نسل جدید فولکس‌واگن پولو هفتهٔ آینده رونمایی خواهد شد

اربابان حلقه واقعی! درگ آئودی R8، RS6 و S8 - اجاره خودرو
اربابان حلقه واقعی! درگ آئودی R8، RS6 و S8
خرداد ۲۰, ۱۳۹۶
دوئل رولزرویس فانتوم و مایباخ 62S - اجاره خودرو
دوئل رولزرویس فانتوم و مایباخ ۶۲S
خرداد ۲۱, ۱۳۹۶

نسل جدید فولکس‌واگن پولو هفتهٔ آینده رونمایی خواهد شد

نسل جدید فولکس‌واگن پولو هفتهٔ آینده رونمایی خواهد شد - اجاره خودرو

نسل جدید فولکس‌واگن پولو هفتهٔ آینده رونمایی خواهد شد - اجاره خودرو

فولکس‌واگن رسماً اعلام کرده است که نسل جدید مدل پولو در تاریخ ۱۶ ژوئن در رویدادی خاص در برلین در ساعت ۱۱ به‌وقت محلی رونمایی خواهد شد. این تاریخ برابر است با روز جمعه ۲۶ خرداد ساعت ۱۳ به‌وقت‌ایران. هنوز اطلاعات دیگری از این هاچ‌بک ساب‌کامپکت آلمانی منتشر نشده و تنها میدانیم که پولو روی پلت‌فرم MQB گروه فولکس‌واگن ساخته شده یعنی همان پلت‌فرمی که در پسرعمویش سئات ایبیزا هم بکار رفته است. نسل جدید ایبیزا نیز به‌تازگی رونمایی شده است.

نسل جدید فولکس‌واگن پولو هفتهٔ آینده رونمایی خواهد شد - اجاره خودرو - 0

نسل جدید فولکس‌واگن پولو هفتهٔ آینده رونمایی خواهد شد – اجاره خودرو

تاکنون تصاویر جاسوسی متعددی از پروتوتایپ‌های در حال آزمایش نسل جدید پولو منتشر شده که البته به‌سختی پوشیده شده‌اند و عوامل فولکس‌واگن با به‌کارگیری برچسب‌هایی روی قسمت‌های مختلف بدنهٔ آن‌ها خصوصاً در بخش چراغ‌ها سعی در گمراه کردن جاسوسان را داشته‌اند. بااین‌حال به نظر می‌رسد که سازندهٔ آلمانی در طراحی نسل جدید این ماشین مسیری تکاملی را اتخاذ نموده و از اعمال تغییرات بنیادین دوری کرده است. همچنین طراحی پولو جدید نسبت به پسرعموی اسپانیایی‌اش هیجان کمتری دارد ولی این هاچ‌بک‌ها با استایل‌هایی متفاوت برای مردمی متفاوت ساخته شده‌اند.

هاچ‌بک سگمنت B فولکس‌واگن به‌احتمال‌زیاد بزرگ‌تر از نسل قبلی خواهد بود که درنتیجه موجب افزایش فضای کابین می‌گردد. در زیر کاپوت نیز پیشرانه‌های سه و چهار سیلندر قرار خواهد گرفت که همگی از نوع توربوشارژ هستند. یکی از موتورهای نسل جدید پولو، پیشرانهٔ ۱٫۵ لیتری جدید گروه فولکس‌واگن بنام TSI Evo است که در دو سطح قدرت ۱۳۰ اسب بخار و ۱۵۰ اسب بخار ارائه شده و هم‌اکنون در گلف بلوموشن بکار می‌رود. در لیست موتورهای این ماشین همچنین یک موتور ۱ لیتری سه سیلندر با ۱۱۵ اسب بخار قدرت هم وجود خواهد داشت که هم‌اکنون در بسیاری از محصولات کوچک گروه فولکس‌واگن و حتی مدل‌های بزرگ‌تری مثل اشکودا اکتاویا بکار می‌رود.

مانند دیگر خودروهایی که نشان فولکس‌واگن را بر پیشانی دارند، تفاوت آشکار بین پولو و ایبیزا در داخل آن‌ها است که هاچ‌بک ولفسبورگی‌ها جهت ارائهٔ خودرویی پریمیوم، از متریال بهتر و عایق‌های صوتی بیشتری سود خواهد برد. این در حالی است که با وجود رشد قابل‌ملاحظهٔ پولو در ابعاد بیرونی، به لطف بهره‌گیری از پلت‌فرم جدید، کاهش وزن را تجربه کرده است. انتظار می‌رود نسخهٔ سه‌در پولو نیز همچنان در نسل جدید تولید گردد هرچند که فروش نسخه‌های سه‌در در این سگمنت رو به کاهش است و تاکنون تمامی پروتوتایپ‌های در حال آزمایشی که از پولو دیده شده‌اند از نوع پنج‌در هستند.

نسل جدید فولکس‌واگن پولو هفتهٔ آینده رونمایی خواهد شد - اجاره خودرو - 1

نسل جدید فولکس‌واگن پولو هفتهٔ آینده رونمایی خواهد شد – اجاره خودرو

در برخی تصاویر جاسوسی نیز نسخهٔ بالا ردهٔ GTI دیده شده است که برای رقابت با فورد فی‌یستا ST آماده شده و احتمالاً چند وقت پس از معرفی نسل جدید پولو، رونمایی خواهد شد. گفته شده پولو GTI مجهز به یک پیشرانهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر توربو با حدود ۲۰۰ اسب بخار قدرت خواهد بود که از گلف GTI قبلی گرفته شده است. فولکس‌واگن پولو ۴۲ سال است که در بازار حضور دارد و طی این سال‌ها ۱۴ میلیون دستگاه از آن در سراسر جهان فروخته شده است. حال این هاچ‌بک ساب‌کامپکت آلمانی آمادهٔ ورود به نسل ششم خود شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *