رد درخواست انجام فراخوان مقامات کره‌ای توسط کیا-هیوندای

توقف بی‌سروصدای تولید ب‌ام‌و سری 6 کوپه - اجاره خودرو
توقف بی‌سروصدای تولید ب‌ام‌و سری ۶ کوپه
اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۶
دوئل لینکلن کانتیننتال و کیا کوریس - اجاره خودرو
دوئل لینکلن کانتیننتال و کیا کوریس
اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۶

رد درخواست انجام فراخوان مقامات کره‌ای توسط کیا-هیوندای

رد درخواست انجام فراخوان مقامات کره‌ای توسط کیا-هیوندای - اجاره خودرو

رد درخواست انجام فراخوان مقامات کره‌ای توسط کیا-هیوندای - اجاره خودرو

گروه هیوندای موتور که شامل دو برند هیوندای و کیا می‌باشد گزارش مربوط به انجام فراخوان حدود ۲۰۰ هزار خودرو را رد کرد.

رد درخواست انجام فراخوان مقامات کره‌ای توسط کیا-هیوندای - اجاره خودرو - 0

رد درخواست انجام فراخوان مقامات کره‌ای توسط کیا-هیوندای – اجاره خودرو


در اکثر موارد فراخوان‌ها به‌صورت داوطلبانه و اغلب فعالانه انجام می‌شوند تا از آسیب به رابطه با مصرف‌کننده‌ها و تبلیغات منفی درباره‌ی برند جلوگیری شود.

طبق گزارش وب‌سایت کره‌ای The Investor، سخنگوی گروه هیوندای موتور گفته که این کمپانی نمی‌تواند یافته‌های اولیه‌ی بررسی انجام شده توسط وزارت زمین، زیرساخت و حمل‌ونقل کره را قبول کند.
این سخنگو گفت:

ما معتقدیم بررسی‌های مربوط به نقص قطعاتی که با ایمنی خودرو رابطه دارند باید دوباره انجام شوند. هم‌اکنون ما نمی‌توانیم یافته‌های وزارت را قبول کنیم.

علاوه بر موارد یاد شده خبری هم منتشر شده که می گوید در ادامه‌ی این یافته‌ها یک درخواست عمومی برای فراخوان نیز صورت گرفته است. رد درخواست انجام فراخوان توسط گروه هیوندای موتور برای اولین بار در این کشور صورت می‌گیرد.

رد درخواست انجام فراخوان مقامات کره‌ای توسط کیا-هیوندای - اجاره خودرو - 1

رد درخواست انجام فراخوان مقامات کره‌ای توسط کیا-هیوندای – اجاره خودرو


شاید به منظور انجام فراخوان تحقیقات و بررسی‌های بیشتری صورت بگیرد. انتظار می‌رود هیوندای این تحقیقات را به وسیله‌ی عمل مدیریت خودروی کره با شک و تردید مواجه کند.

به عنوان نتیجه وزارت حمل‌ونقل کره جنوبی انتظار دارد که این کمپانی بجای یک فراخوان کامل تنها به تعمیراتی رایگان در برخی نمایندگی‌ها اکتفا نماید.

احتمال اینکه یک خودروساز بخواهد به‌طور کامل از دستور فراخوان سرپیچی کند، کم است زیرا دولت این قدرت را دارد که عملیات ساخت آن کمپانی را متوقف و گواهی‌های تجارت را لغو کند. چنین حرکتی می‌تواند در سایر بازارها منعکس شود و احتمال از بین بردن یک برند در یک شب وجود دارد.

با این وجود همین خبر خودداری هیوندای از انجام فراخوان به‌صورت عمومی منتشر شده و احتمال اینکه ذهنیت خریداران نسبت به دو برند کیا و هیوندای تغییر کند وجود دارد. آن‌ها شاید فکر کنند که یک دستور متمرکز روی ایمنی نادیده گرفته شده است.

اما عمده نقص‌های متوجه محصولات کیا و هیوندای شامل نقص در خطوط ترمز، سیگنال‌های هشدار ترمز پارک، کنیسترهای کنترل پیشرانه و خطوط سوخت است.

از جمله خودروهایی که تحت تاثیر این قضیه قرار گرفته‌اند می‌توان به سانتافه، آوانته، جنسیس، اکوئوس، سوناتا، موهاوه، سورنتو، کارنیوال و… اشاره کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *