معرفی پورشه 911 توربو S سری Exclusive - اجاره خودرو
معرفی پورشه ۹۱۱ توربو S سری Exclusive
خرداد ۲۲, ۱۳۹۶
تیون فوق‌العاده مرسدس-ای‌ام‌جی C63 S استیت توسط ویمر - اجاره خودرو
تیون فوق‌العاده مرسدس-ای‌ام‌جی C63 S استیت توسط ویمر
خرداد ۲۲, ۱۳۹۶

کانسپت‌های فراموش‌شده: فولکس‌واگن کانسپت T

کانسپت‌های فراموش‌شده: فولکس‌واگن کانسپت T - اجاره خودرو

کانسپت‌های فراموش‌شده: فولکس‌واگن کانسپت T - اجاره خودرو

این کوپه است؟ باگی؟ کابریولت؟ کراس‌اوور؟ همهٔ این‌ها است

چرا باید آن‌را به یاد داشته باشیم؟

امروزه خودروسازان انواع سبک‌ها را برای ایجاد کلاس‌هایی جدید ترکیب می‌کنند و به همین دلیل فولکس‌واگن کانسپت T نیز به لطف ترکیب غیرمتعارف خود ارزش یادآوری را دارد.

کانسپت‌های فراموش‌شده: فولکس‌واگن کانسپت T - اجاره خودرو - 0

کانسپت‌های فراموش‌شده: فولکس‌واگن کانسپت T – اجاره خودرو

کانسپت T با درهای بال مانند، سقف سخت قابل جابجایی و تنها دو صندلی، یک کراس‌اوور معمولی نیست. درواقع فولکس‌واگن این ماشین را بیش از ۱۳ سال پیش در نمایشگاه دیترویت ۲۰۰۴ رونمایی کرد و آن‌را یک کوپهٔ آفرود می‌نامید. همچنین این خودرو دارای اوورهنگ‌های کوتاه و بخشی قابل جدا شدن در قسمت عقب خود بود که امکان دسترسی به چرخ زاپاس را فراهم می‌کرد. علاوه بر این، به لطف فاصلهٔ زیاد از سطح زمین، نرخ نوسان گستردهٔ کمک‌فنرها و سیستم چهارچرخ محرک اختصاصی ۴Motion فولکس‌واگن، کانسپت T قابلیت‌های آفرود بسیار بالایی داشت.

بدنهٔ غیرمعمول این خودرو نیز دارای یک سقف تقریباً مسطح و آینه‌های جانبی بود که در بالای ستون A نصب شده بودند. همچنین عدم وجود قوس معمولی گلگیرها نیز توانایی‌های آفرود بالای آن‌را نشان می‌داد. چراغ‌های جلو و عقب کانسپت T حتی با استانداردهای امروزی هم تکنولوژی بالایی داشتند و سر اگزوزهای دایره شکل آن نیز به‌صورت یکپارچه درون چراغ‌های عقب طراحی شده‌اند.

کانسپت‌های فراموش‌شده: فولکس‌واگن کانسپت T - اجاره خودرو - 1

کانسپت‌های فراموش‌شده: فولکس‌واگن کانسپت T – اجاره خودرو

کانسپت T مجهز به یک پیشرانهٔ ۳٫۲ لیتری V6 بود که ۲۴۰ اسب بخار قدرت و ۳۲۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کرد و آن‌را از طریق یک گیربکس اتوماتیک تیپ ترونیک به هر دو محور انتقال می‌داد. این خودرو با استایل عجیب خود می‌توانست در زمان مناسب و معقول ۶٫۹ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت رسیده و نهایتاً به حداکثر سرعت ۲۳۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند که البته درواقع سرعت خودرو به‌صورت الکترونیکی روی این عدد محدود شده بود.

فولکس‌واگن در زمان رونمایی از کانسپت T اعلام نمود که این کانسپت راه را برای ایجاد یک سگمنت جدید هموار خواهد کرد اما متأسفانه هرگز به خودرویی تولیدی تبدیل نشد. همین ایده، یعنی یک کراس‌اوور کوپهٔ آفرود حدود چهار سال پیش توسط برند لوکس فولکس‌واگن یعنی آئودی با همکاری ایتال‌دیزان تکرار شد که منجر به ساخت کانسپت Parcour گردید. این خودرو مجهز به پیشرانهٔ ۵۵۰ اسب بخاری لامبورگینی گالاردو بود اما این کانسپت هم متأسفانه هرگز به خط تولید راه پیدا نکرد.

 

منبع: Motor1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *