موزه مادام توسو شیراز-اجاره ماشین-اجاره خودرو
درباره موزه مادام توسو شیراز
آذر ۱۳, ۱۳۹۶
مسجد نصیرالملک-اجاره ماشین-اجاره خودرو
معرفی مسجد نصیرالملک
آذر ۱۴, ۱۳۹۶
مسجد مشیر شیراز-اجاره ماشین-اجاره خودرو

مسجد مشیر شیراز-اجاره ماشین-اجاره خودرو

مسجد مشیر شیراز

 

اجاره خودرو برای مسجد مشیر شیراز

مسجد مشیر شیراز از بناهای تاریخی مهم مربوط به سال‌های ۱۲۷۴- ۱۲۶۵ هجری. قمری است که توسط حاجی میرزا ابوالحسن خان مشیر الملک بنا شده استاین مسجد در محل سنگ سیاه شیراز خیابان قاآنی شمالی در محله ارامنه واقع شده است.این مسجد زیباترین مسجد از دوران قاجار در شیراز است. در شمال مسجد، شبستان کوچکی است اجاره خودرو شیراز که با کاشی‏های رنگی منقوش زیبایی پوشیده شده است و سقف دو زاویه شمالی آن به طرز زیبایی با کاشی‏های زیبا مقرنس کاری شده است.

مسجد مشیر شیراز-اجاره ماشین-اجاره خودرو

در پیشانی شبستان طاق‏نمای مرتفعی است که آیات قرآنی با خطوط درشت ثلث عالی بر آن نگاشته شده و بر فراز این شبستان دو گلدسته کاشی‏کاری ساخته شده است. در سمت شرق مسجد طاق‏نمای بلندی دیده می‏شود که به شکلی زیبا با کاشی مقرنس کاری شده است و کتیبه‏ای به خط ثلث از آیات قرآنی دارد و در پشت طاق نما دالان و در بزرگ مسجد است که در بازارچه ارمنی‏ها گشوده می‏شود.

مسجد مشیر شیراز-اجاره ماشین-اجاره خودرو

اجاره ماشین برای مسجد مشیر شیراز

این مسجد همچنین دارای یک محراب کاشی‏کاری بسیار زیباست که برآن سوره توحید با خط نسخ خوب نگاشته شده است.اجاره ماشین شیراز وسط مسجد حوضی به طول ۲۵ و به عرض ۱۰ متر ساخته شده است، این حوض از سنگ یکپارچه ساخته شده است و سابقاً از آب خیرات پر می‏شده است.

مسجد مشیر شیراز-اجاره ماشین-اجاره خودرو

 مسیر مسجد مشیر از دروازه قرآن وارد بلوار آیت‌الله ربانی شوید، بعد از حدود ۱۰۰ متر با عبور از میدان ابوالکلام به مسیر خود در بلوار آیت‌الله ربانی ادامه دهید، بعد از حدود ۵۰۰ متر با عبور از میدان قائم به‌صورت مستقیم وارد خیابان هجرت شوید، بعد از حدود ۵/۱ کیلومتر با عبور از میدان شهدا به‌صورت مستقیم وارد خیابان پیروزی شوید، بعد از حدود ۵۰۰ متر چهارراه نمازی را مستقیم عبور کنید و وارد بلوار شهید دستغیب شوید، بعد از حدود ۱۰۰ متر با گردش‌به‌راست وارد خیابان گذر تاریخی سنگ سیاه شوید، به مسیر ادامه دهید، بعد از حدود ۳۵۰ متر مسجد مشیر در سمت راست شما قرار دارد.

مسجد مشیر شیراز-اجاره ماشین-اجاره خودرو

کاسه بندی های مسجد مشیر از نظر ابعاد بی نظیرند و در چهار کاسه ایوان تاق مروارید را تزیین کرده است.کرایه ماشین و امروز ما ایمو این میراث بر جا مانده میراثی که حافظه ماست و مباد که این حافظه پاک شود چراکه هیچ از ما بر جای نخاهد ماند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *