دوئل ب‌ام‌و سری ۷ و مازراتی کواتروپورته

راه دشوار تصاحب ب‌ام‌و با رنگ‌های منحصربه‌فرد - اجاره خودرو
راه دشوار تصاحب ب‌ام‌و با رنگ‌های منحصربه‌فرد
خرداد ۲۹, ۱۳۹۶
عدم تناسب خودروهای دیزلی با ذائقه آمریکایی‌ها - اجاره خودرو
عدم تناسب خودروهای دیزلی با ذائقه آمریکایی‌ها
خرداد ۲۹, ۱۳۹۶

دوئل ب‌ام‌و سری ۷ و مازراتی کواتروپورته

دوئل ب‌ام‌و سری 7 و مازراتی کواتروپورته - اجاره خودرو

دوئل ب‌ام‌و سری ۷ و مازراتی کواتروپورته - اجاره خودرو

در یکی دیگر از قسمت‌های سری رقابت‌های خودرویی پدال، امروز به گروه سدان‌های لوکس سگمنت F رسیده‌ایم. گروهی که در اولین دوئل آن، لینکلن کانتیننتال رودرروی کیا کوریس قرار گرفت. در این دوئل جمعاً تعداد ۱۶۳۲ رأی به ثبت رسید که ۱۳۱۸ رأی آن سهم کانتیننتال بوده و تنها ۳۱۴ رأی به کوریس داده شده است؛ بنابراین، از رقابت اول گروه سدان‌های لوکس، لینکلن کانتیننتال با کسب ۸۰ درصد از کل آرا مقتدرانه به مرحلهٔ بعدی صعود کرده و کیا کوریس از دور رقابت‌ها کنار رفت. امروز اما یکی از نمایندگان ژرمن‌ها یعنی ب‌ام‌و سری ۷ به مصاف تنها نمایندهٔ ایتالیا در این کلاس یعنی مازراتی کواتروپورته رفته است.

دوئل ب‌ام‌و سری 7 و مازراتی کواتروپورته - اجاره خودرو - 0

دوئل ب‌ام‌و سری ۷ و مازراتی کواتروپورته – اجاره خودرو

مازراتی کواتروپورته

دوئل ب‌ام‌و سری 7 و مازراتی کواتروپورته - اجاره خودرو - 1

دوئل ب‌ام‌و سری ۷ و مازراتی کواتروپورته – اجاره خودرو

کواتروپورته را می‌توان سدان پرچم‌دار گروه فیات دانست. این سدان لوکس ایتالیایی برای اولین بار در سال ۱۹۶۳ معرفی شد؛ اما کواتروپورته در طول حیات خود دوران پرفرازونشیبی را تجربه کرده است چراکه دو بار با وقفه در تولید مواجه شده است. نسل نخست این سدان لوکس ایتالیایی تا سال ۱۹۶۹ به تولید رسید و سپس بعد از چند سال وقفه، نسل دوم در سال ۱۹۷۴ معرفی شد؛ اما برای بار دوم بین نسل‌های سوم و چهارم نیز وقفه افتاد به‌گونه‌ای که پس از توقف تولید نسل سوم در سال ۱۹۹۰، چهار سال بعد در سال ۱۹۹۴ نسل پنجم معرفی شد اما از این سال تاکنون تولید کواتروپورته بدون وقفۀ چندانی ادامه داشته است. این ماشین هم‌اکنون در نسل ششم خود قرار دارد که در نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۳ رونمایی شد. مازراتی برای این سدان لوکس دو پیشرانهٔ بنزینی به همراه یک نمونهٔ دیزلی ارائه می‌کند که یکی از موتورهای بنزینی از نوع V8 و دیگری V6 است. کواتروپورتهٔ شش سیلندر با نام S و نمونهٔ هشت سیلندر با نام GTS عرضه می‌شوند که ما هم برای این رقابت کواتروپورته GTS را انتخاب کرده‌ایم. موتور ۳٫۸ لیتری V8 توئین توربوی این خودرو ۵۳۰ اسب بخار قدرت و ۷۱۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند که این نیرو توسط یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک ZF تنها به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. این در حالی است که برای موتور V6 بنزینی، سامانهٔ چهارچرخ محرک هم ارائه می‌شود اما این سامانه برای موتور V8 قابل سفارش نیست.

ب‌ام‌و سری ۷

دوئل ب‌ام‌و سری 7 و مازراتی کواتروپورته - اجاره خودرو - 2

دوئل ب‌ام‌و سری ۷ و مازراتی کواتروپورته – اجاره خودرو

سری ۷ سدان پرچم‌دار ب‌ام‌و است که نخستین بار در سال ۱۹۷۷ برای رقابت مستقیم با مرسدس بنز S کلاس به بازار آمد. این سدان لوکس آلمانی هم‌اکنون مانند کواتروپورته در نسل ششم خود قرار دارد که در ژوئن سال ۲۰۱۵ رونمایی شد. طراحی نسل ششم سری ۷ که با کد G11 شناخته می‌شود، طبق زبان طراحی جدید ب‌ام‌و شکل گرفته که در آن چراغ‌های جلو به جلوپنجره چسبیده‌اند. این خودروی روی پلت‌فرم OKL ب‌ام‌و ساخته شده و سازندهٔ مونیخی هر آنچه که از تکنولوژی و مهندسی در توان داشته در آن ارائه کرده تا بتواند حریف هم‌وطن سرسختش یعنی مرسدس بنز S کلاس شود. برای سری ۷ چهار پیشرانهٔ بنزینی مختلف به همراه یک نمونهٔ دیزلی ارائه می‌شود. قوی‌ترین و بزرگ‌ترین موتور این ماشین، یک نمونهٔ ۶٫۶ لیتری V12 توئین توربو است که ۶۰۰ اسب بخار قدرت داشته و در مدل ۷۶۰i ارائه می‌شود؛ اما به جهت اینکه رقیب ایتالیایی با پیشرانهٔ V8 خود به میدان نبرد آمده است، ماه هم نمونهٔ V8 سری ۷ را انتخاب کرده‌ایم. این مدل که ۷۵۰i نام دارد، مجهز به یک پیشرانهٔ ۴٫۴ لیتری V8 توئین توربو است که ۴۵۰ اسب بخار قدرت و ۶۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. نیروی این موتور توسط یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک استپ‌ترونیک در حالت استاندارد به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود اما امکان سفارش سامانهٔ چهارچرخ محرک XDrive هم برای آن وجود دارد. ب‌ام‌و سری ۷ در دو نسخهٔ معمولی و فاصله محوری کشیده عرضه می‌گردد.

 

مشخصات فنی

 

این دوئل‌ها، مقایسه‌هایی برای دریافت و شناخت خودروهای برتر نیستند بلکه نظرسنجی برای شناخت خودروهای محبوب‌تر بین شما کاربران ایرانی می‌باشند؛ بنابراین با توجه به جمیع جهات، جذابیت، طراحی بدنه و کابین، برند، ویژگی‌های فنی، قیمت و مقرون‌به‌صرفه بودن و حتی تجربه کاربری، کدام خودرو را ترجیح می‌دهید؟ دلایل و معیارهای انتخاب خود را نیز لطفاً در بخش نظرات بیان فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *