اتهام جدید آئودی به تقلب در آلایندگی مدل‌های دیزلی

درست زمانی که پروندهٔ رسوایی دیزل‌گیت فولکس‌واگن در حال بسته شدن بود، دولت آلمان ادعا کرده که آئودی در آزمون آلایندگی نزدیک به ۲۴ هزار دستگاه از مدل‌های A7 و A8 تقلب کرده است. آئودی نیز سریعاً به این اتهام پاسخ داده و اعلام کرده که نزدیک به ۲۴ هزار دستگاه از خودروهای - اجاره خودرو خارجی - مذکور را به دلیل اینکه ممکن است خروجی اکسیدهای نیتروژن آن‌ها در طول برخی از شرایط رانندگی بیش ‌از حد مجاز باشد فراخوان خواهد کرد. آئودی می‌گوید این مسئله در مدل‌های A7 و A8 تولید سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ وجود دارد.

اتهام جدید آئودی به تقلب در آلایندگی مدل‌های دیزلی - اجاره خودرو - 0

wordpress themes free download http://ejareh-khodro.com/wp-content/uploads/2017/06/rent-car-2017-06-06-14-08-06-768x576.jpg 768w, http://ejareh-khodro.com/wp-content/uploads/2017/06/rent-car-2017-06-06-14-08-06.jpg 1024w" sizes="(max-width: 300px) 100vw, 300px" />اتهام جدید آئودی به تقلب در آلایندگی مدل‌های دیزلی – اجاره خودرو

این خودروها - رنت ماشین و خودرو - به پیشرانه‌های V6 و V8 دیزلی TDI مجهز هستند و با استانداردهای آلایندگی یورو پنج مورد تأیید قرار گرفته‌اند؛ اما آئودی می‌گوید مشکلی در نرم‌افزار گیربکس این خودروها وجود دارد و در این رابطه تعداد ۱۴ هزار خودرو معیوب در آلمان به ثبت رسیده است. انتظار می‌رود فراخوان آئودی در ماه جولای انجام گیرد و آئودی برای رفع مشکل، نرم‌افزار جدیدی را در آن‌ها نصب خواهد کرد. این فرایند در حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد تا مالکین آن‌ها تنها ناراحتی جزئی‌ای را تجربه کنند.

اتهام جدید آئودی به تقلب در آلایندگی مدل‌های دیزلی - اجاره خودرو - 1

اتهام جدید آئودی به تقلب در آلایندگی مدل‌های دیزلی – اجاره خودرو

همچنین آئودی گفته است که برای حل این مشکل با بیشترین سرعت ممکن به‌طور کامل با مقامات دولت آلمان همکاری می‌کند؛ اما درحالی‌که به نظر می‌رسد آئودی قصد در کم‌اهمیت نشان دادن این مشکل را دارد، به گزارش رویترز، وزارت حمل‌ونقل آلمان گفته است که این موضوعی جدی است زیرا هنگامی‌که فرمان این خودروها بیش از ۱۵ درجه چرخیده باشد، نزدیک به دو برابر حد مجاز اکسیدهای نیتروژن را تولید می‌کنند. همچنین به نظر می‌رسد وزارتخانهٔ مذکور به‌اندازه‌ای از این موضوع نگران شده که مدیرعامل گروه فولکس‌واگن آقای ماتیاس مولر را احضار کرده است.

اتهام جدید آئودی به تقلب در آلایندگی مدل‌های دیزلی - اجاره خودرو - 2

اتهام جدید آئودی به تقلب در آلایندگی مدل‌های دیزلی – اجاره خودرو

Tags:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply