در پاسخ به تقاضاها مواجه شود و ظاهراً با کمبود باتری‌های ساخت LG Chem روبرو شده است.

دردسرهای استقبال زیاد از هیوندای آیونیک! - اجاره خودرو - 0
دردسرهای استقبال زیاد از هیوندای آیونیک! – اجاره خودرو

به گزارش Inside EVs هیوندای در ابتدا سفارش ساخت ۷ هزار باتری را به کمپانی چینی داده اما پیروی تقاضای زیاد و غیرمنتظره برای این خودروی الکتریکی، ظاهراً این خودروساز کره‌ای از LG Chem خواسته تا باتری‌های بیشتری را بسازد.

دردسرهای استقبال زیاد از هیوندای آیونیک! - اجاره خودرو - 1
دردسرهای استقبال زیاد از هیوندای آیونیک! – اجاره خودرو

نشریه کره‌ای بیزینس گفته است:

هیوندای با مشکلاتی در تولید مواجه شده زیرا تقاضا برای آیونیک الکتریکی دو برابر بیشتر از انتظارات بوده است. کمپانی LG Chem در حال افزایش ظرفیت تولید به منظور پاسخ به تقاضاها است اما با چالش‌هایی برای تأمین باتری‌های هیوندای و دیگر خودروسازان مواجه شده است.

دردسرهای استقبال زیاد از هیوندای آیونیک! - اجاره خودرو - 2
دردسرهای استقبال زیاد از هیوندای آیونیک! – اجاره خودرو

آیونیک الکتریکی از زمان عرضه در کره جنوبی به سرعت به پرفروش‌ترین خودروی الکتریکی این کشور تبدیل شده و لیست انتظار برای تحویل آن به حدود ۵ ماه رسیده است. این امر باعث شده هیوندای ظرفیت تولید را از ۱۲۰۰ دستگاه در ماه به ۱۸۰۰ دستگاه برساند اما نبود باتری باعث شده این کمپانی نتواند ظرفیت تولید را بیشتر از این گسترش دهد.

دردسرهای استقبال زیاد از هیوندای آیونیک! - اجاره خودرو - 3
دردسرهای استقبال زیاد از هیوندای آیونیک! – اجاره خودرو

هیوندای آیونیک که با آغاز سال ۲۰۱۶ عرضه شده در سه مدل هیبریدی، پلاگین هیبریدی و الکتریکی در دسترس است. آیونیک هیبریدی از باتری لیتیوم-یون-پلیمر ۲۸ کیلووات ساعتی و واحدی الکتریکی استفاده کرده و خروجی ۱۱۸ اسب بخاری دارد. هیوندای حداکثر برد ۲۵۰ کیلومتری و سقف سرعت ۱۶۵ کیلومتر در ساعت را برای این خودرو اعلام کرده است.

منبع: insideevs