مقایسه مشخصات فنی پژو ۵۰۸ با رنو تلیسمان، دی‌اِس ۵LS، کیا اُپتیما و هیوندای سوناتا

پس از قطعیّت و آغاز دور جدید همکاری ایران خودرو و پژو و تأسیس ایکاپ به‌عنوان شرکت مشترک، شاهد آن هستیم که محصولات روز این برند فرانسوی یکی یکی به بازار کشور راه می‌یابند. پس از کراس‌اوور ساب‌کامپکت ۲۰۰۸ که عرضه‌اش با حاشیه‌های فراوانی هم همراه بود، سدان لوکس ۵۰۸ دومین فرزند ایکاپ(!) در خاک ایران به شمار می‌رود. این شیر فرانسوی فعلاً به‌صورت وارداتی و در تعداد بسیار محدود به کشور آمده و برنامه‌های احتمالی داخلی سازیِ آن موکول به آینده‌اند. اما در عوض یک مسأله کاملاً واضح و مبرهن است و آن اینکه با توجه به کلاس خودرویی و مشخصات مختلف، در محدوده شلوغی از بازار بَلبِشوی ایران قرار داشته و راه، چندان هم برای موفقیتش هموار و مستقیم نخواهد بود.

مقایسه مشخصات فنی پژو 508 با رنو تلیسمان، دی‌اِس 5LS، کیا اُپتیما و هیوندای سوناتا - اجاره خودرو - 0
مقایسه مشخصات فنی پژو ۵۰۸ با رنو تلیسمان، دی‌اِس ۵LS، کیا اُپتیما و هیوندای سوناتا – اجاره خودرو

از رقبای پیشِ روی پژو ۵۰۸ در کارزار ایران می‌توان به رنو تَلیسمان، دی‌اس ۵LS، کیا اُپتیما و هیوندای سوناتا اشاره نمود که البته علاوه بر بازه قیمتی، زیر کاپوت هم تشابهات زیادی بینِشان وجود دارد. در این نوشتار قلب‌های این پنج تفنگدار را روبروی یکدیگر قرار داده و مشخصات فنی‌شان را باهم مقایسه می‌کنیم. با پدال همراه باشید.

مقایسه مشخصات فنی پژو 508 با رنو تلیسمان، دی‌اِس 5LS، کیا اُپتیما و هیوندای سوناتا - اجاره خودرو - 1
مقایسه مشخصات فنی پژو ۵۰۸ با رنو تلیسمان، دی‌اِس ۵LS، کیا اُپتیما و هیوندای سوناتا – اجاره خودرو
مقایسه مشخصات فنی پژو 508 با رنو تلیسمان، دی‌اِس 5LS، کیا اُپتیما و هیوندای سوناتا - اجاره خودرو - 2
مقایسه مشخصات فنی پژو ۵۰۸ با رنو تلیسمان، دی‌اِس ۵LS، کیا اُپتیما و هیوندای سوناتا – اجاره خودرو
مقایسه مشخصات فنی پژو 508 با رنو تلیسمان، دی‌اِس 5LS، کیا اُپتیما و هیوندای سوناتا - اجاره خودرو - 3
مقایسه مشخصات فنی پژو ۵۰۸ با رنو تلیسمان، دی‌اِس ۵LS، کیا اُپتیما و هیوندای سوناتا – اجاره خودرو
مقایسه مشخصات فنی پژو 508 با رنو تلیسمان، دی‌اِس 5LS، کیا اُپتیما و هیوندای سوناتا - اجاره خودرو - 4
مقایسه مشخصات فنی پژو ۵۰۸ با رنو تلیسمان، دی‌اِس ۵LS، کیا اُپتیما و هیوندای سوناتا – اجاره خودرو
مقایسه مشخصات فنی پژو 508 با رنو تلیسمان، دی‌اِس 5LS، کیا اُپتیما و هیوندای سوناتا - اجاره خودرو - 5
مقایسه مشخصات فنی پژو ۵۰۸ با رنو تلیسمان، دی‌اِس ۵LS، کیا اُپتیما و هیوندای سوناتا – اجاره خودرو

همان‌طور که در ابتدا اشاره شد، قلمرو سدان‌های اندازه متوسط کشور محدوده پُر ریسکی برای تازه واردهاست. دو خواهر خوانده کره‌ای یعنی سوناتا و اُپتیما طی حضور چند ساله‌شان توانسته‌اند فروش و به طبع آن محبوبیت خوبی بدست آورند.

مقایسه مشخصات فنی پژو 508 با رنو تلیسمان، دی‌اِس 5LS، کیا اُپتیما و هیوندای سوناتا - اجاره خودرو - 6
مقایسه مشخصات فنی پژو ۵۰۸ با رنو تلیسمان، دی‌اِس ۵LS، کیا اُپتیما و هیوندای سوناتا – اجاره خودرو

از طرفی تلیسمان و ۵LS هم مدتی از حضورشان می‌گذرد و داشته‌ها و توانایی‌هایشان بر کسی پوشیده نیست. به‌عنوان مثال همین ۵LS یکی از راحت‌ترین صندلی‌ها را بین خودروهای پلاک ملی موجود در کشور دارد و نرمی سواری‌اش مثال زدنی است.

مقایسه مشخصات فنی پژو 508 با رنو تلیسمان، دی‌اِس 5LS، کیا اُپتیما و هیوندای سوناتا - اجاره خودرو - 7
مقایسه مشخصات فنی پژو ۵۰۸ با رنو تلیسمان، دی‌اِس ۵LS، کیا اُپتیما و هیوندای سوناتا – اجاره خودرو

در جدول زیر بهای به‌‌روز و شرایط فروش هر پنج خودرو را مشاهده می‌کنید.

مقایسه مشخصات فنی پژو 508 با رنو تلیسمان، دی‌اِس 5LS، کیا اُپتیما و هیوندای سوناتا - اجاره خودرو - 8
مقایسه مشخصات فنی پژو ۵۰۸ با رنو تلیسمان، دی‌اِس ۵LS، کیا اُپتیما و هیوندای سوناتا – اجاره خودرو

با همه این اوصاف، پیش‌بینی شما از آینده شیر فرانسوی در بازار ایران چیست؟!

کیا سراتو اسپرت ۲۰۱۷ در فرار از زندان

“زندان سنت لوییس، ساعت ۱:۲۴ دقیقه بامداد”
[صحبت در بیسیم]: درب سالن شماره ۴ رو بازکن. درب سالن به‌وسیله اتاق کنترل زندان باز شد و نور چراغ زردرنگ بالای درب شروع به گردش کرد. وارد سالن که شدیم یکی از زندانیا با حالت تمسخر گفت: «هی نگهبان ماهی جدید شکار کردی؟». نگهبان راجرز هم که ذره‌ای لطافت در چهرش پیدا نبود با اون صدای زمختش گفت: «بگیر بخواب عوضی وگرنه خودم میام زبونتو از حلقت می‌کشم بیرون». همین‌طور در طول سالن به جلو می‌رفتیم که ناگهان روبروی یکی از سلول‌ها ایستادیم. [صحبت در بیسیم]: «درب سلول ۱۳ رو باز کن» بعد یه نگاه غضب‌آلود به من و جانی انداخت و ما رو به داخل سلول هل داد؛ «۶:۳۰ بیدارباش، خواب بمونین ممکنه کابوس بدی بیاد سراغتون». جانی هم با یه حالت کنایه‌آمیز و نیشخند رو به نگهبان راجرز کرد و گفت: «بله جناب جنرال». این حرف جانی اصلاً به دل نگهبان ننشست و در همین لحظه که نگهبان خواست با باتومش به سمت جانی حمله‌ور بشه از طریق بیسیم بهش اطلاع دادن سریعاً خودش رو به یه سالن دیگه برسونه. مثل اینکه حال یکی از زندانیا خوب نبود و باید به بهداری منتقل می‌شد. «جانی دیویس، اسمت یادم میمونه بهتره بیشتر مراقب خودت باشی» بعد سلول رو ترک کرد و درب بسته شد. جانی که اصلاً از زندانی شدن احساس خوبی نداشت رو به من کرد و گفت: «جوئی من نمیتونم اینجا بمونم، اون بیرون خیلی چیزا هست که باید بهشون برسم، نامزدم ماری مهمترینشونه».
این اولین بار بود که می‌دیدم جانی هم یه مقدار مضطرب شده، پریدم روی تخت طبقه دوم و بهش گفتم: نگران نباش، یکم بهم فرصت بده. پس فردا قراره یکی از دوستام بیاد ملاقاتم، بعدش بهت میگم چیکار باید بکنیم؛ فعلاً بگیر بخواب.
[ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح]«یالا تن لشا، پاشید جلوی سلول به صف بشین، اول صبحانه بعد گروه یک میرن بخش صنایع و گروه دو هواخوری نظافت شخصی و حمام». ما توی گروه دو بودیم و بعد از صبحانه رفتیم حمام تا گند و کثافتی رو که به جونمون افتاده بود پاک کنیم. همین که وارد حمام شدیم پشت سرمون دو نفر دیگه هم وارد شدن. نگهبان داخل حمام زیرچشمی بهشون اشاره کرد و بعد خودش رفت بیرون و درب رو از بیرون قفل کرد. «شنیدم شما دو تا ماهی یخورده بلبل زبونی کردین، تا جایی که من میدونم ماهیا باید لال باشن» جانی هم به طرز تمسخرآمیزی بهشون گفت: «وقتی ماهی رو کنار یه طوطی بزارن حرف زدنم یاد میگیره» بلافاصله بعد از گفتن این حرف، جانی با کله زد و دماغ یکی از گنده لاتها رو شکوند. خلاصه یکم باهاشون درگیر شدیم که بعد از مدتی نگهبان درب رو باز کرد و نیروی کمکی رو صدا زد.اون روز هر دومون افتادیم انفرادی. صبح روز بعد سرنگهبان راجرز اومد و درب سلول انفرادی هر دومون رو باز کرد و گفت: «حواستون رو جمع کنین و دیگه بلبل زبونی نکنین» منم که حوصله دردسر نداشتم با احترام بهش گفتم: بله رئیس دیگه تکرار نمیشه. «آفرین معلومه تو از رفیقت عاقلتری، یالا دیگه راه بیفتین». اون روز با یکی از دوستام به اسم دونالد جفرسون قرار ملاقات داشتم، بعد از ملاقات دونالد بهم اطمینان داد که یه نقشه واسه فرارمون داره فقط باید کمی صبر می‌کردیم تا زمان مناسبش برسه. هفته بعد دوباره با دونالد قرار ملاقات داشتم، با یه جور زبان رمزدار بهم فهموند که طرح فرار از چه قراره. نقشه به این صورت بود: روز چهارشنبه تانکر حامل گازوئیل برای تحویل سوخت به مخزن اصلی که بیرون زندان کنار دیوارها قرار داشت، به اونجا مراجعه می‌کنه. متصدی کامیون در زمان نصب لوله تخلیه به مخزن اصلی، یجور چاشنی انفجاری رو وارد مخزن میکنه بعد از تخلیه تانکر، محل رو ترک میکنه. رأس ساعت چهار بعد از ظهر همون روز که نوبت هواخوری ما توی حیات زندان هست این مخزن بوسیله ریموت کنترل از راه دور منفجر میشه و همه توجهات رو به خودش جلب میکنه. دونالد به همراه یک خلبان، در ظاهر برای خاموش کردن آتیش در فضای بالاسر زندان به‌وسیله یک هلیکوپتر آبپاش به پرواز درمیان و به‌جای آب ماده‌ای روی آتیش می‌ریزن که دود حاصله رو چندین برابر میکنه و این دود کل فضای زندان رو دربرمیگیره، اینجاست که اونا درست در وسط حیات زندان یک نردبان سیمی رو نزدیک میله پرچم به پایین میندازن و ما باید در اون لحظه اونجا باشیم و با آویزان شدن از نردبان، از سنت لوییس فرار کنیم. روز موعود فرا رسید و ما باید آماده فرار می‌شدیم. ساعت ۱۵:۴۵ دقیقه یکی از نگهبان‌ها در حالی که باتومش رو روی نرده‌های میله‌ای درب سلول‌ها می‌کشید، می‌گفت: «آشغالای عوضی، پاشین وقت هواخوریه…». جانی آماده‌ای؟!«آره رفیق بزن بریم». رأس ساعت چهار من و جانی درست کنار میله پرچم ایستاده بودیم که یهو…بمب…!!!
صدای انفجار خیلی بلند بود و ارتفاع شعله‌های آتیش از دیوارهای بلند زندان هم بالاتر اومده بود.
تو همین حال و هوا سروکله بالگرد پیداش شد و چون همه از این اتفاق شوکه بودن کسی به زود رسیدن هلیکوپتر آبپاش شک نکرد. بالگرد موادش رو خالی کرد و طبق انتظار دود کل محدوده زندان رو فرا گرفت. من و جانی که چشممون به بالا بود نردبان رو دیدیم و از اون آویزون شدیم. بعد هلی‌کوپتر به سمت بالا حرکت کرد و ما داشتیم آزاد می‌شدیم. چهار کیلومتر دورتر از زندان یک برکه بود که توسط درختان جنگلی احاطه شده بود. با نزدیک شدن به اونجا، پریدیم توی برکه و هلیکوپتر از محل دور شد. دونالد بهم گفته بود که در فاصله ۲ کیلومتری شمال شرقی اونجا، یه ماشین به همراه لباس مناسب داخل یک انبار متروکه وسط جنگل برامون آماده کرده.
به طرف محل مورد نظر حرکت کردیم. «اوناهاش، باید خودش باشه» جانی اینو گفت. آره خودشه، همین که درب انبار رو باز کردیم با یک سراتوی اسپرت مدل ۲۰۱۷ روبرو شدیم. جان که زیاد از ماشینای کره‌ای خوشش نمیاد با دیدن سراتو گفت: «آخه ماشین قحطی بود که اینو ورداشته آورده!». داری دندونای اسب پیشکشی رو می‌شمری؟! ماشین خوبیه، در ضمن تو چش نیست و میتونیم بدون جلب توجه خودمون رو به اسکله مخفی سانتاباربارا برسونیم.

کیا سراتو اسپرت 2017 در فرار از زندان - اجاره خودرو - 0
کیا سراتو اسپرت ۲۰۱۷ در فرار از زندان – اجاره خودرو

مشغول عوض کردن لباسهای خیسمون شدیم، جانی که زودتر کارش تموم شد رفت روبروی ماشین ایستاد و بعد از کمی تأمل گفت: «ظاهرش اونطوریام که فک می‌کردم بد نیست؛ چراغ‌های جلو کشیده شده تا روی گلگیر، جلوپنجره معروف کیا که بقول خودشون مثل آرواره ببر میمونه، طراحی ساده سپر جلو با هواکش فن رادیاتور در قسمت زیرین و ورودی‌های کوچک هوا برای خنک شدن مجموعه رینگ، لاستیک و دیسکهای ترمز جلو در دو جناح سپر و البته چراغهای مه شکن به فرم هندسی متوازی‌الاضلاع در دو انتهای شکاف مشکی رنگ پایین سپر، نمای چهره این ماشین رو در عین سادگی که به نسبت عموزاده‌های خودش یعنی محصولات هیوندای داره، بسیار دلنشین و اروپایی جلوه میده. بعد با همون نگاه سرشار از تفکر خودش درحالی که به ماشین خیره شده بود، آروم آروم به سمت کنار و عقب ماشین حرکت کرد.

کیا سراتو اسپرت 2017 در فرار از زندان - اجاره خودرو - 1
کیا سراتو اسپرت ۲۰۱۷ در فرار از زندان – اجاره خودرو

«رینگ‌های آلیاژی ۱۷ اینچی، خطوط برجسته حک شده در بخش‌های بالا و پایین نمای جانبی، اسپویلر عقب، چراغ‌های خوش فرم عقب که به صورت دوتکه روی درب صندوق و بدنه خودرو جای گرفتن به همراه نشان مخصوص اسپرت در عقب، کم‌کم دارن نظرم رو نسبت به این ماشین عوض میکنن». اَگه سخنرانیت تموم شد بزن بریم سمت اسکله مخفی، از اونجا با یه قایق ماهیگیری نسبتاً بزرگ به سمت سواحل شرقی مکزیک حرکت می‌کنیم. «راستی پس جیمی چی میشه؟». نمی‌دونم کجا بردنش اما بعداً پیداش می‌کنیم و میریم سراغش، فعلاً باید خودمون رو نجات بدیم.

کیا سراتو اسپرت 2017 در فرار از زندان - اجاره خودرو - 2
کیا سراتو اسپرت ۲۰۱۷ در فرار از زندان – اجاره خودرو

درب رو باز کردم و داخل کابین سراتو نشستم، با اینکه مدل ۲۰۱۷ است اما به نظرم طراحی کابین و مخصوصاً بخش داشبورد، دریچه‌های هوا، کنسول مرکزی و صندلی‌ها کمی نسبت به نمای ظاهری اتومبیل خودشون رو مسن‌تر جلوه میدن؛ به نظرت این‌طور نیست جانی؟ «اوم… من فکر می‌کنم این به سلیقه تو برمیگرده، در ضمن من با این ماده براق مشکی رنگ کنسول، دور اهرم تعویض دنده خیلی حال کردم. حالا آتیش کن تا پلیسا نقره داغمون نکردن». باشه پسر پیش به‌سوی آزادی… یوهو… ماشین روشن شد و قبل از حرکت مقصدمون رو توی مسیریاب ماهواره‌ای از طریق صفحه نمایش لمسی هفت اینچی وارد کردم تا برای پیدا کردن مسیر دچار مشکل نشیم. تا اونجا تقریباً ۲۰۰ کیلومتر راه بود، پس زدم دنده عقب و درحالی‌که تصویر دوربین عقب رو توی صفحه نمایش می‌دیدم از انبار خارج شدیم و به راه افتادیم.

کیا سراتو اسپرت 2017 در فرار از زندان - اجاره خودرو - 3
کیا سراتو اسپرت ۲۰۱۷ در فرار از زندان – اجاره خودرو

دیگه دم دمای غروب بود، توی مسیر از نزدیکی یکی دوتا ایستگاه پلیس رد شدیم اما انگار همه به سمت زندان رفته بودن تا امنیت اونجا رو برقرار کنن. رادیوی ماشین رو روشن کردم، با اون کیفیت خوب صدای رادیو، گوینده اعلام کرد که توی زندان شورش شده و این خبر خوبی برای ما بود چون‌که حداقل به مأموران زندان این فرصت رو نمی‌داد که به این زودی‌ها متوجه غیبت ما بشن. پس کمی خیالمون از بابت پلیسا راحت شد. به مسیرمون ادامه دادیم. متریال داشبورد کیفیت قابل قبولی داره، جنس چرم مانند دور غربیلک فرمان و قرارگیری مناسب دکمه‌های مختلف روی اون از قبیل دکمه‌های مرتبط با سامانه صوتی، کروز کنترل، قطع و وصل تلفن همراه و …حس یک فرمان همه چیز تمام رو به راننده منتقل می‌کنه.

کیا سراتو اسپرت 2017 در فرار از زندان - اجاره خودرو - 4
کیا سراتو اسپرت ۲۰۱۷ در فرار از زندان – اجاره خودرو

«به نظرت به اسکله می‌رسیم؟!» جانی با نوعی بیم و امید خاص توی چشماش رو به من کرد و این حرف رو به زبون آورد و از اونجایی که امروز کلی جیمزباند بازی درآورده بودم و دیگه واسه خودم یک پا مایکل اسکوفیلد شده بودم، از سر اعتماد به نفس کاذبی که داشتم گفتم: چی؟!! به اسکله می‌رسیم؟ من الآن خودم رو توی ویلای ساحلی شهر دن کارلو می‌بینم که تو داری واسم آب پرتقال میاری، رفیق ما رو باش، …می‌رسیم…هه [زدیم زیر خنده و آواز…]

کیا سراتو اسپرت 2017 در فرار از زندان - اجاره خودرو - 5
کیا سراتو اسپرت ۲۰۱۷ در فرار از زندان – اجاره خودرو

جانی که دیگه داشت با توجه به قیمت تقریبی ۲۱ هزار دلاری سراتو اسپرت، به اون علاقه‌مند می‌شد [درحالی‌که اصلاً از قیمت جذاب ۹۵ میلیونی پژو ۳۰۱ به‌عنوان گل سرسبد محصولات پژو در خاورمیانه خبر نداشت] پرسید: چرا اسپرت؟! مگه این ماشین چی داره که لایق نشان اسپرت باشه؟
از اونجا که من قبلاً کمی راجع به سراتوی اسپرت تحقیق کرده بودم، بهش جواب دادم: این نسخه از سراتو به خاطر تجهیزات اضافه‌ای که نسبت به نسخه معمولی داره حدود ۲۳ کیلوگرم سنگین‌تر هست. امکانات مختص اون هم از این قبیل هست:
چراغ‌های جلوی اتوماتیک حساس به طلوع و غروب آفتاب، اسپویلر عقب، تیغه برف‌پاک‌کن از نوع آئرو، غربیلک فرمان بهینه‌شده، تریم شبه چرم، استارت دکمه‌ای، سیستم‌های کمکی ارتقای ایمنی و آینه‌های برقی تاشونده. «باوجود همه اینا بازم ربطی به واژه اسپرت ندارن، دارن؟! تازه موتورش هم ۴ سیلندر ۲ لیتری تنفس طبیعی هست با قدرت ۱۵۰ اسب بخار و گشتاور ۱۹۲ نیوتن-متر که البته این یه مورد واسه اسپرت بودن تاحدی نمره قبولی می‌گیره اما گیربکس شش سرعته اتوماتیک اون با بقیه نسخه‌های سراتو تفاوتی نداره. بگیر، اینجا توی این کاغذی که زیر صندلی بود نوشته شده». درست میگی در واقع میشه این‌طور گفت که نشان اسپرت بیشتر یک نوع ترفند تبلیغاتی هست تا چیزی بیشتر از اون. تو همین حال و هوا بودیم که یکهو صدای آژیر ماشین پلیس و نور گردان بالای اون از ماشین پشت سرمون رؤیت شد. «حالا چیکار کنیم جوئی؟!»
نگران نباش، چون این ماشین توی دور موتور ۴۰۰۰ بیشترین گشتاور رو به چرخ‌های جلو منتقل می‌کنه به همین خاطر یک مقدار شتاب و سرعتمون زیاد شد، من خودم ردیفش می‌کنم. [صحبت در بلندگوی ماشین پلیس]: «راننده کیا سراتو اسپرت لطفاً به آرامی کنار جاده متوقف شو». ماشین رو کشیدم کنار و افسر از ماشینش پیاده شد، جانی می‌خواست اسلحه کمری رو از زیر صندلی دربیاره که جلوشو گرفتم. مأمور پلیس نور چراغ‌قوه‌اش رو انداخت توی صورتمون و در حالی که دست چپش روی غلاف سلاح بسته شده به کمرش بود، گفت: «مدارک لطفاً»
دیوید لطفاً مدارک رو از توی داشبورد بده به آقا. جانی هم که بچه زرنگی بود سریعاً مدارک تقلبی رو که دونالد برامون تهیه کرده بود به من داد تا به افسر نشون بدم. بعد از بررسی مدارک افسر بهم گفت که لطفاً با سرعت مطمئن حرکت کنید، اینجا جک و جونورا گاهی وقتا هوس میکنن از عرض جاده رد بشن. بله قربان حتماً. «شب خوبی داشته باشین، بفرمایید اینم مدارکتون» بعد به راهمون ادامه دادیم، توی سکوت شب انگار موتور یکم سروصدای اضافی تولید می‌کرد و عملکرد گیربکس شش سرعته اتوماتیک هم دقیق و صحیح بود، به نظرم گردش با این نوع جعبه دنده در سطح شهر خیلی لذت‌بخش‌تر از انواع گیربکس CVT که روی بعضی خودروهای همکلاس سراتو دیده میشه، هست. الآن دارم روی حالت نرمال رانندگی می‌کنم، دوتا حالت دیگه هم داره، اکو و اسپرت. بزار ببینم حالت اسپرت چطوره؟ طبق انتظار شتاب، قدرت و هیجان بیشتری به ماشین میده و حالا اکو… تو این حالت تفاوت چندانی با
حالت نرمال دیده نمیشه و تنها اختلاف میتونه در مصرف کمتر سوخت در حالت اکو باشه. با توجه به تجربه ما مصرف حدود ۶L/100km هست اما رقم اعلامی توسط شرکت سازنده ۵٫۵ هستش. «راستی بعد از رسیدن به قایق میخوای با ماشین چیکار کنی؟» با توجه به ابعاد ۴۵۳/۱۷۸/۱۴۲ سانتیمتری اون با خودمون می‌بریمش، روی عرشه قایق جا میشه. جانی یه قهوه واسم بریز و بزار اینجا توی کاپ هولدر. «باشه تو جون بخواه». با توجه به آرامش قهوه در داخل لیوان جانی گفت: به نظرم سیستم تعلیق نرم و راحتی داره به‌ویژه که دست‌اندازهای جاده رو هم مخصوصاً در قسمت عقب توسط تعلیق فنردار به‌خوبی جذب میکنه و کلاً حس آسایش رو به سرنشینان منتقل میکنه.»
فقط یخورده احساس می‌کنم سیستم فرمان می‌تونست بهتر عمل بکنه و کمی راحت‌تر بچرخه، اگرچه که عملکرد دقیقی داره اما اگه به همراه سیستم کمکی فرمان بکارگرفته شده در کیا کارنز عرضه می‌شد، بهتر بود. در مورد کابین هم فکر می‌کنم با من هم‌عقیده باشی که به‌کارگیری دست و پا شکسته قطعات پیانوبلک و کروم رنگ، سیستم اطلاعات سرگرمی درجه یک به نسبت قیمت و در کل کابین آرام با طراحی کاملاً عادی و معقول بتونه نمره قابل قبولی رو در این کلاس به خودش اختصاص بده.

کیا سراتو اسپرت 2017 در فرار از زندان - اجاره خودرو - 6
کیا سراتو اسپرت ۲۰۱۷ در فرار از زندان – اجاره خودرو

جانی در حالی که داشت با صفحه نمایش لمسی سیستم اطلاعات سرگرمی ور‌می‌رفت، گفت: «نرم‌افزار خوبی داره، سرعت بالایی در پاسخگویی داره، اپل کارپلی و اندروید اتو به‌خوبی وظیفه اتصال تلفن همراه هوشمند رو انجام میدن، مسیریاب هم قابلیت‌های مطلوبی داره. فقط نمیدونم چرا بعد از قطع اتصال اپل کارپلی رادیو به صورت خودکار برقرار نمیشه و باید به‌صورت دستی یه سری عملیات انجام داد تا مجدداً صدای رادیو رو شنید.»

کیا سراتو اسپرت 2017 در فرار از زندان - اجاره خودرو - 7
کیا سراتو اسپرت ۲۰۱۷ در فرار از زندان – اجاره خودرو

تا الآن که پشت فرمون این ماشین نشستم به نظر میاد که راننده سراتو با این صندلی‌های شبه اسپرت نسبتاً راحتی که در اختیار داره از موقعیت رانندگی و تسلط کافی نسبت به جاده برخوردار باشه. جنس صندلی‌ها هم به تناسب قیمت این ماشین مورد قبول هست. فقط ضخامت ستون A در سر پیچ‌ها آزاردهنده هست و میتونه مانع دید راننده بشه. جانی درحالی‌که داشت قهوه و پیراشکی می‌خورد، سرش رو در جهات مختلف به‌منظور ورانداز کردن کل کابین می‌چرخوند و بعد یه نگاهی هم به صندلی‌های عقب انداخت، یکهو کمربند ایمنی رو باز کرد و پرید رفت توی ردیف عقب نشست و گفت: «فضای پا و سر مناسبه، این استراحتگاه دست تاشو هم این وسط خیلی بکار میاد، اوه اوه دریچه تهویه برای سرنشین‌های عقب نداره، خیلی بد شد. در کل کابین سراتو فضای کافی برای ۴ سرنشین بزرگسال رو فراهم میکنه، ضمناً میتونن وسایل اضافشون رو توی صندوق، راستی حجم صندوق عقب چقدره؟» ۴۲۵ لیتر، تا جایی که من می‌دونم. البته اگه کسی دنبال فضای بیشتری واسه ردیف دوم باشه بهتره به سراغ نسخه هاچ‌بک سراتو بره. داشتیم کم‌کم به اسکله می‌رسیدیم و ناخدا با دیدن چراغهای ماشین با نور به ما علامت داد و من هم به نشانه تأیید چراغهای ماشین رو روشن و خاموش کردم. دیگه داشتیم آزاد می‌شدیم. کنار قایق نسبتاً بزرگ ماهیگیری نگه داشتم و خواستم از طریق پلی که ناخدا فراهم کرده بود با سراتو وارد قایق بشم که جانی گفت: «جوئی بابت همه چیز ازت ممنونم، سواری لذت‌بخشی با سراتو داشتم اما من باید برم و نامزدم ماری رو ببینم. بدون اون نمی‌تونم جایی برم، سعی می‌کنم تا راضیش کنم و به همراه اون بیام پیشت».
منم که نمی تونستم از این کار منصرفش کنم گفتم: وقتی وارد شهر دن کارلو شدی سراغ دیگو مورالز رو بگیر، اون جای من رو می‌دونه، در ضمن بیا اینم ریموت سراتو اسپرت ۲۰۱۷، مراقبش باش و بپا گیر نیفتی. امیدوارم دوباره ببینمت رفیق، تا دیدار آینده خداحافظ…

کیا سراتو اسپرت 2017 در فرار از زندان - اجاره خودرو - 8
کیا سراتو اسپرت ۲۰۱۷ در فرار از زندان – اجاره خودرو

کیا سورنتو GT-Line مدل ۲۰۱۷: پهلوانی از خاوران

و اما نوبت به کیا سورنتو ۲۰۱۷ رسیده تا درست و حسابی ورانداز شود. تا اینجا هرچه گفتند که کره‌ای‌ها اِل هستند و بل و غیره ما هم به حرف‌هایشان گوش دادیم، هرچه ما گفتیم فلانی‌ها (اصلاً مشخص نیست که منظورم خودروهای ژاپنی است) دیگر باید راه را برای سبقت کره‌ای‌ها باز بگذراند، گفتند: «زرشک، شاگرد را چه وقت، یارای هماوردی استاد بود/ورنه فوت (همان فوت کوزه‌گری) ندانسته چه کس شایسته نام استاد بود. [ضمن عذرخواهی بابت جور نبودن قافیه و وزن و آرایه و…]
البته به نظر می‌آید هر دو گروه بیراه نمی‌گویند، هم کره‌ای‌ها بسیار پیشرفت کرده‌اند و هم ژاپنی‌ها بیکار ننشسته‌اند تا سایر رقبا بیایند و گوی سبقت را از آنها بربایند. در هر صورت به هواداران هر دو گروه توصیه می‌شود تا در مورد اختلاف خود، بیرون از مدرسه و به‌ویژه بعد از به صدا درآمدن زنگ آخر، به بحث و گفتگوی منطقی با ارائه ادله کافی بپردازند.

کیا سورنتو GT-Line مدل 2017: پهلوانی از خاوران - اجاره خودرو - 0
کیا سورنتو GT-Line مدل ۲۰۱۷: پهلوانی از خاوران – اجاره خودرو

لطفاً همه کتاب پدال را روی میز بگذارید و حواستان پای تخته باشد، آخر کلاس! سروصدای اضافی ممنوع. درس امروز را شروع می‌کنیم:

اجازه بدهید قبل از این‌که بحث را شروع کنیم یک خاطره بی‌مزه برایتان تعریف کنم. درون یکی از خیابان‌های اصلی یکی از شهرهای بزرگ کشور در حال سواری گرفتن از یکی از خاص‌ترین خودروهای موجود در کشور بنام پراید بودیم که یک خودروی شاسی‌بلند سفید از فاصله دور تیری به‌سوی قلبم پرتاب نموده و مرا شیفته خود ساخت. اول نشناختمش اما اندکی که به‌سویش روان شدیم او را فرزند خلف سورنتوی نسل پیش و از تبار خاندان کیا یافتم که در همین لحظه راننده شیک‌پوش و جنتلمن آن درب جلو را به جهت پیاده شدن به طرزی بی‌مهابا و ناگهانی باز نموده و نزدیک بود تا بر خودروی مجلل ما آسیب وارد نماید. به هر روی این اولین تجربه آشنایی بنده با سورنتوی ۲۰۱۶ بود که از همان زمان مرا مجذوب خود ساخت و امروز می‌خواهیم به بررسی مدل سال کیا سورنتو البته نسخه GT-Line آن بپردازیم.

کیا سورنتو GT-Line مدل 2017: پهلوانی از خاوران - اجاره خودرو - 1
کیا سورنتو GT-Line مدل ۲۰۱۷: پهلوانی از خاوران – اجاره خودرو

نسل فعلی کیا سورنتو در سال ۲۰۱۴ رونمایی و از سال ۲۰۱۵ به بازار عرضه شد تا طلایه‌دار پیشبرد اهداف کمپانی کیا به‌سوی موفقیت در بازار شاسی‌بلندهای کراس‌اوور سایز متوسط باشد و با ابعادی به طول ۴۷۸۰mm و عرض ۲۷۸۰mm بایستی خود را برای جنگ با رقبایی از دیار شکوفه‌های گیلاس همچون مزدا CX-9 و تویوتا هایلندر آماده سازد.

کیا سورنتو GT-Line مدل 2017: پهلوانی از خاوران - اجاره خودرو - 2
کیا سورنتو GT-Line مدل ۲۰۱۷: پهلوانی از خاوران – اجاره خودرو
کیا سورنتو GT-Line مدل 2017: پهلوانی از خاوران - اجاره خودرو - 3
کیا سورنتو GT-Line مدل ۲۰۱۷: پهلوانی از خاوران – اجاره خودرو

سورنتو ۲۰۱۷ به همراه به‌روزرسانی متوسط شامل یک top-shelf جدید، پسوند GT-Line و سیستم ترمز خودکار در مواقع اضطراری (AEB) با مشخصات بهینه‌شده پا به عرصه رقابت نهاده است.
در کشور کانگوروها این خودرو با برچسب قیمتی معادل ۵۸,۴۹۰ دلار استرالیا (AUD) عرضه شده است که چندان هم در قیاس با اتومبیل‌های نسبتاً لوکسی نظیر مرسدس GLC، ب‌ام‌و ایکس ۳ و لکسوس NX و البته بدون صندلی‌های ردیف سوم، ارزان نیست.
همان‌طوری که همه اطلاع دارند، پول مانند علف خرس به‌صورت هرز رشد نمی‌کند که ندانسته آن را خرج این ماشین نماییم، پس بیایید ببینیم بابت این‌همه پول زبان‌بسته که می‌دهیم چه به دست می‌آوریم. با مراجعه به صفحه مرتبط با امکانات استاندارد دفترچه راهنمای کلیه مدل‌های سورنتو ۲۰۱۷، با موارد ذیل برخورد خواهید کرد:
رینگ‌های آلیاژی، چراغ‌های جلو خودکار بعلاوه چراغ‌های گوشه‌بین ایستایی، مه شکن، دیلایت LED، پاور ویندوز یک بار لمسی، ۳ عدد پریز ۱۲ ولتی، دو عدد پورت USB، سیستم اطلاعات و سرگرمی مجهز به صفحه نمایشگر ۷ اینچی، ناوبری ماهواره‌ای و سیستم تنظیم دوگانه دمای کابین به همراه دریچه‌های هواکش مجزا برای سرنشینان ردیف‌های دوم و سوم. همچنین کیا سورنتو به فکر ایمنی سرنشینان خود نیز هست و بدین منظور از امکاناتی به شرح زیر بهره می‌برد:
ایربگهای جلو، جانبی و پرده‌ای، ترمز ABS، سیستم کنترل پایداری الکترونیکی، سیستم مدیریت پایداری وسیله نقلیه، سیستم کمکی شروع به حرکت از روی تپه، چراغ هشدار نبستن کمربند ایمنی برای تمام صندلی‌ها، حسگرهای پارک در قسمت جلو و عقب خودرو، دوربین دید عقب و قفل اتوماتیک درب‌ها بر مبنای حسگر سرعت.

روزی معلم از دانش‌آموز پرسید: آب چند بخش است؟ دانش‌آموز جواب داد: یک بخش. آفرین حالا صداش چیه؟ دانش‌آموز: شرشر!(ببخشید، یکی از دانش‌آموزان ته کلاس فکر می‌کند که نمکدان است)
همچنین نسخه GT-Line سورنتو از امکانات گسترده‌تری بهره‌مند است که ازجمله می‌توان به این موارد اشاره نمود: چراغ‌های مه شکن چهارتایی LED یخی-مکعبی، نمایشگر نقاط کور، هشدار ترافیک پشت سر، هشدار انحراف از مسیر، کروز کنترل تطبیق‌پذیر، ترمز خودکار (AEB)، سانروف پانوراما، رینگ‌های ۱۹ اینچی از جنس آلیاژ کروم، صفحه کیلومترشمار هفت اینچی TFT، آفتاب‌گیر شیشه‌های عقب، سیستم گرمایش و تهویه برای صندلی‌های جلو، صندلی‌های عقب گرم شونده، تریم چرمی قرمزرنگ مزین به الگویی الماس شکل، رکاب‌های جانبی از جنس فولاد ضدزنگ، کالیبر ترمز قرمز رنگ، پدل شیفتر پشت فرمان و نشان برجسته GT-Line در داخل و خارج اتاق.

کیا سورنتو GT-Line مدل 2017: پهلوانی از خاوران - اجاره خودرو - 4
کیا سورنتو GT-Line مدل ۲۰۱۷: پهلوانی از خاوران – اجاره خودرو

باوجود امکانات گسترده بکار گرفته شده در سورنتوی GT-Line، در مقایسه با نسخه‌های پرچم‌دار مزدا CX-9 و تویوتا kluger علیرغم فضای کمتر، از حدود ۵ تا ۱۰ هزار دلار (AUD) بهای پایین‌تری برخوردار است.

کیا سورنتو GT-Line مدل 2017: پهلوانی از خاوران - اجاره خودرو - 5
کیا سورنتو GT-Line مدل ۲۰۱۷: پهلوانی از خاوران – اجاره خودرو

مثل‌اینکه یکی از دوستان سؤال دارند؛ بپرسید جانم.
آقا ببخشید می‌شود بفرمایید که در داخل کابین چه چیزی بیشتر ما را به وجد می‌آورد؟
سؤال بجایی بود، در مورد بحث ظاهر بیرونی خودرو به نظر میاد نکاتی مانند مه شکن چهارتایی، کالیپر قرمز رنگ و رکاب فولادی موارد جذابی باشند، درعین‌حال با ورود به کابین استفاده از تزیینات چرمی قرمزرنگ، تریم براق مشکی رنگ به‌کاررفته در قسمت‌هایی از داشبورد و همچنین ازدیاد بهره‌گیری از قطعات پلاستیکی نرم و باکیفیت در فضای کابین موجبات نشاط و رضایت خاطر مالکان سورنتوی جدید را فراهم خواهد آورد.

کیا سورنتو GT-Line مدل 2017: پهلوانی از خاوران - اجاره خودرو - 6
کیا سورنتو GT-Line مدل ۲۰۱۷: پهلوانی از خاوران – اجاره خودرو

کیا سورنتو GT-Line مدل 2017: پهلوانی از خاوران - اجاره خودرو - 7
کیا سورنتو GT-Line مدل ۲۰۱۷: پهلوانی از خاوران – اجاره خودرو

پیشرانه ۲٫۲ لیتری وظیفه خود را از همان ابتدای استارت به‌خوبی انجام می‌دهد اما آثاری مختصر از وقفه‌های کوتاه توربو در سرعت‌های پایین نیز قابل مشاهده است. اگرچه خبری از صدای ناخوشایند این گونه موتورهای دیزلی در سورنتو نیست اما این مهم مانع تنبلی قابل توجه آن نمی‌شود. سیستم فرمان کیا سورنتو نیز به حد کافی نرم و دقیق عمل می‌کند به‌طوری‌که اگرچه این خودرو یک اتومبیل اسپورت نیست اما به‌خوبی وظیفه دور زدن را انجام می‌دهد و به‌هیچ‌وجه سنگینی سایر رقبا را ندارد. سیستم تعلیق تقویت شده سواری نرم و بی‌صدایی را به سرنشینان ارائه می‌دهد که در معیت عایق‌کاری خوب کابین، این سکوت لذت‌بخش‌تر می‌شود. تجهیزات ایمنی اگرچه به‌خوبی انجام وظیفه می‌کنند اما بوق‌های نابجای سیستم هشدار انحراف از مسیر و نمایشگر نقاط کور کمی آزاردهنده جلوه می‌کنند. همچنین عملکرد ناگهانی و نامطمئن ترمزها تا حدی که راننده دچار تشویش بشود را بایستی جزء نقاط ضعیف سورنتو GT-Line دانست.

کیا سورنتو GT-Line مدل 2017: پهلوانی از خاوران - اجاره خودرو - 8
کیا سورنتو GT-Line مدل ۲۰۱۷: پهلوانی از خاوران – اجاره خودرو

دوئل فولکس‌واگن گلف GTE و کیا نیرو

نهایتاً به قسمت پایانی دور سوم مرحلهٔ مقدماتی سری رقابت‌های خودرویی پدال رسیدیم یعنی قسمتی که به خودروهای سبز اختصاص دارد. در دوئل قبلی این گروه، دو خودروی هیبریدی یعنی تویوتا پریوس و هیوندای آیونیک به مصاف یکدیگر رفتند. در این دوئل که درمجموع ۲۳۷۰ رأی به ثبت رسید، شاهد رقابت بسیار نزدیکی بودیم چراکه از این آراءِ کل، پریوس موفق به کسب ۱۲۰۳ رأی و آیونیک ۱۱۶۷ رأی شده است. بدین ترتیب رقیب ژاپنی با اختلافی بسیار جزئی و کسب ۵۰٫۷ درصد آراء، پیروز این دوئل لقب گرفت. امروز هم در دوئل سوم گروه خودروهای سبز، دو خودروی هیبریدی بنام‌های فولکس‌واگن گلف GTE و کیا نیرو به مصاف یکدیگر رفته‌اند.

دوئل فولکس‌واگن گلف GTE و کیا نیرو - اجاره خودرو - 0
دوئل فولکس‌واگن گلف GTE و کیا نیرو – اجاره خودرو

فولکس‌واگن گلف GTE

دوئل فولکس‌واگن گلف GTE و کیا نیرو - اجاره خودرو - 1
دوئل فولکس‌واگن گلف GTE و کیا نیرو – اجاره خودرو

در یکی از دوئل‌های گروه هاچ‌بک‌های داغ به‌طور مفصل به بیان تاریخچهٔ گلف پرداختیم و بنابراین در اینجا صرفاً به نسخهٔ هیبریدی این هاچ‌بک محبوب آلمانی می‌پردازیم. گلف تا نسل ششم تنها با پیشرانه‌های درون‌سوز بنزینی و دیزلی عرضه می‌شد اما در نسل هفتم، فولکس‌واگن به فکر گسترش انواع قوای محرکهٔ این خودرو افتاد و در این راستا نخست نسخهٔ تمام الکتریکی گلف را با نام e-Golf در نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۱۳ رونمایی کرد. سپس در گام بعدی، نسخهٔ پلاگین‌هیبریدی این هاچ‌بک هم با نام گلف GTE در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۴ رونمایی شد. این نسخه، پس از مدل‌های بنزینی، دیزلی، CNG و تمام الکتریکی، پنجمین قوای محرکه در خانوادهٔ نسل هفتم گلف محسوب می‌شود. گلف GTE در ظاهر تفاوت چندانی با دیگر اعضای خانواده‌اش ندارد و صرفاً با تغییراتی در سپر جلو به همراه یک خط آبی‌رنگ و آرم GTE در جلوپنجره از دیگر مدل‌ها متمایز شده است. پریز شارژ باطری‌ها نیز در زیر لوگوی فولکس‌واگن در جلو تعبیه شده است. این هاچ‌بک پلاگین‌هیبریدی مجهز به یک پیشرانهٔ ۱٫۴ لیتری چهار سیلندر بنزینی توربوشارژ است که به‌تنهایی ۱۵۰ اسب بخار قدرت دارد. در کنار این پیشرانه، یک موتور الکتریکی هم با ۱۰۲ اسب بخار قرار دارد. خروجی کلی این سیستم نیز برابر با ۲۰۵ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور است که توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ اتوماتیک DSG دوکلاچه به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود. این در حالی است که گلف GTI به‌عنوان یکی از نسخه‌های اسپرت گلف، ۲۲۰ اسب بخار قدرت دارد و بنابراین گلف GTE را می‌توان برادر سبز گلف GTI دانست. این نسخهٔ پلاگین‌هیبریدی همچنین به یک حالت رانندگی بنام EV هم مجهز است که از طریق آن می‌تواند تا ۵۰ کیلومتر را به‌صورت تمام الکتریکی و بدون استفاده از موتور بنزینی طی کند.

کیا نیرو

دوئل فولکس‌واگن گلف GTE و کیا نیرو - اجاره خودرو - 2
دوئل فولکس‌واگن گلف GTE و کیا نیرو – اجاره خودرو

کیا برای نخستین بار کانسپتی بنام نیرو را در نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۱۳ رونمایی کرد. این خودرو که یک کراس‌اوور سه‌در هیبریدی بود، پیش‌نمایشی کلی از یک کراس‌اوور ساب‌کامپکت هیبریدی محسوب می‌شد. بدین ترتیب سرانجام نسخهٔ تولیدی این خودرو در نمایشگاه شیکاگو ۲۰۱۶ برای اولین بار رونمایی شد. نیرو که به یک قوای محرکهٔ هیبریدی کاملاً جدید مجهز است، در بین کراس‌اوورهای کیا در زیر اسپورتیج قرار می‌گیرد. این خودرو روی پلت‌فرم مشترکی با خودروی هیبریدی جدید هیوندای یعنی آیونیک ساخته شده اما برخلاف آیونیک و همین‌طور گلف GTE، کیا نیرو یک کراس‌اوور ساب‌کامپکت است. این ماشین در ابتدا با قوای محرکهٔ هیبریدی معرفی شد اما به‌تازگی در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۷ نسخهٔ پلاگین‌هیبریدی آن‌هم رونمایی گردید و همچنین کیا اعلام کرده که سال آینده، نسخهٔ تمام الکتریکی را هم به خانوادهٔ نیرو اضافه خواهد کرد. بدین ترتیب کیا نیرو هم دقیقاً مانند هیوندای آیونیک در سه نسخهٔ مختلف تولید خواهد شد. همان‌طور که در بالا توضیح دادیم، گلف GTE یک خودروی پلاگین‌هیبریدی است اما چون نسخهٔ پلاگین‌هیبریدی کیا نیرو به‌تازگی معرفی شده و اطلاعات کامل آن مانند قیمت هنوز موجود نیست، ناچاراً همان نسخهٔ هیبریدی آن‌را در این رقابت شرکت داده‌ایم. این خودرو از همان قوای محرکهٔ نسخهٔ هیبریدی هیوندای آیونیک استفاده می‌کند که شامل یک پیشرانهٔ ۱٫۶ لیتری چهار سیلندر بنزینی تنفس طبیعی به قدرت ۱۰۵ اسب بخار در کنار یک موتور الکتریکی به قدرت ۴۳ اسب بخار می‌شود. مجموع خروجی این سیستم نیز ۱۴۰ اسب بخار قدرت و ۲۶۵ نیوتن متر گشتاور است که توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند؛ اما نیرو برخلاف گلف GTE فاقد قابلیت پیمایش تمام الکتریکی بوده و همواره از موتور بنزینی خود استفاده می‌کند.

 

مشخصات فنی

 

این دوئل‌ها، مقایسه‌هایی برای دریافت و شناخت خودروهای برتر نیستند بلکه نظرسنجی برای شناخت خودروهای محبوب‌تر بین شما کاربران ایرانی می‌باشند؛ بنابراین با توجه به جمیع جهات، جذابیت، طراحی بدنه و کابین، برند، ویژگی‌های فنی، قیمت و مقرون‌به‌صرفه بودن و حتی تجربه کاربری، کدام خودرو را ترجیح می‌دهید؟ دلایل و معیارهای انتخاب خود را نیز لطفاً در بخش نظرات بیان فرمایید.

بدین ترتیب دور دوم مرحلهٔ مقدماتی سری رقابت‌های خودرویی پدال هم به پایان رسید. همانند قبل پس از چند روز وقفه دور سوم دوئل‌های مرحلهٔ مقدماتی را آغاز خواهیم کرد. از همراهی و مشارکت شما ممنون و سپاسگزاریم.

دوئل هوندا سیویک کوپه و کیا سراتو کوپ

کم‌کم در حال نزدیک شدن به گروه‌های پایانیِ سومین دور از مرحلهٔ مقدماتی سری رقابت‌های خودرویی پدال هستیم و امروز نوبت به گروه کوپه‌های کوچک رسیده است. در دومین دوئل این گروه، فولکس‌واگن شیراکو به رقابت با هیوندای ولوستر پرداخت که طی این دوئل تعداد ۱۱۷۹ رأی به ثبت رسیده است. از این آراء، شیراکو توانست با کسب ۱۰۴۰ رأی، برتری کاملاً قاطعانه‌ای بر رقیب کره‌ای یافته و با ۸۸ درصد از آراء راهی مرحلهٔ بعدی شود درحالی‌که ولوستر موفق به کسب تنها ۱۳۹ رأی کسب شد. امروز اما دو کوپه‌ای به مصاف یکدیگر رفته‌اند که هردو در نسخهٔ سدان هم ساخته می‌شوند. این دو ماشین، هوندا سیویک کوپه و کیا سراتو کوپ هستند.

دوئل هوندا سیویک کوپه و کیا سراتو کوپ - اجاره خودرو - 0
دوئل هوندا سیویک کوپه و کیا سراتو کوپ – اجاره خودرو

هوندا سیویک کوپه

دوئل هوندا سیویک کوپه و کیا سراتو کوپ - اجاره خودرو - 1
دوئل هوندا سیویک کوپه و کیا سراتو کوپ – اجاره خودرو

سیویک مطمئناً یکی از مشهورترین و البته محبوب‌ترین محصولات هوندا است. این ماشین برای اولین بار در سال ۱۹۷۲ به‌عنوان یک خودروی ساب‌کامپکت معرفی شده و در انواع گوناگون هاچ‌بک سه‌در و پنج‌در، سدان و استیشن به تولید رسید. بدین ترتیب بود که حیات یکی از محبوب‌ترین خودروهای دنیا آغاز شد و طی سال‌های بعد نسل‌های مختلف آن یکی پس از دیگری راهی بازارهای جهانی شدند که نسل پنجم آن به کشورمان هم راه پیدا کرد؛ اما از نسل هفتم به بعد که در سال ۲۰۰۰ معرفی شد، سیویک رشد ابعاد را تجربه کرده و به کلاس بالاتر کامپکت منتقل گردید. سیویک هم‌اکنون در نسل دهم خود قرار دارد که برای اولین بار نسخهٔ سدان آن در سپتامبر سال ۲۰۱۵ رونمایی شد. سپس چندی بعد در نمایشگاه لس‌آنجلس ۲۰۱۵ نسخهٔ کوپهٔ آن‌هم معرفی گردید؛ اما در نمایشگاه پاریس ۲۰۱۶، هوندا برای اولین بار نسخهٔ لیفت‌بک سیویک را هم معرفی کرد که البته آن‌را می‌توان چیزی بین یک سدان و یک هاچ‌بک دانست. نسل دهم سیویک برخلاف گذشته خودرویی جهانی بوده و در تمامی کشورها با ظاهر یکسانی عرضه می‌شود درحالی‌که در نسل قبلی این‌طور نبود. درهرحال ما در این مطلب با نسخهٔ کوپهٔ سیویک کار داریم. کوپهٔ کوچک دیفرانسیل جلویی که سال‌ها است در کنار نسخهٔ سدان تولید می‌شود. سیویک کوپه در نسخهٔ معمولی با دو پیشرانهٔ مختلف ۲ لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی و ۱٫۵ لیتری چهار سیلندر توربو استفاده می‌کند؛ اما به‌تازگی هوندا نسخهٔ قوی‌تر سیویک Si را هم در دو مدل سدان و کوپه معرفی کرده که ما هم برای این دوئل همین مدل را انتخاب کرده‌ایم. سیویک کوپه Si نیز مجهز به موتور ۱٫۵ لیتری چهار سیلندر توربو است اما این موتور قدرتمندتر است به‌گونه‌ای که ۲۰۵ اسب بخار قدرت و ۲۶۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. انتقال این نیرو به چرخ‌های جلو نیز توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی یا CVT انجام می‌گیرد.

کیا سراتو کوپ

دوئل هوندا سیویک کوپه و کیا سراتو کوپ - اجاره خودرو - 2
دوئل هوندا سیویک کوپه و کیا سراتو کوپ – اجاره خودرو

در دور دوم مرحلهٔ مقدماتی رقابت‌های پدال، نسخهٔ سدان کیا سراتو در برابر میتسوبیشی لنسر قرار گرفت و در آنجا به بیان تاریخچهٔ آن پرداختیم؛ بنابراین در اینجا صرفاً به نسخهٔ کوپهٔ این خودرو می‌پردازیم. نسل نخست سراتو برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ در کرهٔ جنوبی معرفی شد اما در این نسل خبری از نسخهٔ کوپه نبود و در دو نوع سدان و هاچ‌بک تولید می‌شد. سپس بعد از معرفی نسل دوم سراتو در سال ۲۰۰۸، کیا در نمایشگاه نیویورک همین سال، کانسپتی بنام کوپ (Koup) را رونمایی کرد که در اصل پیش‌نمایشی از نسخهٔ کوپهٔ سراتو بود. نام این خودرو نیز ترکیبی از کلمات کیا و کوپه بود. سپس یک سال بعد در نمایشگاه نیویورک ۲۰۰۹ نسخهٔ تولیدی سراتو کوپه رونمایی شد. همچنین از نسل دوم، سراتو در بازار ایالات‌متحده با نام فورته عرضه گردید که بنابراین در این کشور نسخهٔ کوپهٔ آن‌هم با نام فورته کوپ شناخته می‌شود. بدین ترتیب از نسل دوم، تعداد اعضای خانوادهٔ سراتو به سه مدل شامل سدان، کوپه و هاچ‌بک رسید. این روند در نسل سوم که در سال ۲۰۱۲ رونمایی شده و با مدل ۲۰۱۴ به بازار آمد هم ادامه پیدا کرد. نسل سوم سراتو همچنان در حال تولید است اما برای مدل ۲۰۱۷ دستخوش فیس‌لیفتی قرار گرفت که البته این فیس‌لیفت فقط در نسخه‌های سدان و هاچ‌بک انجام گرفت و نسخهٔ کوپه از آن بی‌بهره بود. حال به‌تازگی مشخص شده که کیا به دلیل کاهش فروش سراتو کوپ، قصد پایان تولید آن‌را دارد و به همین دلیل مورد فیس‌لیفت هم قرار نگرفته است. درهرحال نسخهٔ کوپهٔ این خودرو با دو پیشرانهٔ مختلف شامل یک نمونهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی و ۱٫۶ لیتری چهار سیلندر توربو عرضه می‌شود که برای این رقابت جهت هماهنگی با رقیب ژاپنی موتور توربو انتخاب شده است. این موتور ۲۰۰ اسب بخار قدرت و ۲۶۵ نیوتن متر گشتاور دارد که آن‌را از طریق یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی به چرخ‌های جلو می‌رساند.

 

مشخصات فنی

 

این دوئل‌ها، مقایسه‌هایی برای دریافت و شناخت خودروهای برتر نیستند بلکه نظرسنجی برای شناخت خودروهای محبوب‌تر بین شما کاربران ایرانی می‌باشند؛ بنابراین با توجه به جمیع جهات، جذابیت، طراحی بدنه و کابین، برند، ویژگی‌های فنی، قیمت و مقرون‌به‌صرفه بودن و حتی تجربه کاربری، کدام خودرو را ترجیح می‌دهید؟ دلایل و معیارهای انتخاب خود را نیز لطفاً در بخش نظرات بیان فرمایید.

دوئل اشکودا کودیاک و کیا سورنتو

نویت به یکی دیگر از قسمت‌های دور سوم مرحلهٔ مقدماتی سری رقابت‌های خودرویی پدال رسید که در آن باید به گروه کراس‌اوورهای متوسط بپردازیم. در دومین دوئل این گروه، هیوندای سانتافه و جیپ چروکی در برابر یکدیگر قرار گرفتند که طی این رقابت مجموعاً تعداد ۲۳۴۶ رأی به ثبت رسیده است. از این آرا، چروکی توانست ۱۶۳۲ رأی را از آن خود کرده و بنابراین با کسب ۷۰ درصد از کل آرا به مرحلهٔ بعدی صعود کند درحالی‌که سانتافه با کسب ۷۱۴ رأی، از دور رقابت‌ها خارج شد. حال امروز در دوئل سوم گروه کراس‌اوورهای متوسط، اشکودا کودیاک به رقابت با کیا سورنتو پرداخته است.

دوئل اشکودا کودیاک و کیا سورنتو - اجاره خودرو - 0
دوئل اشکودا کودیاک و کیا سورنتو – اجاره خودرو

کیا سورنتو

دوئل اشکودا کودیاک و کیا سورنتو - اجاره خودرو - 1
دوئل اشکودا کودیاک و کیا سورنتو – اجاره خودرو

سورنتو برای اولین بار در سال ۲۰۰۲ به‌عنوان یک SUV متوسط معرفی شد. نسل نخست این خودرو ساختاری بدنه روی شاسی داشت و سیستم انتقال قدرت آن نیز از نوع عقب/چهارچرخ بود؛ بنابراین نسل اول کیا سورنتو تقریباً یک SUV واقعی محسوب می‌شود؛ اما در نسل دوم که برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ در کرهٔ جنوبی رونمایی گردید، همه‌چیز تغییر کرد زیرا نسل دوم سورنتو روی پلت‌فرم مشترکی با هیوندای سانتافه ساخته شده بود که در آن نه خبری از ساختار بدنه روی شاسی بود و نه انتقال قدرت دیفرانسیل عقب. بدین ترتیب سورنتو با ساختاری یکپارچه و انتقال قدرت دیفرانسیل جلو، تبدیل به یک کراس‌اوور متوسط شد. سپس بعد از انجام فیس‌لیفت میان‌دوره‌ای سورنتو برای مدل ۲۰۱۴ و رونمایی آن در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس ۲۰۱۲، سرانجام نوبت به نسل کنونی این خودرو رسید که در آگوست ۲۰۱۴ در کرهٔ جنوبی رونمایی شد. نسل سوم سورنتو همچنان پلت‌فرم مشترکی با سانتافه دارد و بنابراین مثل نسل قبل یک کراس‌اوور متوسط با سه ردیف صندلی است. بااین‌حال طراحی نسل سوم سورنتو به‌طور کامل نسبت به قبل تغییر کرده و کاملاً با آن متفاوت است. برای این کراس‌اوور سه ردیفه، سه پیشرانهٔ مختلف ارائه می‌شود که دو نمونهٔ آن‌ها بنزینی ۲٫۴ لیتری چهار سیلندر و ۳٫۳ لیتری شش سیلندر بوده و آخری یک واحد ۲٫۲ لیتری چهار سیلندر توربودیزل است که ما هم برای این دوئل نسخه بنزینی ۲٫۴ لیتری را انتخاب کرده‌ایم. این موتور ۱۸۵ اسب بخار قدرت و ۲۵۳ نیوتن متر گشتاور دارد که این نیرو توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی یا شش سرعتهٔ اتوماتیک به چرخ‌های جلو یا هر چهارچرخ منتقل می‌شود.

اشکودا کودیاک

دوئل اشکودا کودیاک و کیا سورنتو - اجاره خودرو - 2
دوئل اشکودا کودیاک و کیا سورنتو – اجاره خودرو

اشکودا برای اولین بار با رونمایی از کانسپتی بنام Vision S در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۶، خبر از ساخت یک کراس‌اوور متوسط سه ردیفه در آیندهٔ نزدیک داد. بدین ترتیب چندی بعد نسخهٔ تولیدی این خودرو با نام کودیاک در نمایشگاه پاریس ۲۰۱۶ رونمایی شد. این خودرو روی پلت‌فرم ماجولار MQB گروه فولکس‌واگن ساخته شده که با خودروهای فراوانی از این گروه همچون فولکس‌واگن اطلس و تیگوآن، اشکودا ساپرب و سئات آتکا مشترک است؛ بنابراین همانند سورنتو، پلت‌فرم کودیاک نیز از نوع دیفرانسیل جلو است. کودیاک پس از مدل یتی، دومین کراس‌اوور اشکودا محسوب می‌شود درحالی‌که به‌تازگی عضو سومی هم بنام کاروک به این جمع اضافه شده است. برای این کراس‌اوور سه ردیفه، مجموعه‌ای از پیشرانه‌های بنزینی و دیزلی گروه فولکس‌واگن شامل سه موتور مختلف، ارائه می‌گردد که همگی از نوع چهار سیلندر توربوشارژ TSI و TDI هستند. البته این موتورها که دو نمونهٔ آن‌ها بنزینی و یکی دیزلی است، خود در سطوح قدرت مختلفی عرضه می‌شوند که مجموع انتخاب‌های پیشرانه‌های کودیاک را به پنج موتور می‌رساند. قدرتمندترین پیشرانهٔ بنزینی کودیاک از نوع ۲ لیتری چهار سیلندر توربو است که ما جهت هماهنگی با رقیب کره‌ای، برای این رقابت همین نسخه را انتخاب کرده‌ایم که ۱۷۷ اسب بخار قدرت و ۳۲۰ نیوتن متر گشتاور دارد. برای انتقال نیروی موتورها هم سه گیربکس مختلف شامل شش سرعتهٔ دستی، شش سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه و هفت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه در نظر گرفته شده است. کودیاک در تیپ‌های پایه به‌صورت دیفرانسیل جلو عرضه می‌شود اما برای تمامی مدل‌های آن سامانهٔ چهارچرخ محرک قابل سفارش است.

 

مشخصات فنی

 

این دوئل‌ها، مقایسه‌هایی برای دریافت و شناخت خودروهای برتر نیستند بلکه نظرسنجی برای شناخت خودروهای محبوب‌تر بین شما کاربران ایرانی می‌باشند؛ بنابراین با توجه به جمیع جهات، جذابیت، طراحی بدنه و کابین، برند، ویژگی‌های فنی، قیمت و مقرون‌به‌صرفه بودن و حتی تجربه کاربری، کدام خودرو را ترجیح می‌دهید؟ دلایل و معیارهای انتخاب خود را نیز لطفاً در بخش نظرات بیان فرمایید.

نتایج تست تصادف کیا سراتو ۲۰۱۷

کیا سراتو ۲۰۱۷ که در آمریکا با نام فورته شناخته می‌شود امتیاز Top Safety Pick+ را از موسسه بیمه ایمنی بزرگراه این کشور دریافت نمود. مدل به‌روز شده این خودرو دارای ساختار بهبود یافته تصادف در اطراف درب‌ها و کیسه‌های هوای جانبی طویل‌تر نسبت به نمونه‌های ابتدایی این خودرو است.

نتایج تست تصادف کیا سراتو 2017 - اجاره خودرو - 0
نتایج تست تصادف کیا سراتو ۲۰۱۷ – اجاره خودرو

سراتوی به‌روز شده در چالش تست تصادف اورلپ کوچک جلو رتبه‌بندی خوب را دریافت کرده که بهبود قابل‌توجهی نسبت به امتیاز مرزی مدل سال ۲۰۱۵ محسوب می‌شود. کیسه‌های هوای موجود در خودرو و حسگرهای قرار داده شده نشان دهنده ریسک پایین جراحت بوده‌اند.

نتایج تست تصادف کیا سراتو 2017 - اجاره خودرو - 1
نتایج تست تصادف کیا سراتو ۲۰۱۷ – اجاره خودرو

سراتو با سیستم پیشگیری از برخورد جلوی سفارشی نیز در دسترس است که شامل ترمز اضطراری خودکار، هشدار برخورد از جلو، هشدار خروج خودرو از خط، تشخیص نقاط کور و هشدار ترافیک عقب می‌باشد. IIHS به این سیستم امتیاز عالی را داده است.

نتایج تست تصادف کیا سراتو 2017 - اجاره خودرو - 2
نتایج تست تصادف کیا سراتو ۲۰۱۷ – اجاره خودرو

سراتوهایی که از جولای ۲۰۱۶ به بعد تولید شده‌اند و دارای پکیج پریمیوم پلاس سفارشی هستند از چراغ‌های جلوی زنون تطبیقی و نوربالای خودکار بهره می‌برند و این سیستم‌ها نیز رتبه‌بندی خوبی کسب کرده‌اند. البته تمامی چراغ‌های جلوی دیگر سراتوها امتیاز ضعیف را دریافت کرده‌اند که بدترین امتیاز ممکن است.

نتایج تست تصادف کیا سراتو 2017 - اجاره خودرو - 3
نتایج تست تصادف کیا سراتو ۲۰۱۷ – اجاره خودرو

مدل به‌روز شده همچنین از قوای محرکه پایه‌ی جدیدی بهره می‌برد. این پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری جایگزین نسخه ۱٫۸ لیتری قبلی شده و دارای قدرت ۱۴۷ اسب بخاری و گشتاور ۱۷۹ نیوتون متری است. مشتریان می‌توانند از بین گیربکس‌های ۶ سرعته دستی یا خودکار یکی را انتخاب کنند.

نتایج تست تصادف کیا سراتو 2017 - اجاره خودرو - 4
نتایج تست تصادف کیا سراتو ۲۰۱۷ – اجاره خودرو

سراتو پرفروش‌ترین خودروی کیا در آمریکا بوده و در ماه ژوئن تعداد ۱۱۳۸۷ دستگاه از آن فروخته شده‌اند که بیشتر از فروش ۱۱۲۵۲ دستگاهی اپتیما در این ماه بوده است. در ۶ ماه ابتدایی سال جاری کیا ۵۸۷۴۶ دستگاه از سراتو را در آمریکا فروخته که کمتر از فروش ۵۹۷۱۷ دستگاهی اپتیما در همین بازه زمانی است.

[دانلود ویدئو]

فیس‌لیفت کیا سورنتو ۲۰۱۸ در کره جنوبی

خودروساز کره‌ای کیا شاسی‌بلند سورنتوی خود را برای مدل سال ۲۰۱۸ به‌روز کرده و اگرچه تغییرات صورت گرفته کوچک هستند اما نسبتاً به چشم می‌آیند.

فیس‌لیفت کیا سورنتو 2018 در کره جنوبی - اجاره خودرو - 0
فیس‌لیفت کیا سورنتو ۲۰۱۸ در کره جنوبی – اجاره خودرو

در نمای جلو شاهد جلوپنجره کرومی بازنگری شده و یک جفت چراغ اصلی اصلاح شده و واحدهای روزتاب LED هستیم. زمانی که مه شکن‌های چهارتایی جدید در طرفین سپر با ورودی‌های هوای مشکی و رنگ قهوه‌ای خودرو ترکیب می‌شود، سورنتو بسیار شیک‌تر از مدل فعلی به نظر می‌آید.

فیس‌لیفت کیا سورنتو 2018 در کره جنوبی - اجاره خودرو - 1
فیس‌لیفت کیا سورنتو ۲۰۱۸ در کره جنوبی – اجاره خودرو

در نمای عقب شاهد چراغ‌های جدید با طراحی پیچیده‌تر هستیم. همچنین اسپویلر سقفی خودرو و خروجی‌های اگزوز نمایی جدید دارند. رینگ‌های متفاوت به تکمیل شدن تغییرات کمک می‌کنند.

فیس‌لیفت کیا سورنتو 2018 در کره جنوبی - اجاره خودرو - 2
فیس‌لیفت کیا سورنتو ۲۰۱۸ در کره جنوبی – اجاره خودرو

فیس‌لیفت کیا سورنتو 2018 در کره جنوبی - اجاره خودرو - 3
فیس‌لیفت کیا سورنتو ۲۰۱۸ در کره جنوبی – اجاره خودرو

کیا درباره این خودرو گفته است:

عملکرد فنی و تجاری سورنتو باعث محبوبیت روزافزون این خودرو در بازار شاسی بلندهای میان‌سایز شده است. ما انتظار داریم این خودرو به خاطر لوکس‌تر شدن مصرف‌کنندگان بیشتری را به‌سوی خود جذب کند.

کیا هنوز اعلام نکرده که آیا سورنتوی فیس لیفت شده در سایر بازارها نیز معرفی خواهد شد یا خیر.

[دانلود ویدئو]

خودروهای کره‌ای جذاب هستند! با آن‌ها کنار بیایید!

اولین خودرویی که من رانندگی با آن را یاد گرفتم نسل دوم هیوندای اکسل بود. این خودرو رنگ قرمز داشت و از هیچ‌چیزی سریع‌تر نبود!

خودروهای کره‌ای جذاب هستند! با آن‌ها کنار بیایید! - اجاره خودرو - 0
خودروهای کره‌ای جذاب هستند! با آن‌ها کنار بیایید! – اجاره خودرو

در همان زمان خودروهای کره‌ای فرسنگ‌ها با تصور شما از جذاب بودن فاصله داشتند. برخی خودروها وجود داشتند که مردم با شنیدن نامشان هیجان‌زده می‌شدند: R8، M3، دیابلو، F1 و…

در سال ۱۹۹۹ نام‌هایی چون کردوس، اکسل، گرنجور، لانترا، منتور و سوناتا به ندرت پاسخی مشابه را دریافت کرده بودند.

خودروهای کره‌ای جذاب هستند! با آن‌ها کنار بیایید! - اجاره خودرو - 1
خودروهای کره‌ای جذاب هستند! با آن‌ها کنار بیایید! – اجاره خودرو

در آن زمان کره‌ای به‌صورت ویژه‌ای خوب نبودند…

اما هم‌اکنون بازی به خوبی تغییر کرده است. هم‌اکنون دوست داشته باشید یا نه، برندهای کره‌ای در حال تولید برخی از جذاب‌ترین خودروهای بازار هستند.

خودروهای کره‌ای جذاب هستند! با آن‌ها کنار بیایید! - اجاره خودرو - 2
خودروهای کره‌ای جذاب هستند! با آن‌ها کنار بیایید! – اجاره خودرو

هر زمان که درباره کیا استینگر صحبت شده توجهات به آن جلب شده و بحث‌های داغی درباره‌اش صورت گرفته است؛ و حالا هیوندای i30 N تولید شده که رسماً رونمایی گردیده و قطعاً مردم درباره آن هیجان‌زده هستند. هیجان‌زده درباره یک خودروی کره‌ای! چیزی که ۱۸ سال پیش رخ نداده بود…

خودروهای کره‌ای جذاب هستند! با آن‌ها کنار بیایید! - اجاره خودرو - 3
خودروهای کره‌ای جذاب هستند! با آن‌ها کنار بیایید! – اجاره خودرو

خب درحالی‌که اکثر برندهای آلمانی و ژاپنی به حرکت رو به جلوی خود ادامه می‌دهند اما این برندهای کره‌ای هستند که مرزها را جابجا نموده و رقیبان تثبیت شده را به چالش کشیده‌اند.

خودروهای کره‌ای جذاب هستند! با آن‌ها کنار بیایید! - اجاره خودرو - 4
خودروهای کره‌ای جذاب هستند! با آن‌ها کنار بیایید! – اجاره خودرو

البته موضوعی در این وسط وجود دارد… ما هنوز کیا استینگر یا هیوندای i30 N را نرانده‌ایم و امیدواریم هیجان شخصی درباره آن‌ها بیجا نباشد. صادقانه بگوییم اگر این‌گونه باشد با موضوع بدی روبرو خواهیم شد.

خودروهای کره‌ای جذاب هستند! با آن‌ها کنار بیایید! - اجاره خودرو - 5
خودروهای کره‌ای جذاب هستند! با آن‌ها کنار بیایید! – اجاره خودرو

اما اگر از ما می‌پرسید چرا هیجان‌زده‌ایم باید بگوییم که شما به وضوح یک ماشین‌باز واقعی نیستید؛ زیرا صرف‌نظر از هر خودرو و برندی که دوست دارید، دیدن خودروهای جدید و جذابی که وارد بازار می‌شوند باید باعث ایجاد هیجان در همه افراد شود.

منبع: caradvice

کیا اسپورتیج یا نیسان قشقایی؟! مسئله این است!

بسیاری از خانواده‌های مدرن خودروهای شاسی‌بلند را به خاطر کاربرد فوق‌العاده، موقعیت رانندگی مناسب و تجربه رانندگی مشابه با نمونه‌های سواری انتخاب می‌کنند. کیا اسپورتیج به لطف استایل چشم‌نواز، تجهیزات فراوان و گارانتی ۷ ساله خود نظر خانواده‌های بسیاری را به خود جلب کرده است. از طرف دیگر نیسان قشقایی به خاطر عملکردی قوی‌تر به‌روز شده و اگر می‌خواهید بدانید کارهای نیسان روی این خودرو کافی بوده یا خیر تا انتها با ماه همراه باشید.

کیا اسپورتیج یا نیسان قشقایی؟! مسئله این است! - اجاره خودرو - 0
کیا اسپورتیج یا نیسان قشقایی؟! مسئله این است! – اجاره خودرو

قیمت‌گذاری هر دو خودرو بسیار شبیه بوده و قشقایی پایه با پیشرانه ۱٫۲ لیتری توربوی ۱۱۵ اسبی و گیربکس دستی بهای آغازین ۱۸۹۵۵ پوندی دارد. در مقابل اسپورتیج مجهز به پیشرانه ۱٫۶ لیتری ۱۳۰ اسبی بهایی برابر با ۱۸۷۹۵ پوند دارد. تجهیزات هر دو خودرو در تریم های پایه نسبتاً مشابه هستند و ارتباط بلوتوث، سیستم تهویه مطبوع، کروز کنترل و ورودی AUX در هر دو خودرو به چشم می‌خورند.

انتظار می‌رود نسخه‌های رده میانی دیزلی از نظر فروش بهترین عملکرد را داشته باشند. قشقایی مجهز به پیشرانه دیزلی ۱٫۵ لیتری با قدرت ۱۱۰ اسب بخار در تریم Acenta بهای ۲۲۸۰۵ پوندی دارد درحالی‌که اسپورتیج با پیشرانه ۱٫۷ لیتری ۱۱۵ اسبی ۲۲۷۴۵ پوند قیمت‌گذاری شده است. تجهیزات استاندارد این نسخه از اسپورتیج بیشتر بوده و شامل سیستم ناوبری و دوربین دنده‌عقب می‌باشد که برای خرید آن‌ها در قشقایی باید ۷۹۵ پوند اضافی خرج کنید.

کیا اسپورتیج یا نیسان قشقایی؟! مسئله این است! - اجاره خودرو - 1
کیا اسپورتیج یا نیسان قشقایی؟! مسئله این است! – اجاره خودرو

استایل اسپورتیج به نوعی دو قطبی بوده و آن را یا دوست خواهید داشت یا متنفر خواهید بود. هرچند نمی‌توان چشمگیر بودن آن را رد کرد. در نمای جلو شاهد چراغ‌های خاص نشسته روی جلوپنجره دماغه ببری کیا هستیم. بخش اعظم بدنه دارای انحناهای نرم بوده و خیرهای قوی در آن خیلی به چشم نمی‌خورند. در کل اسپورتیج قدبلندتر به نظر می‌رسد که بسته به نظر شما می‌تواند موضوعی خوب یا بد جلوه کند.

نیسان پس از حضور ۳ ساله قشقایی در بازار تصمیم به فیس لیفت آن گرفته است. نسبت‌های جذاب خودرو در نسخه فیس لیفت باقی مانده‌اند و خیزهای تیز در کناره‌ها به چشم می‌خورند. به این موضوع باید نمای جلوی بازطراحی شده را هم اضافه کرد. فرم V شکل اطراف نشان نیسان پهن‌تر بوده و چراغ‌های نازک‌تر شده‌اند. طراحی گوشه‌دار سپر نیز جایگزین فرم گرد قبلی شده است. تغییرات صورت گرفته در چراغ‌ها و سپر عقب تکمیل‌کننده فیس لیفت ظاهری قشقایی هستند.

کیا اسپورتیج یا نیسان قشقایی؟! مسئله این است! - اجاره خودرو - 2
کیا اسپورتیج یا نیسان قشقایی؟! مسئله این است! – اجاره خودرو

کابین کیا اندکی مدرن‌تر از کابین قشقایی به نظر می‌رسد. بخش بالایی داشبورد پذیرای سیستم اطلاعات سرگرمی و صفحه لمسی و دکمه‌های فیزیکی برای کولر و بخاری می‌باشد. برخی از پلاستیک‌های بکار رفته احساس خراش‌بردار بودن و ارزانی را منتقل می‌کنند اما اکثر سطوح کیفیت مناسبی دارند. فضای کابین نیز بیشتر از قشقایی بوده و فضای بیشتری در عقب برای سه نفر وجود دارد.

طراحی کابین قشقایی به وضوح قدیمی‌تر از اسپورتیج بوده و ترکیب پلاستیک‌های درخشان در قسمت مرکزی با کنترل‌های سیستم تهویه و سیستم اطلاعات سرگرمی نسبتاً زشت به نظر می‌رسند. تغییر فرمان خودرو به بهبود فضا کمک کرده است. فضای کابین برجسته است اما هر فرد قدبلندی در بخش عقب با مشکل فضای سر مواجه خواهد بود و اگر از سه نفر بخواهید در عقب بنشینند از شما تشکر نخواهند کرد.

کیا اسپورتیج یا نیسان قشقایی؟! مسئله این است! - اجاره خودرو - 3
کیا اسپورتیج یا نیسان قشقایی؟! مسئله این است! – اجاره خودرو

در جاده اسپورتیج به خوبی حس اسپورت بودن خود را نشان می‌دهد و این مایه تعجب ما است. این خودرو در سر پیچ‌ها پایدار بوده و سیستم تعلیق سفت آن باعث پایداری بیشتر در سرعت‌های بالا می‌شود. البته این خودرو به راحتی بهترین‌های کلاس نیست اما در سفرهای طولانی اذیتتان نمی‌کند. سیستم فرمان به خوبی عمل کرده و نیازی به تصحیح مداوم فرمان برای حرکت در خط مستقیم ندارید. پیشرانه‌های محبوب دیزلی در زمان تخت گاز رفتن کمی پر سر و صدا هستند اما پیشرانه بنزینی به اندازه قدرت ۱۷۴ اسبی خود چابک و سریع احساس نمی‌شود.

کیا اسپورتیج یا نیسان قشقایی؟! مسئله این است! - اجاره خودرو - 4
کیا اسپورتیج یا نیسان قشقایی؟! مسئله این است! – اجاره خودرو

در مقابل، نیسان بیشتر روی راحتی تمرکز کرده است. سیستم تعلیق قشقایی در مقایسه با دیگر خودروهای کلاس نسبتاً پیشرفته بوده بنابراین با دست اندازهای بزرگ هماهنگی بهتری نشان می‌دهد. فرمان خودرو سبک و دقیق است بنابراین رانندگی با قشقایی آسان است. البته بدنه خودرو در سر پیچ‌ها تکان‌های بیشتری نسبت به اسپورتیج دارد بنابراین انتخاب مناسبی برای رانندگان حرفه‌ای محسوب نمی‌شود. پیشرانه ۱٫۵ لیتری دیزلی قشقایی به لطف پدال گاز تیز و مصرف سوخت فوق‌العاده انتخابی برجسته است. پیشرانه ۱٫۲ لیتری توربوی بنزینی نیز انتخابی خوب برای رانندگان شهری محسوب می‌شود.

کیا اسپورتیج یا نیسان قشقایی؟! مسئله این است! - اجاره خودرو - 5
کیا اسپورتیج یا نیسان قشقایی؟! مسئله این است! – اجاره خودرو

هر دو خودرو انتخاب خوبی هستند اما طیف ویژه‌ای خریداران خود را می‌طلبند. اگر به دنبال بیشتری فضا با پول پرداختی هستید یا یک شاسی‌بلند خانوادگی می‌خواهید که در جاده‌های پر پیچ و خم نیز عملکرد مناسبی داشته باشد کیا اسپورتیج انتخاب اول شماست. اگر راحتی خودرو اهمیت بیشتری نسبت به هیجان رانندگی دارد نیسان قشقایی در میان بهترین خودروهای خانوادگی از این نظر قرار می‌گیرد.