اولین جزئیات رسمی پورشه 911 GT2 RS - اجاره خودرو
اولین جزئیات رسمی پورشه ۹۱۱ GT2 RS
خرداد ۱۸, ۱۳۹۶
تعهد برند ب‌ام‌و به توافقنامه آب و هوایی پاریس - اجاره خودرو
تعهد برند ب‌ام‌و به توافقنامه آب و هوایی پاریس
خرداد ۱۸, ۱۳۹۶

مقایسه مرسدس بنز C و E کلاس

مقایسه مرسدس بنز C و E کلاس - اجاره خودرو

مقایسه مرسدس بنز C و E کلاس - اجاره خودرو

سدان های لوکس، کاربردی زیاد را در بدنه‌ای ظریف و کابینی مجلل ارائه می‌کنند. جدیدترین نسل مرسدس C کلاس یکی از بهترین‌های کلاس خود بوده اما آیا می‌توان برادر بزرگ‌تر آن یعنی E کلاس را نادیده گرفت؟

مقایسه مرسدس بنز C و E کلاس - اجاره خودرو - 0

مقایسه مرسدس بنز C و E کلاس – اجاره خودرو


ما مقایسه‌ای بین این دو برادر کوچک و بزرگ داشته‌ایم تا ببینیم کدام‌یک ارزش خرید بیشتری دارد.

مقایسه مرسدس بنز C و E کلاس - اجاره خودرو - 1

مقایسه مرسدس بنز C و E کلاس – اجاره خودرو


بهای مرسدس C کلاس از ۲۹۰۳۵ پوند آغاز می‌شود که اندکی بیشتر از رقبای هم‌وطن یعنی آئودی A4 و ب ام و سری ۳ نشان می‌دهد. این خودرو به‌صورت استاندارد از تجهیزات زیادی بهره می‌برد که شامل کابینی با چرم مصنوعی، سیستم اطلاعات سرگرمی، سیستم تهویه و رینگ‌های ۱۶ اینچی آلیاژی می‌باشد.

E کلاس با برچسب قیمتی ۳۵۱۶۰ پوندی نیز کمی گران‌تر از رقبای مستقیم است اما استانداردهای راحتی و تجمل بالایی دارد. مدل‌های استاندارد SE با رینگ‌های ۱۷ اینچی، سیستم اطلاعات سرگرمی، چراغ‌های LED، صندلی‌های چرمی و گرم شونده و سیستم پایلوت پارک مرسدس عرضه می‌شوند.

طبیعتاً اگر این دو برادر را با یکدیگر مقایسه کنید، C کلاس از نظر تجهیزات و انتخاب پیشرانه باعث می‌شود پول بیشتری را در جیب خود نگه دارید. برادر بزرگ‌تر یعنی E کلاس فضای کابین بیشتری دارد.

مقایسه مرسدس بنز C و E کلاس - اجاره خودرو - 2

مقایسه مرسدس بنز C و E کلاس – اجاره خودرو


این دو خودرو عضو مشترک یک خانواده هستند و به همین خاطرات شاخصه‌های طراحی مشترک زیادی دارند که از آن جمله می‌توان به جلوپنجره غالب، نشان سه پر، چراغ‌های جلوی برجسته و خطوط تیز اشاره کرد. البته پروفایل جانبی C کلاس کمی استخوانی‌تر بوده و در کل تصویر اسپورت تری دارد.

E کلاس ظریف‌تر بوده و ظاهری بالغ و رسیده دارد. صندوق‌عقب و کابین طویل‌تر باعث شده E کلاس از نظر بصری کشیده‌تر از برادر کوچک‌تر به نظر رسد که بسته به دیدگاه شما می‌تواند موضوعی خوب یا بد باشد.

مقایسه مرسدس بنز C و E کلاس - اجاره خودرو - 3

مقایسه مرسدس بنز C و E کلاس – اجاره خودرو


کابین C کلاس یکی از بهترین‌ها در کلاس خود است و کیفیت ساخت درجه‌یک، مواد لوکس و مجلل زیاد و تکنولوژی‌های چشمگیر از مهم‌ترین شاخصه‌های آن به شمار می‌روند. خود داشبورد شیک بوده و از مدل پرچم‌دار S کلاس الهام گرفته است. رادیو دیجیتال DAB و ارتباط بلوتوث به‌صورت استاندارد در تمامی مدل‌ها وجود داشته و مدل‌های اسپورت AMG نیز از موارد اسپورت تری سود می‌برند.

E کلاس در برخی نقاط تجمل بیشتری دارد. کابین خودرو همانند برادر بزرگ‌تر از خود یعنی S کلاس بوده و کیفیت ساخت فوق‌العاده‌ی آن باعث تمایز خودرو می‌شود. نشان‌دهنده‌ها را می‌توان با صفحه اطلاعات سرگرمی دومی جایگزین کرد که از این نظر بالاتر از C کلاس قرار می‌گیرد.

مقایسه مرسدس بنز C و E کلاس - اجاره خودرو - 4

مقایسه مرسدس بنز C و E کلاس – اجاره خودرو


کابین C کلاس نه تنها شیک و جذاب است بلکه جادار نیز می‌باشد. فضای سر و پا در جلو احساس‌برانگیز بوده و در عقب نیز فضای برجسته‌ای وجود دارد. البته به خاطر خط سقف شیب‌دار، فضای سر اندکی تحت تأثیر قرار گرفته است. محفظه بار ۴۸۰ لیتری خودرو برای اکثر خریداران کافی است. البته بخشی از صندوق به دلیل فریم چراغ‌های ترمز محدود شده است. موضوع ناامیدکننده اینکه برای برخورداری از صندلی‌های تاشونده ۶۰:۴۰ باید مبلغ ۹۹۵ پوند را به عنوان بخشی از پکیج کاربردی که شامل سیستم ناوبری و صندلی‌های جلوی گرم شونده می‌باشد بپردازید.

جای تعجبی نیست که E کلاس جادارتر از برادر خود می‌باشد. در بخش جلو فضای زیادی برای سر و پا وجود داشته و همین داستان در عقب نیز تکرار شده است. صندوق‌عقب ۵۴۰ لیتری E کلاس بزرگ‌تر از برخی رقبای کلیدی بوده و بخش پهن‌تر صندوق باعث آسان‌تر شدن بارگیری می‌شود. صندلی‌های تاشونده در این مدل نیز آپشنی ۳۴۵ پوندی است. این موضوع در بسیاری از رقبای مرسدس به‌صورت استاندارد دیده می‌شود.

مدل پایه‌ی C کلاس از نوع C200 با پیشرانه بنزینی توربوی ۱۸۴ اسبی است که شتاب ۷٫۵ ثانیه‌ای و مصرف سوخت ۵٫۶ لیتری دارد. برای پرفورمنس بیشتر می‌توان مدل C43 AMG 4Matic را سفارش داد که شتاب ۴٫۷ ثانیه‌ای داشته و مصرف سوخت متوسط آن به ۷٫۶ می‌رسد. مدل فول کامل AMG C63 با قدرت ۵۱۰ اسب بخاری شتابی در حد ۴ ثانیه دارد. مدل‌های دیزل نیز محبوب بوده و C200 بلوتک عنوان اقتصادی‌ترین نسخه را یدک می‌کشد. این خودرو مصرف سوخت متوسط ۳٫۹ لیتری دارد. مدل C220 کمی سریع‌تر بوده درحالی‌که مدل C250 بدون قربانی کردن راندمان بالا، پرفورمنس بهبودیافته‌تری دارد. خریداران مدل‌های هیبرید می‌توانند C300 بلوتک با قدرت ۲۳۰ اسب بخار و مصرف سوخت ۳٫۶ لیتر یا مدل C350e پلاگین با مصرف ادعایی ۲٫۱ لیتری را انتخاب کنند.

E کلاس طیف پیشرانه‌های خیلی وسیعی ندارد. مدل پایه E200d بوده که هزینه‌های پایینی داشته و در ۸٫۴ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. اکثر خریداران مدل E220d با قدرت ۱۹۴ اسب بخاری را انتخاب می‌کنند که مصرفی برابر با E200d داشته اما شتاب ۷٫۳ ثانیه‌ای را ثبت می‌کند. نسخه E350d قدرت ۲۵۸ اسبی و شتاب ۵٫۹ ثانیه‌ای دارد. پیشرانه‌های بنزینی در بریتانیا محبوبیت کمتری دارند اما برای طرفداران این خودروها، مدل‌های E200 و E300 با خروجی ۱۸۴ و ۲۴۵ اسبی تدارک دیده شده‌اند. مدل اسپورت AMG E63 خروجی ۶۱۲ اسب بخاری و شتاب ۳٫۴ ثانیه‌ای دارد.

مقایسه مرسدس بنز C و E کلاس - اجاره خودرو - 5

مقایسه مرسدس بنز C و E کلاس – اجاره خودرو


C کلاس به لطف وزن کم، کنترل‌های دقیق و سیستم تعلیقی که توازنی فوق‌العاده بین راحتی و اسپورتی بودن دارد سواری لذت بخشی را ارائه می‌کند. این خودرو به اندازه‌ی ب ام و سری ۳ چابک و سریع احساس نمی‌شود اما به خوبی از ناهمواری‌ها عبور کرده و حسی مطمئن در عبور از پیچ‌ها دارد. سیستم تعلیق بادی به عنوان یک آپشن بوده که باعث افزایش راحتی می‌شود.

E کلاس راحتی استثنایی در زمان حرکت داشته اگرچه که با سفارش سیستم تعلیق بادی می‌توان بهترین عملکرد را به دست آورد. سیستم پایلوت راننده با بهای ۱۶۹۵ پوند از کروز کنترل تطبیقی و فرمان الکتریکی برای حرکت خودکار در سرعت‌های بالا استفاده می‌کند اگرچه که باید همیشه آماده‌ی کنترل خودرو باشید.

مرسدس C کلاس اسپورت تر از برادر بزرگ‌تر خود بوده و اگر حداکثر فضای کابین اولویت اصلی شما نیست و از طرفی هم جذابیت رانندگی بیشتری را می‌خواهید، احتمالاً C کلاس گزینه بهتری است. E کلاس آرام‌تر و لوکس‌تر بوده و پیشرانه ۲ لیتری دیزلی آن نرم‌تر از نسخه‌ی ۲٫۱ لیتری بکار رفته در C کلاس است. اگر بتوانید آن را بخرید، تجربه‌ی رانندگی مناسب با تمرکز بیشتر روی راحتی و فضای بیشتر را به دست می‌آورید البته C کلاس بخش اعظم همین تجربه رانندگی را با بهایی کمتر ارائه می‌کند.

مقایسه مرسدس بنز C و E کلاس - اجاره خودرو - 6

مقایسه مرسدس بنز C و E کلاس – اجاره خودرو

مقایسه مرسدس بنز C و E کلاس - اجاره خودرو - 7

مقایسه مرسدس بنز C و E کلاس – اجاره خودرو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *